Søkbart register

NavnFars navnFars patronymFars yrke/opphavGårds/familienavnGammel navnformDåpsdagDåpsstedMerknadFadder 1Fadder 2Fadder 3Fadder 4Fadder 5annetSide
barnOlaHørtvetHørtued24.06.16657
ErlandTimanRokstadRokstad16.07.16657
LiveJørgenNesNæβ23.07.16657
barnJakobPastelsson06.08.1665Uekte7
Kir(sten?)HerbrandLindtvetLindtvet13.08.16657
KarenNilsJarnesJarneβ20.08.16657
HansMarkusskomaker26.08.16657
PederIkke oppgittFoss i botneH[…]næβis10.09.1665Moren er datter av Jon (Haug?)nes7
HansHåvardPyttePyti12.09.16657
ErikArneBakkeBachi07.09.16657
LarsHåkonskredder24.09.16657
HermanPålP…sønn?ÅnnestadOnnestad11.10.16657
NilsGulbrandFossFoβ15.10.16657
KirstenSigfredspillemann22.10.16657
MarenPederNilssonPrestegårdenPræstegarden29.10.16657
TorSveinVinesVienæβ05.11.16657
barnJonTuftTufft03.12.16657
LiveHansLarssonprest i SandsværHov06.12.1665Svarstad7
RagnhildSv(ein?)(Haug?)nes[.]neβ17.12.16657
JakobOlaSkullestadSkullestad28.01.16667
HelgeKristenLiLij04.03.16667
ÅseGu(…..?)LundLund04.03.16667
HelgaHaraldJonsson04.03.16667
OlaHalvorNilsson14.03.16667
AndreasJørgenDessowDessow14.03.1666Efteløt7
HelvigKristofferBjertnesBiertnæβ01.04.16667
GulbrandEvenSkoliSkole08.04.16667
KjerstiJensKnutssonÅsAaβ08.04.16667
KristenTorgrimBakstvalBastwall12.04.1666Uekte7
barnPederGuttormsson16.04.1666TuftUekte7
BodilHansØyenØen04.03.16667
MarenAmundEvjuEiffje03.06.16667
Be(rte?)LarsDypdalDybedall04.06.16667
KirstenLarsDypdalDybedall04.06.16667
OlaGuttormVesetrudWeβetrud09.07.16667
RagnhildHalvorRøsholtRøsβholt15.07.16667
BarbaraSørenErikssonsagdrengKomnesCommenæβ18.07.16667
HåkonSolveHalvorssonRud lilleRud lille29.07.16667
EllenGulbrandJondalenJondalen08.08.16667
barnReidarOppjordaOpjord19.08.16667
GuriLarsGulliGullelj02.09.16667
barn23.09.1666EfteløtEn fattig mann7
EinarOlaLandeLande29.09.1666Hedenstad7
GjertrudJonKlokkerrudKlocherud29.09.1666Hedenstad7
KirstenTallakBoserudBoserud03.10.16667
JohannePederErikssonfeltskjærer21.10.1666Nylig kommet til bygda8
IsakAndersskomaker04.11.16668
barnJonJonssonRønningenRønningen04.11.16668
MariPålÅnnestadOnnestad07.11.16668
barnTomasBrønstadBrynstad11.11.16668
GunhildSjurSenningSenning24.11.16668
SørenIngebretSøomSødum26.12.16668
EllenKittilBergBerg27.12.16668
OlaTrulsSundetSundet30.12.16668
Åseklokkeren07.01.16678
Jørgen08.01.1667TuftEn fremmed mann8
barnGullikLiLj22.01.16678
barnTorkjelKristenssonHedenstadHed.03.02.1667Hedenstad8
IngebretHenrikLaugerudLaugerud03.02.1667Hedenstad8
MarteJonKjørstadKiørstad06.02.16678
barnSveinÅs (i Tuft)Aaβ28.02.1667Tuft8
SjurTimanLindtvetLintved03.03.1667I hjemmet8
IngeborgTimanLindtvetLintved03.03.1667I hjemmet8
TorgeirGunvaldFlogelandFl[o]chelands03.03.1667HedenstadUekte barn av Gunvald Flogelands dtr.8
barn03.03.1667HedenstadFremmede folk fra Telemark8
JørgenHansGlenneGlemmige07.03.1667Komnes8
HelgeKjellRistvetRistved08.03.1667HedenstadEl. Helga?8
TorgeirTorbjørnReineReine17.03.16678
LarsOlaVesetrudVessetrud08.04.1667Tuft8
barnHvamsalHvambsal24.02.1667EfteløtUekte barn av Narve Hvamsals dtr. og en kar fra England8
barnHansMoenMoen21.04.1667Komnes8
barnNilssagmester21.04.1667Tuft8
barnOlaLandeLande02.06.1667Uekte, moren er Ingeborg Larsdtr. på Li8
barnTorMuggebergMugeberg07.07.16678
barnNilsHotvetHottved07.07.16678
barnHalvorRudRud04.08.16678
barnJensVålHval23.06.16678
ÅseGulbrandFossFoβ18.08.16678
AnneRolfNilsson01.09.16678
barnHalvorRøsholtRøsholt01.09.16678
barnAsbjørnVerpVerp20.10.1667Hedenstad8
barnAnundTofstadTofftestad20.10.1667Hedenstad8
EvenAnundGranGran20.10.16678
SjurKristenLiLij20.10.16678
AnneRudRud20.10.1667Uekte, moren er Mari Rud, avlet på Skjærum i Lardal8
barnIvarBakkeBache20.10.1667Uekte8
SimenMatiasHostvetHostved03.11.1667Efteløt8
AlisArneRistvetRistved13.11.16678
IngeridSveinBoserudBaaserud17.11.16678
barn08.12.1667En fattig kvinne fra Kongsberg8
HelvigArneBakkeBache18.12.1667Komnes8
JøranReidarOppjordaOpjor22.12.1667Hedenstad9
KarenArneHasselHasβel28.12.1667Hedenstad9
SjurJørgenNesNæβ07.01.16689
LarsJensRudRud07.01.16689
AsbjørnGunnarLundLund19.01.1668Hedenstad9
OlaAndersHvam søndreSyndre hvam26.01.1668Efteløt9
OlaGulbrandJondalenJondalen07.02.16689
barnBrenneBrende07.02.1668En fremmed kvinnes barn9
Gr(o?)LarsGulliGule lie01.03.16689
barnTorgrimBakstvalBag[st]val11.03.16689
barnJonHaraldsson11.03.16689
OlaHedrum sogn22.03.1668Uekte barn av en fremmed kvinne fra Hedrum9
RagnhildIvarPyttePyti05.04.16689
SjurTimanRokstadRokstad08.04.1668Hedenstad9
ToreSveinVinesVienæs26.04.1668Eller Tora?9
barnKristofferGuttormsson03.05.1668Uekte9
TollefTorbjørnRei(?)ne[….]ni24.05.16689
RasmusHansVettestadVettestad21.06.16689
TorsteinHalvorRøsholtRøsβholt24.06.16689
IngeRasmusMoenMoen04.07.16689
barnGlørBjertnesBiertnæβ31.05.1668Hjemmedøpt først9
barn31.05.1668Fattigmannsbarn9
barnNilsNygårdNygaard14.06.1668Tvillingsønner9
RolfLauarLoffver08.07.1668Faren rømt, moren er inger Lauar9
PålHansMoenMoen26.07.16689
AnneNilsG(åse?)rudG[..]erud05.08.16689
PeterJørgenDessowDessow12.08.16689
OlaOlaHørtvetHørtved30.08.16689
SjurOlaHørtvetHørtved30.08.16689
barnNilssagdreng?06.09.1668To barn9
barnToreMuggebergMuggeberg29.09.16689
ReidarHalvorNilsson04.10.16689
Daniel11.10.1668TuftEn fattig mann9
KirstenHåkonskredder18.10.16689
barn?BjørnssonHedenstadHedenstad01.11.1668Moren er datter av Ola Dal9
OlaKristenBuggeBuggi22.11.16689
RønnaugGulbrandGrosvoldGrosvold09.12.16689
barnAsleHillestadHillestad28.12.1668Uekte9
barnTrondKristensson09.01.16699
barnTomasBjertnesBiertnæs10.01.16699
barnErlingJensson02.02.1669Uekte9
barnPros02.02.1669Tuft9
KjellSjurSenningSenning10.02.16699
AnneHansLarssonprest i Sandsvær24.02.1669Født 11.02.9
barnKjellBergBerg16699
barnTorLiaLienn1669Uekte barn av Sjur Flogelands datter9
barnPederTeigenTeigen16699
barnAndersRudRud16699
barnNyhusNyhuuβ166910
SigridKjellRistvetRistved166910
barnPederHvamHvamb166910
barnJørgenNesNæβ166910
barnGullikEvjuEiffiue166910
barnGuttormÅnnestadAannestad166910
barnPålÅnnestadOnnestad166910
barnTorbjørnTveitenTveten166910
barnIngebretSøomSødum166910
barnKjellHansson1669Tvillinger10
barn?1669En fattig mann10
barnTjostolvSenningSenning166910
NilsGulbrandFossFosβ167010
barnGulbrandGrosvoldGroβvold167010
MarenRolfNilsson167010
IngebretReidarTuftTuffti167010
LiveIvarPyttePytti167010
AnneSigfredOlsson167010
barnMatiasHostvetHostved167010
barnHenrikLaugerudLaugrud167010
barnHalvorRøsholtRøβholt167010
barnAndersHermansson167010
barnLarsGulliGulelie167010
barnJonHaraldsson27.03.1670Hedenstad10
barnArneBakkeBache27.03.167010
barnNilsGrøtterudGrøterud27.03.167010
Marenklokkeren03.04.167010
AnneAmundsagmester04.04.1670Tuft10
barn08.05.1670Hedenstad10
ErikGunnarLundLund01.05.1670Efteløt10
barnKristofferGuttormsson01.05.1670Komnes10
barnNilssagmester23.05.1670Tuft10
barnPeterFriskFrisch24.05.167010
HalvorVrålHovHoff04.06.167010
barnNarvesdtr.HvamsalHvamsal22.06.1670Narve Hvamsals datters uekte barn10
barn22.06.1670Hedenstad10
RagnhildOlaMeskestadMeskestad28.07.167010
barn02.08.1670En fattig mann fra Ringerike10
barnKjellEidEy17.07.1670Tuft10
barnAsbjørnEvjuEvsi14.08.1670Efteløt10
barnReidarOppjordaOpjoren28.08.1670Efteløt10
barnKristofferPålsson28.08.1670Efteløt10
barnÅnnestadAannestad28.08.1670Svein Ånnestads datters uekte barn10
OlaTimanLindtvetLindtved05.09.167010
SimenSjurSenningSenning08.10.167010
barnErlingBrønstadBrynstad06.11.167010
barnJakobHvamHvam20.11.167010
HarrietTorgrimBakstvalBastval23.11.167010
BarbaraSveinKjellsson27.11.1670Komnes10
barnHansMoenMoen27.11.1670Komnes10
TollefHalvorPyttePytis27.11.1670Tuft10
Fredrik KristianSørenBergBerg02.12.1670Hedenstad11
Dorte04.12.1670EfteløtEn fattig kvinne11
barnAmundEriksson??.12.167011
barnTorkjelKristensson28.12.1670Hedenstad11
barnOlaJondalenJondalen28.12.1670Hedenstad11
barnUnnulvStegStie28.12.167011
barnNilsMørkMorch28.12.167011
barnTomasBjertnesBiertnes01.01.1671Efteløt11
SigridKristofferBjertnesBiertnæs08.01.167111
barnTorkjelKristensson08.01.1671Hedenstad11
barnPerRudRud08.01.1671Hedenstad11
barnGuttormÅnnestadOnnestad08.01.1671Efteløt11
barnTorBjertnesBiertnæβ08.01.1671HedenstadUekte11
barnTorbjørnReineReene12.03.1671Komnes11
barnAsleBakstvalB[agst]val19.03.1671Hedenstad11
barnJonKjørstadKiør[stad]01.04.1671Efteløt11
barn01.04.1671Hedenstad11
barnHansEggarEgger21.04.1671Efteløt11
barnHansGlenneGlemig24.04.1671Tuft11
barnAndorSkinnesSkinnæβ24.04.1671Komnes11
barnHansVettestadVet[e]sted24.04.1671Tvillinger11
barnErikJenssonEvju (i tuft)Effje04.06.1671Tuft11
AlbertAndersskomakerRudRud13.06.167111
barnKristenBuggeBuggi18.06.1671Hedenstad11
barnAndersFlogelandFlocheland09.07.1671Efteløt11
barnOlaPederssonSundetSundet09.07.167111
barnNilsNygårdNygaard16.07.1671Hedenstad11
TorsteinHansRøsholtRøβholt07.08.167111
ÅsteHalvorBrevjuBreejeje13.08.1671Hedenstad11
KarenErikLarssonVettestadVettestad26.08.167111
barn03.09.1671HedenstadEn fremmed mann fra Hallingdal11
barnTorMuggebergMuggeberg03.09.167111
MarenLarsFossnesFoβnæβ04.09.1671Tuft11
barnAndersGunvaldsson??.09.1671Efteløt11
barnMikkelSvettebakkSvede bag24.09.1671Efteløt11
barnGullikLandeggaLaueegger24.09.1671Efteløt11
barnSolveRudRud29.09.1671Hedenstad11
barnTorMuggebergMugge berg29.09.1671Hedenstad11
barnAnundMørkMørch07.10.1671Tuft11
barn29.10.1671HedenstadEn fremmed mann11
SjurJonÅsAas22.10.1671Efteløt11
JonJonJonsson12.11.1671Tuft11
barnAlfEvjuEiffje19.11.1671Efteløt11
MarteTorgeirBakstvalBastval19.11.167111
RagnhildVerpWerp19.11.1671Torkjel Verps datters uekte barn11
barnJonMeskestadMeschestad26.11.167111
LarsJensRudRud03.12.1671Komnes11
barn10.12.1671HedenstadEt fremmed barn11
barnGullikEvjuEiffi10.12.167111
barnIngebretSøomSødum27.12.1671Komnes11
AnneTorbjørnFossFoβ12
barnGullikEvjuEiffiOverstrøket12
GisleTorsteindreng hos hr. Winter i Rollag22.01.1672Uekte barn av et kvinnfolk fra Rollag (Ragnhild Gislesdtr.?)12
MortenAnundBøe02.07.1672Efteløt12
TimanOlaHørtvetHørtved14.07.167212
barnGulbrandGrosvoldGroβvold01.07.1672Hedenstad12
KnutHalvorKnutsson20.06.1672Efteløt12
barnØstenÅnnestadOnnestad21.07.1672Komnes12
SveinHalvorÅkerAger10.08.1672Uekte12
AnneTov10.08.1672Uekte12
MarteProsHansson18.08.167212
barnKjølv18.08.167212
RagnhildSørenBoserudBoserud29.08.1672Efteløt12
barnHaraldJonsson11.09.1672Hedenstad12
barnTomasskredder14.09.1672Tuft12
HelvigJulUlebergUleberg08.09.1672Komnes12
KirstenKristofferPedersson15.09.1672Efteløt12
HalvorSjurSenningSenning18.09.1672Efteløt12
barnOlaJohansson22.09.167212
KristinaHansLarssonprest i Sandsvær02.10.167212
Anna maria05.10.1672TuftEt fremmed barn12
barn06.10.1672EfteløtEn fremmed mann fra Sverige12
barnKjellRistvetRistvet20.10.1672Efteløt12
GulbrandIvarPyttePyti26.10.1672Efteløt12
GroAnundNyhusNyhuβ27.10.1672Hedenstad12
barnUnnulvStegSteig13.11.1672Efteløt12
RolfKristenLiLie07.12.1672Efteløt12
barnPederTrondssonTuftTuffte08.12.1672Tuft12
barnGulbrandFossFoβ21.11.1672Tuft12
barnHansMoenMoen18.12.1672Tuft12
HansOlaMeskestadMeschestad25.12.1672Efteløt12
barn28.12.1672HedenstadEn fremmed mann fra Stavanger len12
MarteHansPålsson05.01.1673Tuft12
LarsErlingBrønstadBrynstad29.01.1673Hedenstad12
barnMatiasHostvetHostved01.02.1673Efteløt12
barnKjellGullikssonGunnesGunnæβ01.02.167312
AnneBastianprest i Lardal19.03.1673Svarstad12
PederAndersBorgeBorgi25.03.167312
RagnhildPerArnesson13.04.1673Hedenstad12
barnTorkjelVerpWerp13.04.167312
LarsErikVettestadVettesta[d]22.04.1673Tvillinger12
AsbjørnErikVettestadVettesta[d]22.04.1673Tvillinger12
HansFrodeOterbekkOtterbech27.04.167313
ÅseSigfredspillemann27.04.1673Uekte13
SørenTorVesetrudVesterud31.03.1673Tuft13
barnNilsTorssonPåterudPoterud01.04.1673HedenstadBet. 8 s13
barnHerbrandLindtvetLintved25.05.1673EfteløtBet.13
barnSørenNilsson01.06.1673HedenstadBet.13
MarenHenrikHvamHvam06.07.1673EfteløtBet.13
MarenHerlovPyttePytti03.08.1673EfteløtBet.13
OlaugMikkelVinesWienæs05.08.167313
SjurJørgenNesNæs10.08.1673HedenstadBet.13
HåkonMikkelEggarEgger13.08.1673Efteløt13
NilsTomasskredder24.08.1673TuftBet.13
PernillePederHovHoff06.09.1673Svoger av Halvor Lauar13
barnKittilBergBerg07.09.1673Hedenstad13
MariHalvorNilsson29.09.1673HedenstadBet.12 s13
HansAndersFlogelandFlocheland10.10.1673EfteløtBet.12 s13
PederLarsGulliGullelid19.10.1673TuftBet.13
BenedikteKristenBugge26.10.1673HedenstadBet.13
RagnhildJonKjørstadKiørstad02.11.1673Efteløt13
SveinArneSveinssonHaugenHaugen15.11.1673Efteløt13
JonKristofferBjertnesB[iert]næβ16.11.1673Efteløt13
MarenSveinVinesVienæs07.12.1673Efteløt13
GullikLarsFossnesFoβnæβ09.12.1673Efteløt13
OlaTorHovHoff10.12.1673Efteløt13
OlaPålÅnnestadOnnestad14.12.1673Komnes13
EinarIngebretSøomSøde21.12.1673Komnes13
AndersGullikGra[..]Gra[..]21.12.1673Komnes13
SimenSj[ur]SenningSenning21.12.1673Efteløt13
barnPederRudRød28.12.1673Hedenstad13
KarenHansRøsholtRøβholt10.01.1674Bet.13
AnneTjostolvSenningSenning14.01.1674Bet.13
AnneIngebretBjertnesBiertnæs18.01.1674EfteløtBet.13
barnSørenRokstadRogestad25.01.1674HedenstadBet.13
PålGulbrandLauarLøfver18.02.1674Hedenstad13
GunhildRasmusKlokkerrudKlocherud15.03.1674HedenstadBet.13
KristenAnd[ers]RudRøed15.03.1674EfteløtBet.13
PederPederEvjuEiffje08.04.1674Bet.13
IngeborgReidarOppjordaOpjorden16.04.1674Bet.13
barnHalvorBrevjuBreejffjie02.05.1674Bet. (Halvors «boe» barn13
barnTorbjørnFossFosβ03.05.1674TuftBet.13
barnGulbrandJondalenJondalen10.05.1674HedenstadBet.13
barnTovOlsson10.05.1674Hjemmedøpt av Marte, Kristens Bugges kone13
SigridJonMeskestadMeschestad07.06.1674Bet.13
HalvorFrodeOterbekkOtterbech07.06.1674Bet.13
RandiJonÅsAase07.06.1674Bet.13
Arne08.06.1674TuftEn fattig mann13
MariskomakerRudRudCHedenstadBet.14
PålNilsTorsson07.06.1674HedenstadBet.14
HalvorVrålHovHoff17.06.1674Bet.14
barnTorVesetrudWesβetrud28.06.1674TuftBet.14
BerteOlaLandeLande12.07.1674EfteløtBet.14
barnNilsGrosvoldGrosvold09.08.1674Bet.14
IngeborgGulbrandFossFoβ23.08.1674TuftBet.14
JohannesPederEidEij05.09.1674Bet.14
KjerstiUnnulvStegSteig05.09.167414
?HansLarssonprest i Sandsvær29.07.167414
OlaKjellRistvetRistved06.09.1674HedenstadBet.14
ØstenKjellØstenssonBjertnesBiertnæβ06.09.1674EfteløtUekte14
barnTorgrimBakstv[al]Bastv[al]04.10.1674HedenstadBet.14
barnOlaSkullestadSchullestad06.10.1674EfteløtBet.14
barnJonJonsson09.10.1674TuftBet.14
RolfLarsLaugerudLagerud11.10.1674EfteløtBet.14
DavidAnundTofstadToffstad01.11.1674HedenstadBet.14
IngeridErikVettestadWettestad19.11.167414
AnneGulbrandGrosvoldGroβvold29.11.1674Bet. 20 s14
BerteHansMoenMoen13.12.1674KomnesBet. 20 s14
RolfTjostolvSenningSenning20.12.1674Uekte14
Me[...]HalvorÅkerAager25.12.167414
BerteTomasskredder03.01.1675KomnesBet.14
Tore (Tora?)MatiasHostvetHostved15.01.1675Bet.14
NilsSveinÅs (i tuft)Aaβ22.01.1675TuftBet.14
LarsKjellEidEje22.01.1675Tuft14
LarsLars22.01.1675TuftUekte, faren er blind14
OlaEvenHaugenHaugen24.01.1675HedenstadBet.14
IngerSveinveverLandemoenLandemoen31.01.1675Bet.14
Katarina JustinaSørenBergBerg05.02.1675Bet.14
HalvorGuttormÅnnestadAanestad19.02.1675Bet.14
SigridSørenLauarLøver24.02.1675HedenstadBet.14
BorgerPederGuttormsson07.03.1675TuftBet.14
MariKristofferPålsson07.03.1675TuftBet.14
MarenAndersskomaker07.03.1675KomnesBet.14
HelvigTjostolvSenningSenning10.03.1675EfteløtBet.14
MariTomasBjertnesBier[t]næβ14.03.1675Bet.14
barnPålHvamsalWamsal21.03.1675Narve Hvamsals datters uekte barn, faren er en gutt fra Eiker14
barnOlaMørkMorch01.04.1675Bet.14
barnJørgenHaraldssonÅsenAasen01.04.1675Bet.14
barnAsleBakstvalBa[st]val06.04.1675Hedenstad14
AnneHalvorGravenGraffven02.05.1675Avlet mellom festerølet og bryllupet14
barnOlaTorsteinsson15.05.1675Født 20 uker etter bryllupet14
barnJensRudRud16.03.1675Komnes14
barnGulbrandJondalenJondalen30.05.1675HedenstadBet.14
barnErikBrønstadBrynstad09.06.1675Født 8 uker for tidlig14
HalvorOlaStrengeStrenge11.06.1675EfteløtBet.14
barnGulbrandLauarLøfver18.06 1675Bet.14
barnToreKløvstadKløfstad13.08.1675Hedenstad14
AnneKnutEllefs(?)sonGrønvoldGrønne vold05.01.1678Efteløt15
KristofferTorgeirBakstvalBagstvold06.01.1678Hedenstad15
OlaTorvaldVålaVaala13.01.1678Efteløt15
RønnaugJonOlsson24.01.1678Efteløt15
MarenPederEidEyd27.01.1678Efteløt15
ArneJonHaraldssonmøller03.02.1678Hedenstad15
RagnhildHalvorSåtvetSotued03.02.1678Hedenstad15
AnneGulbrandRistvetRistved03.02.1678Hedenstad15
HalvorSjurSenningSenning13.02.1678Efteløt15
OlaOlaBrenneBrende03.03.1678Hedenstad15
TorkjelGunnarGudmundssonsagmester10.03.1678Efteløt15
RandiNilsMørkMorch13.03.1678Efteløt15
OlaGulbrandFossFos17.03.1678Tuft15
MatiasAndersKristenssonSemShem24.03.1678EfteløtUtenbygds fra15
AnundAlfTofstadToffstad28.03.1678Hedenstad15
SisselLarsBøe17.02.1678Efteløt15
BarbaraOlaKjørstadKiørstad14.04.1678Hedenstad15
OlaSørenKristofferssonBoserudBoserud20.04.1678Efteløt15
TorNilsPåterudPotterud05.05.1678Hedenstad15
OlaOlaMa(....)sson19.05.1678EfteløtFra Hedenstad15
TollefTovhusmann21.05.1678Hedenstad15
barnPederBjørnssonBr(.....)21.05.1678HedenstadJentebarn15
Lisbet31.05 1678EfteløtEn fattig mann fra Eiker15
AnnePederGuttormsson01.06.1678Efteløt15
AnneOlaEfteløtEfftelød16.06.1678EfteløtHjemmedøpt15
barnJulUlebergUleberg24.06.1678Efteløt15
AndersSolveRudRud23.06.1678Hedenstad15
MargreteKristenBrønstadBrynstad14.07.1678Hedenstad15
HalvorKittilBergBerg27.07.1678Efteløt15
MatiasLarsÅnnestadAannestad25.08.1678Komnes15
IngeridSveinTveitenTveten25.08.1678Komnes15
BarbaraSjurNilssonEngelandEngeland01.09.1678Efteløt15
SisselAnneHovHoff06.09.1678Efteløt15
DorteKristenBugge08.09.1678Hedenstad15
OlaToreOlssonNesNæs08.09.1678HedenstadUekte15
GuroToreOlssonNesNæs08.09.1678HedenstadUekte15
ToreTa(...)LandeggaLandegger15.09.1678Efteløt15
MartePederEvjuEffje15.09.1678Efteløt15
AndersHansVettestadVettestad26.09.1678Efteløt15
SerinaSørenBergBerg05.10.1678Hedenstad15
GunneLarsGulliGulleli13.10.1678Tuft15
OlaSveinLiaLia20.10.1678Efteløt15
TorbjørnHalvorGu(...)e27.10.1678Hedenstad15
TaranTomasMatiassonHillestadHillestad27.10.1678HedenstadUekte15
AlfHalvorBa(.....)01.11.1678Efteløt15
PålMikkelsundmann01.11.1678Efteløt15
Hektor HenrikKjellØstenssonsoldat17.11.1678Efteløt15
KjerstiGunnarLundLund21.11.1678Efteløt15
KristenAsleBakstvalBag[stv]al24.11.1678Hedenstad15
TorgeirTorkjelGåserudGaase[rud]01.12.1678Efteløt15
JohannesOlaNyhusNyhus22.12.1678Hedenstad16
SibyllaPederFinneFinne22.12.1678Hedenstad16
OlaTorVesetrudVessetrud27.12.1678Tuft16
IngeridOlaStrengeStrenge06.01.1679Hedenstad16
KnutSakariasmurer07.01.1679EfteløtUekte, moren er fra Sogn16
KristofferLarsHaugHoug10.01.1679Efteløt16
MarenAnundBøe19.01.1679Efteløt16
EllenKristofferGuttormsson19.01.1679Efteløt16
SiriHansMoenMoen26.01.1679Komnes16
AnneSjurVålVaal26.01.1679Komnes16
MarteTorsteinLandeLande05.02.1679HedenstadUekte16
EllenGulbrandJondalenJondalen05.02.1679HedenstadDøpt på Kongsberg16
KirstenHansRøsholtRøsholt27.02.1679Efteløt16
AndersPederTuftTufft05.03.1679Efteløt16
EllenHalvorHalvorssonLoftstuenLofftstuen09.03.1679HedenstadUekte barn av Anders sagmesters stedatter, faren er bare 16 år gammel16
KarenTorvaldVålVaale16.03.1679Efteløt16
OlaVrålHovHoff22.03.1679Efteløt16
Håkon?BjertnesBiærtnæs25.03.1679Efteløt16
KristenTorkjel(..)m06.04.1679Hedenstad16
SigneAndersGul(....)sonLaugerudLouverød06.04.1679Hedenstad16
barnHerlovsagdreng06.04.1679HedenstadSønn16
SisselHansTorsson16.04.1679Hedenstad16
BerteTomasskredder09.03.1679Svarstad16
Ingerid?04.05.1679TuftEn fattig mann fra Grue16
OlaBårdsagdreng11.05.1679Hedenstad16
KatrineAndersSveinsson11.05.1679Hedenstad16
HenrikSørenNilsson01.06.1679Hedenstad16
barnHalvorKjørstadKiørstad01.06.1679Hedenstad16
Anne01.06.1679HedenstadEn fattig mann fra Vinger16
GuriTjostolvSenningSenning10.06 167916
UnnuldHansVålVaal22.06.1679Komnes16
SigridPeder(....)stad06.07.1679Efteløt16
barnØstenÅnnestadAanestad13.07.1679KomnesDatter16
KarenPålMørkMorch27.07.1679Hedenstad16
IngeborgLarsLaugerudLougerød09.08.1679Efteløt16
JakobHalvorHvamsalHvamsal09.08.1679Efteløt16
AnneToreNesNæs28.09.1679Efteløt16
Anne03.10.1679EfteløtEn fattig mann fra Gjerpen16
MortenLarsHovHo[ff]26.10.1679Efteløt16
BerteMikkelMørkMorch16.11.1679Hedenstad16
PålKristofferPålsson30.11.1679Tuft16
KirstenKjellAnderssonEidEyd30.11.1679Tuft16
LiveKnut30.11.1679Komnes16
HalvorJonFlogelandFlogeland03.12.1679Hedenstad16
ÅseTorKløvstadKløffstad03.12.1679Hedenstad16
IngeridOlaKlokkerrudKlocherud03.12.1679Hedenstad16
Olaug (?Olue)ErikVettestadVettestad07.12.1679Efteløt16
NilsAnderssagmester ved Evju sag14.12.1679Hedenstad16
AnneReidarHagenHagen14.12.1679Hedenstad16
ÅseReidarHagenHagen14.12.1679Hedenstad16
JensJensTveitenTveten27.02.1681Efteløt17
MarenPederBakkeBache02.03.1681Komnes17
barnGulbrandJondalenJondalen06.03.1681HedenstadDatter17
barnGulbrandFossFoss20.03.1681Tuft17
DyreOlaLandeLande25.03.1681Efteløt17
HalvorKristenLiLie25.03.1681Efteløt17
HalvorIngebretSøomSødum25.03.1681Efteløt17
OlaugHalvorSåtvetSotved27.03.1681Hedenstad17
AnneJensBergBerg05.04.1681HedenstadSorenskriverens far (?)17
GunhildMortenRudRud16.04.1681Efteløt17
AnneSveinTveitenTveten24.04.1681Komnes17
EllenPederGuttormsson24.04.1681Tuft17
GunnarReidarLi nordreNorlij24.04.1681TuftUekte, moren er søster av Tomas skredders kone17
MarenAlfTofstadToffstad08.05.1681Hedenstad17
AbrahamPederFinne23.05.1681Efteløt17
KirstenPederArnesson23.05.1681Efteløt17
barnPederTuftTufft24.05.1681TuftDatter17
SusanneSørenBergBerg25.05.1681Hedenstad17
RandiJohanFinne29.05.1681EfteløtUekte17
OlaOlaTofstadToffstad05.06.1681Hedenstad17
IngeborgJulUlebergUleberg19.06.1681Efteløt17
MarteErikJondalenJondalen26.06.1681Hedenstad17
GunhildGisleOlsson26.06.1681Hedenstad17
ÅseHenrikHansson26.06.1681HedenstadUekte17
barnSørenBjertnesBiærtnes10.07.1681EfteløtDatter17
OlaAnundBøe07.08.1681Efteløt17
TorgeirSveinVinesVienæs07.08.1681Efteløt17
OlaJonOlssonBøe07.08.1681Efteløt17
Johanne MarieTaraldsagmester07.08.1681Efteløt17
GuriOlaStrengeStrenge21.08.1681Efteløt17
JakobOlaBorgeBorgi09.09.1681Efteløt17
RønnaugMikkelsundmann09.09.1681Efteløt17
ArneHalvorHotvetHottved18.09.1681Efteløt17
MarteGulbrandHotvetHottved18.09.1681Efteløt17
PederTorsteinLandeLande29.09.1681Hedenstad17
PederJonMeskestadMeskestad08.10.1681Efteløt17
SigvartPederHasselHassel09.10.1681Hedenstad17
HalvorHalvorLinnomLinum16.10.1681Faren er død17
IngeborgJonSåtvetSotved30.10.1681Efteløt17
KarenOlaAnderssonhusmann01.11.1681Efteløt17
JonSjurVålVaal13.11.1681Efteløt17
ToraKnutSkinnesSkinnæs13.11.1681Efteløt17
EllenKristofferKnutsson16.11.1681EfteløtUekte, moren er Anne Johannesdtr., faren tjente på Flogeland og er nå i Numedal17
KarenØstenÅnnestadAanestad20.11.1681KomnesFaren er død17
ÅseLarsBøe27.11.1681Efteløt17
KarenPederBrønstadBryndstad04.12.1681Hedenstad17
LiveTorvaldVålVaal11.12.1681Efteløt17
MortenTorKløvstadKløffstad27.12.1681Hedenstad17
LisbetHansLarssonprest i Sandsvær25.01.1682F.10.01., døpt av hr. Bastian18
MarteVrålHovHoff25.01.168218
MarteAndersGulbrandsson12.02.1682Hedenstad18
KristofferPederMatiasson12.02.1682Hedenstad18
SjurOlaKjørstadKiørstad12.02.1682Efteløt18
ToreGulbrandRistvetRistved12.02.1682Efteløt18
MarteMikkelMørkMorch12.02.1682Efteløt18
ToneOlaBrenneBrænde12.02.1682Efteløt18
AnneKjellAnderssonEidEjd16.03.1682Efteløt18
SjurAnderssagmester ved Evju sag19.03.1682Efteløt18
OlaHansÅsterudAasterød19.03.1682Efteløt18
MarteJensRudRud19.03.1682Efteløt18
RønnaugSigfredOlsson26.03.1682Tuft18
AndersPålMørkMorch09.04.1682Hedenstad18
PederKnutKroksrudKrogsrud09.04.1682Hedenstad18
TorHansTors(?)son09.04.1682Hedenstad18
SjurOlaPederssonGravdalGraffdal23.04.1682TuftUekte, moren er ikke navngitt18
IngebretPederBakkeBache29.06.1683Efteløt18
ÅseHerlovSenningSenning23.07.1683Efteløt18
OlaHansGulliGulleli06.08.1683Efteløt18
KjellGulbrandVidarsson06.08.1683Efteløt18
GunvorKnutHvamsalHvamsal06.08.1683Efteløt18
OlaGulbrandOlssonhusmann13.08.1683Hedenstad18
KarenGisleOlsson13.08.1683Hedenstad18
GroHansRøsholtRøsholt04.08.1683Efteløt18
BentBorgerskredder20.08.1683Efteløt18
HenrikOlaRasmusson20.08.1683Efteløt18
JonNilsMørkMorch03.09.1683Efteløt18
OlaPederSkoliSkoli17.09.1683Efteløt18
HansTorsteinLandeLande29.09.1683Hedenstad18
NilsMonssalmaker08.10.1683Efteløt18
UnnuldArneVålVaal08.10.1683Komnes18
JensHansJenssonhusmann15.10.1683Tuft18
KnutLars15.10.1683TuftFaren er blind18
LarsNilsPåterudPotterud12.10.1683Hedenstad18
LarsMortenGransnesetGrans nesset17.10.1683Efteløt18
HalvorKnutOmholtOmolt20.10.1683Efteløt18
HedvikPederBøe22.10.1683Efteløt18
UnnuldKnutSkinnesSkinnæs12.11.1683Komnes18
GunnarAndersHagenHagen19.11.1683Efteløt18
IngeborgSørenBjertnesBiærtnes19.11.1683Efteløt18
SveinAndorVålVaal27.11.1683Efteløt18
PederTorsteinTeigenTeyen26.11.1683Hedenstad18
Anna SabinaMonsHansson26.11.1683Hedenstad18
AndersPederEidEyd03.12.1683Tuft18
Maren?SiljanSkillan12.12.1683EfteløtMoren er enke og bor hos Hans Siljan18
HansTaraldsagmester17.12.1683Hedenstad18
AnneGulbrandVerpVerp27.12.1683Hedenstad18
TorgeirOlaTorgeirssonhusmannÅsAas28.12.1683Tuft18
HansKristianSkinnesSkinnes31.12.1683Efteløt18
GunbjørgSveinLiaLia05.01.1684Efteløt19
ErikJonOlssonhusmannRudRuud23.01.1684Hedenstad19
MatiasPål (?)Matiasson02.02.1684Efteløt19
IngeridGunnarAnundsson02.02.1684EfteløtUekte, faren er fra Telemark og tjente hos Halvor Hvamsal19
HelgeJakobHedenstadHeyestad03.02.1684Hedenstad19
HalvorAlfTofstadToffstad10.02.1684Efteløt19
OlaHåvardJarnesJarnæs17.02.1684Komnes19
Ha(....)OlaGravdalGraffdal17.02.1684TuftUekte datter19
SigvartAnundBøe24.02.1684Efteløt19
TomasAndersSommestadrydningenSommestad rødning24.02.1684Efteløt19
AnneMikkelsundmann24.02.1684Efteløt19
NilsLarsVettestadVættestad24.02.1684EfteløtUekte, faren er dragon på Bragenes, moren et løst kvinnfolk ved navn Guri19
AndersKristenHørtvetHørtved27.02.1684Efteløt19
GunneAnderssagmester ved Evju sag27.02.1684Efteløt19
HansPederBrønstadBryndstad23.03.1684Hedenstad19
IsakPederFinneFinne31.03.1684Efteløt19
PederJulUlebergUleberg13.04.1684Komnes19
Jakob13.04.1684TuftEn fremmed fattig kvinne19
EvenTorvaldVålaVaala20.04.1684Hedenstad19
SigridGunnarAnundsson27.04.1684EfteløtUekte, samme mann som 02.02., barnets mor er ingeborg, søster av Knut Hvamsal19
DyreOlaBorgeBorgi04.05.1684Komnes19
NilsGunnarsagmester11.05.1684Hedenstad19
HalvorOlaStrenge25.05.1684Efteløt19
MarenOlaLandeLande28.05.1684Efteløt19
IngeborgHalvorTuftTufft13.06.1684Hof19
AslaugGulbrandGravenGrave[n]28.06.1684Efteløt19
NilsVrålHovHoff30.06.1684Efteløt19
Gregorine MarieDavidGørrissonLoftstuenLofftstue01.07.1684Døpt på Loftstuen19
NikolausAndersPålssonkapteinLøvenskioldLeuenskiold08.07.1684Døpt på gården Nes19
OlaGullikHøgdebøHougdebøe13.07.1684Efteløt19
MatiasTorkjelGåserudGaaserud25.07.1684Komnes19
IngeridHansVettestadVættestad27.07.1684Hedenstad19
IngeborgPålLarsson30.07.1684Efteløt19
JørgenTorKløvstadKløffstad31.08.1684Hedenstad19
JensGuttormEvenssonÅnnestadAannestad07.09.1684EfteløtHjemmedøpt19
KarenGuttormEvenssonÅnnestadAannestad07.09.1684Efteløt19
OlaugHalvorHvamsalHvamsal13.09.1684Efteløt19
MarteHansÅsterudOsterud21.09.1684Hedenstad19
AnneAnundNyhusNyhuus28.09.1684Hedenstad19
SigvartOlaGranGran29.09.1684Efteløt19
MarenOlaGlørsson05.10.1684Tuft19
JøranToreOlssonNesNæs07.10.1684Efteløt19
IngerMikkelMørkMorch12.10.1684Hedenstad19
KristenJonSåtvetSotved19.10.1684Efteløt19
MariAndorSkinnesSkinnæs26.10.1684Komnes19
KarenLarsÅnnestadAannestad23.11.1684Komnes19
MarteOlaHasselHassel23.11.1684Kongsberg19
AnneLarsFossnesFosnæs14.12.1684Hem19
IngeborgTorsteinStegSteg14.12.1684Efteløt19
JøranSørenRokstadRaagestad28.12.1684Hedenstad19
AnneSørenRokstadRaagestad28.12.1684Hedenstad19
EllenRolfHalvorsson28.12.1684Hedenstad19
HalvorSørenNilsson06.01.1685Hedenstad20
RandiGulbrandGrosvoldGrosvald06.01.1685Hedenstad20
HalvorAn(....)EvjuEffie11.01.1685Efteløt20
AkselAndersVoldenVolden11.01.1685Efteløt20
PederNilsSigfredsson21.01.1685Tuft20
PederToreGravenGraven25.01.1685Efteløt20
RønnaugJonFlogelandFlogeland25.01.1685Efteløt20
barnGuttormFossFoss01.02.1685Tuft20
MargreteHansTorsson15.02.1685Hedenstad20
ReidarProsEvjuEffie01.03.1685Tuft20
MarenKjellOlssonEidEyd01.03.1685Tuft20
ArveKnutHvamsalHvamsal08.03.1685Efteløt20
MarteTollefSkinnesSkinnæs14.03.1685Efteløt20
HalvorHelgeMikkelssonhusmann15.03.1685Hedenstad20
EinarTorsteinLandeLande18.03.1685Efteløt20
SveinPederMørkMørch18.03.1685Efteløt20
SigridGulbrandMikkelssonBrenneBrænde19.03.1685Efteløt20
IngeborgLarsTysklandTyskland22.03.1685Efteløtfaren har tilnavn svenske20
ReidarHalvorHostvetHostved12.04.1685Efteløt20
ÅseHalvorHostvetHostved12.04.1685Efteløt20
GuriToreRokstadRaagestad16.04.1685Hedenstad20
IngeborgHåvardJarnesJarnæs08.03.1685Komnes20
TorkjelGulbrandVerpVerp10.03.1685Hedenstad20
MargretePålMørkMorch10.03.1685Hedenstad20
MarenMonsRasmusson10.03.1685Hedenstad20
NilsNilsBentssonsoldat i Kristiania14.05.1685Moren er omvandrende kvinne Ingeborg Einarsdtr. fra Norderhov på Ringerike, Nils Bentsson er hennes ektemann20
HenrikMonsHansson17.05.1685Efteløt20
MargreteHåkonØstensson24.05.1685Tuft20
OlaTorsteinSenningSenning28.05.1685Efteløt20
Kar(..)LarsSauarSoune28.05.1685Efteløt20
GuriKnutOmholtOmolt14.06.1685Efteløt20
Elisa PaulinekapteinLøvenskioldLeuen[s]kiold26.06.1685Efteløt20
OlaSveinBakstvalBagstvald28.06.1685Hedenstad20
KirstenAmundOlssonUlebergUleberg02.07.1685Efteløt20
KarenHellikÅnnestadAanne[st]ad05.07.1685Komnes20
ReidarGulbrandOlsson16.08.1685Hedenstad20
AnneOlaJensson17.08.1685EfteløtMoren er Inger Berntsdtr., de er viet av hr. Nils på Land20
TollefOlaBorgeBorge23.08.1685Efteløt20
TorkjelEvenRistvetRistved12.09.1685Efteløt20
MarenSigfredspillemann13.09.1685HofDøpt av hr. Blytt20
Egidi MariaDavidGørrissonfogd18.09.168520
KristofferKristofferKristensson25.09.1685Efteløt20
BarbaraOlaLandeLande25.09.1685Efteløt20
OlaArneVålVaal27.09.1685Komnes20
HansMortenGransnesetGransnæsset27.09.1685Komnes20
SigneOlaBakkeBache27.09.1685Komnes20
AnneErikDalDal29.09.1685Hedenstad20
BerteOlaTofstadToffstad11.10.1685Hedenstad20
MarenJensSkinnesSkinnæs14.10.1685Komnes20
EllenTomasskredder19.09.1685SvarstadDøpt av hr. Bastian20
IngeborgOlaHasselHassel08.11.1685Hedenstad20
PernilleSørenFossFoss11.11.1685Tuft20
NilsHansSiljanShillian15.11.1685Efteløt21
IngeborgPederNesNæs15.11.1685Efteløt21
KarenKjellGulliksson15.11.1685Efteløt21
TorkjelOlaÅnnestadAanestad22.11.1685Komnes21
HalvorSørenBjertnesBiertnæs05.11.1685Efteløt21
OlaAndersHagenHagen06.12.1685Hedenstad21
IngeborgMikkelMørkMorch06.12.1685Hedenstad21
ToraJonOlsson09.12.1685Efteløt21
OlaHalvorTuftTufft11.12.1685Tuft21
AnundOlaSagdalenSaugdalen20.12.1685Tuft21
AstridOlaHotvetHottved21.12.1685Efteløt21
HalvorHansskytter06.01.1686Hedenstad21
KirstenLarsBjørnssonsoldat06.01.1686Hedenstad21
KarenOlaPederssonGravdalGraffdal19.01.1686Uekte, moren er vikværingen Ingerid Olsdtr.21
SveinMikkelÅnnestad søndreAanestad20.01.1686KomnesMoren er fattig, og trolovet med barnefaren, som er fra Andebu21
AnneOlaTorgeirsson10.01.1686HofTvillinger21
EllenOlaTorgeirsson10.01.1686HofTvillinger21
HansKasparLandeggaLandegger24.01.1686Efteløt21
MartinHansLaugerudLougerud03.02.1686Hedenstad21
HansPederBrønstadBrønstad03.03.1686Hedenstad21
HalvorPederSkoliSkolem28.03.1686Komnes21
barnNilsAnderssonEidEyd28.03.1686Komnes21
AnneTorsteinTeigenTeyen21.02.1686Hedenstad21
ToraAnderssagmester ved Evju sag18.04.1686Efteløt21
IngeborgNilsPåterudPotterud20.04.168621
JonGulbrandSåtvetSotved28.04.1686Hedenstad21
OlaAnundNyhusNyhuus28.04.1686Hedenstad21
AndersJakobHedenstadHedenstad09.05.1686Hedenstad21
JohannesIngebretJohanssonsoldat09.05.1686Hedenstad21
MarteHelgePederssonsagdreng09.05.1686Hedenstad21
AsbjørnHalvorHvamsalHvamsal23.05.1686Efteløt21
OlaOlaLarssonÅs (i tuft)Aas02.06.1686TuftBor hos Lars Ås21
TorGuttormFossFoss13.06.1686Tuft21
AkselPederMatiasson02.07.1686Efteløt21
barnJonSåtvetSotved02.07.1686Efteløt21
OlaTovLaugerudLougerud11.07.1686Efteløt21
MarenMonssalmaker17.07.1686Efteløt21
MartePederBakkeBache01.08.1686Komnes21
RagneGunnarSørenssonsoldat03.08.1686EfteløtUekte, moren er datter av Ola Vines21
HansGullikLiLie25.08.1686Efteløt21
TorilAlfTofstadToffstad12.09.1686Hedenstad21
TorsteinOlaKjørstadKiørstad12.09.1686Hedenstad21
GunbjørgTorsteinLandeLande12.09.1686Hedenstad21
KarenAndorVålVaal14.09.1686Komnes21
GunhildPålLarssonhusmann14.09.1686Komnes21
GunhildHansGretteGræte29.08.1686Komnes21
LiveGulbrandFossFoss26.09.1686Tuft21
JonBorgerskredder11.10.1686Efteløt21
EvenHalvorSåtvetSotved17.10.1686Efteløt21
GørrisDavidGørrisson20.10.1686Hedenstad21
NilsKristofferKristensson07.11.1686Efteløt22
AslaugKnutOmholtOmolt13.11.1686EfteløtTvillinger22
SigridKnutOmholtOmolt13.11.1686EfteløtTvillinger22
IngeborgOlaStrengeStrænge05.12.1686Efteløt22
JonIsakKomnesCommenæs08.12.1686Efteløt22
AnundSigvartBakstvalBagstvold15.12.1686Hedenstad22
KirstenNilsSigfredsson19.12.1686Efteløt22
Maren (?)JulUlebergUleberg22.12.1686Komnes22
PålHåkonØstensson27.12.1686KomnesTvillinger22
MargreteHåkonØstensson27.12.1686KomnesTvillinger22
HalvorLarsSauarSo[u]er01.01.1687Efteløt22
BarbaraPederEidEyd09.01.1687Tuft22
IngeborgPederEknesEctnæs09.01.1687Komnes22
OlaNilsMørkMorch19.01.1687Hedenstad22
MikkelGulbrandBrenneBrende30.01.1687Hedenstad22
RønnaugHansÅsterudAasterud30.01.1687Hedenstad22
SigvartAnundBøe02.02.1687Efteløt22
JonHalvorKjørstadKiørstad27.02.1687HedenstadTvillinger22
KirstenHalvorKjørstadKiørstad27.02.1687HedenstadTvillinger22
ReidarHalvorHostvetHostved06.03.1687Efteløt22
IngebretOlaEidEyd06.03.1687Efteløt22
MarteTorKløvstadKløffstad09.03.1687Hedenstad22
GunhildGuttormEvenssonÅnnestadAannestad16.03.1687Efteløt22
AmundTorkjelGåserudGaaserud20.03.168722
MarteAnundEvjuEvje13.04.1687Efteløt22
HalvorLarsÅnnestadAannestad17.04.1687Komnes22
SigvartSørenBoserudBoserud17.04.1687Komnes22
IngeborgTorsteinPyttePøtte17.04.1687KomnesUekte22
GunhildGisleOlsson13.05.1687Hedenstad22
AndersTollefSkinnesSkinnæs16.05.1687Komnes22
HansTimanRokstadRokstad17.05.1687Hedenstad22
MarenHansGulliGulleli25.05.1687TuftTvillinger22
HelleHansGulliGulleli25.05.1687TuftTvillinger22
JonTorbjørnJonssonsoldat29.05.1687Hedenstad22
AnneHelgeVålaVaala01.06.1687Efteløt22
SigvartAndersHaugnesHougenæs04.06.1687Efteløt22
Jakob04.06.1687EfteløtFaren er en fattig vandringsmann22
JonLarsblind05.06.1687Komnes22
Kristiankjeleflikker05.06.1687KomnesFaren er en kjeleflikker fra Stokke sogn22
BarbaraHalvorHvamsalHvamsal08.06.1687Hedenstad22
GunvorKnutHvamsalHvamsal17.06.1687Efteløt22
HansAndersBrønstadBrundstad19.06.1687Hedenstad22
HalvorPederSkoliSkolen06.07.1687Komnes22
OlaArneVålVaal26.06.1687Komnes22
SigvartHalvorSigvartssonGranGran26.06.1687Komnes22
BorgerHellikÅnnestadAanestad24.07.1687Efteløt22
KirstenErikVettestadVættestad30.07.1687Efteløt22
JohanHansSiljanShillian07.08.1687Efteløt22
MarenOlaHostvetHostved07.08.1687Efteløt22
KarenHalvorBorgeBorge07.08.1687Efteløt22
SveinHansSkoliSkolen21.08.1687Efteløt22
AnundOlaAnundssonSundetSundet28.08.1687Hedenstad22
MarenHansTorsson28.08.1687Hedenstad22
IngeborgSveinHovHoff31.08.1687Efteløt22
MatiasOlaMatiassonFossnesFosnæs01.09.1687Tuft22
IngeborgHalvorGunnesGunnæs04.09.1687Efteløt22
MartePålLarsson04.09.1687Efteløt22
BentJonskredder18.09.1687Hedenstad22
HansJonFlogelandFlogeland18.09.1687Hedenstad22
Peter WilhelmKristianMecklenburgMechlenburd20.09.1687Efteløt22
SaraKnutSkinnesSkinnæs25.09.1687Efteløt23
SørenGulbrandGrosvoldGrosvold02.10.1687Kongsberg23
AndersAnderssagmester ved Evju sag09.10.1687EfteløtFaren er død23
JonSørenRokstadRogestad09.10.1687Efteløt23
OlaAmundUlebergUleberg09.10.1687Efteløt23
OlaGulbrandVerpVærp16.10.1687Hedenstad23
TorGuttormFossFoss16.10.1687Hem23
SisselToreOlssonNesNæs18.10.1687Efteløt23
HalvorOlaHalvorssonSkinnesSkinnæs30.10.1687Komnes23
SiriSteffenAnundsson13.11.1687HedenstadUekte23
MarenAndersJakobsson13.11.1687Hedenstad23
KristenKristofferKristensson04.12.1687Efteløt23
HalvorJakobHøgdebøHougebøe04.12.1687Efteløt23
JonKjellKomnesCommenæs14.12.1687EfteløtUekte, moren er hans trolovede Gjertrud Olsdtr.23
MarteAndorSkinnesSkinnæs28.12.1687Komnes23
BerteHansRøsholtRøsholt01.01.1688Efteløt23
HansBentLarssonsoldat fra Skien (?)11.01.1688EfteløtUekte, moren er en fremmed kvinne23
TorvaldAndersVoldenVolden22.01.1688Hedenstad23
SveinTorsteinLandeLande19.02.1688Hedenstad23
HansHansGretteGrætte23.02.1688Efteløt23
HåvaldNilsAnderssonJarnesJarnæs26.02.1688Efteløt23
KristofferLarsBjørnsson26.02.1688Efteløt23
AnneTorsteinStegStæg03.03.1688Efteløt23
DyreOlaBorgeBorge04.03.1688Komnes23
OlaJonSåtvetSoteved06.03.1688Komnes23
PederSigvartBakstvalBagstvold18.03.1688Hedenstad23
MikkelOlaHasselHassel28.03.1688Hedenstad23
SveinHansskytter28.03.1688Hedenstad23
KristianPederAnderssonFinnerudFinner[ud]31.03.1688Efteløt23
RandiHalvorTuftTufft01.04.1688Tuft23
HalvorPederLandsverkLantzværch12.04.1688Hedenstad23
MarenAndersHagenHagen12.04.1688Hedenstad23
HansPederMørkMorch04.03.1688Hedenstad23
KarenOlaLauarLøvar04.03.1688Hedenstad23
OlaJonOlsson29.04.1688Efteløt23
HalvorRolfHalvorsson11.05.1688EfteløtFaren er fra Hedenstad sogn23
AnundTorbjørnAnundssonhusmann20.05.1688Hedenstad23
AnneOlaJohanssonLaugerudLougerøe20.05.1688Hedenstad23
IngeborgLarsGulliGulleli27.05.1688Tuft23
SigridKristenHørtvetHørtved03.06.1688Efteløt23
KjellHalvorSåtvetSotved04.06.1688Hedenstad23
HalvorHalvorHalvorsson04.06.1688Hedenstad23
BorgerLarsKristenssonsvenske04.06.1688Hedenstad23
SigridRasmusLaugerudLougerøe04.06.1688Hedenstad23
GroSørenFossFoss05.06.1688Tuft23
NilsAnundNyhusNyhuus17.06.1688Hedenstad23
LiveGulbrandOlssonsundmann17.06.1688Hedenstad23
MarenOlaGlenneChlæene20.06.1688Tuft23
AnneLarsBøe24.06.1688Efteløt23
AnneTollefSkinnesSkinnæs01.07.1688Komnes23
HelgeHansSørenssonMoenMoen15.07.1688Hedenstad23
OlaErikDalDal15.07.1688Hedenstad23
AslaugToreGravenGræven15.07.1688Hedenstad23
ÅseJonReidarssonsoldat12.08.1688Hedenstad23
KristineOlaLandeLande19.08.1688Efteløt23
MarteHåkonØstenssonhusmann19.08.1688Efteløt23
HalvorHelgePederssonhusmann09.09.1688Hedenstad24
HelleGulbrandSåtvetSotved09.09.1688Hedenstad24
ArveIngebretJohanssonsoldat16.09.1688Efteløt24
MarenGullikLiLie18.09.1688Efteløt24
KjerstiTomasskredder23.09.1688Tuft24
AnneAndersHaugnesHaugenæs25.09.1688Efteløt24
AnneJakobHedenstadHedenstad29.09.1688Hedenstad24
MarenPålMørkMørch29.09.1688Hedenstad24
OlaGullikHøgdebøHougdebøe30.09.1688Efteløt24
KristofferKarlOppjordaOpjoren07.10.1688Hedenstad24
BarbaraHalvorHvamsalHvamsal07.10.1688Hedenstad24
JensHansSiljanSkillan14.10.1688Efteløt24
AnneOlahusmannLindtvetLindtvet14.10.1688Efteløt24
MarteOlaBakkeBache21.10.1688Komnes24
KarenHansTveitenTveten21.10.1688Komnes24
KristofferIsakAnderssonRudRud28.10.1688EfteløtUekte24
JørgenPederEvenssonNesNæs01.11.1688Efteløt24
MagdaleneDavidGørrissonviselagmann04.11.1688Hedenstad24
IngerTorsteinTeigenTeyen04.11.1688Hedenstad24
SigridOlaKjørstadKiørstad04.11.1688Hedenstad24
TorbjørnOlaHalvorssonReine (?)13.11.1688Efteløt24
KristianArvekorporal16.11.1688Efteløt24
LisbetAndersAsbjørnsson16.11.1688Efteløt24
BentTorLandeggaLandegger17.11.1688Efteløt24
ÅseGunnarTveitenTveten01.12.1688Efteløt24
EvenGuttormÅnnestadAannestad09.12.1688Efteløt24
HansPederEvjuEvje23.12.1688Efteløt24
KirstenOlaLarssonÅs (i tuft)Aas26.12.1688Tuft24
AnneSteffenAnundssonLauarLøver27.12.1688Hedenstad24
HansNilsTorssonPåterudPotterud16.01.1689HedenstadOla BrønstadErik skomakerHans TorssonGunvor DalÅse Halvorsdtr.24
AmundBorgerAmundsson20.01.1689TuftFaren er fra LardalGullik OttestadMatias NordbyOla Mattiasson Fossnes koneLars Nordbys kone24
KirstenPederLarsson20.01.1689TuftFaren er en fattig mann fra KongsbergAmund TuftOla n, tjener hos Amund TuftKirsten ÅsMalene, som tjener på TuftMaren, som tjener på Tuft24
HansAnundEvjuEvje23.01.1689EfteløtLars Stabel, fenrikHalvor ØyenLars BøViveke, kaptein Mecklenburgs koneBerte BaggeOgså fadder: Anund Bøs kone24
NilsSveinHovHoff23.01.1689EfteløtHellov SenningTjostolv SenningOla SkullestadBarbara HovVrål Hovs kone24
OlaTorbjørnJonssonSåtvetSotved03.02.1689HedenstadSøren S(....)Søren BergJon skredderOla Andersson LauarKaren RokstadOgså fadder: Anne Torgeirsdtr.24
Kartine MarieMonsErikssonberghauptmannens gårdsfogdLandsverkLandsværch03.02.1689HedenstadHenrik Schlanbusch d.y.Jens OlssonRosenplat, berghauptmannens søsterKatrine Dorotea Schlanbusch, datter av berghauptmannenAnne Maria Schlanbusch, datter av berghauptmannen24
PålTorsteinPyttePytte27.02.1689KomnesIvar PytteHans MoenRasmus MoenKaren, kona til Kristoffer PålssonIvar Pyttes datter24
JørgenAndersSkrøderBrønstadBrunstad03.03.1689HedenstadHalvor ØyenTor KløvstadPål MørkMadelene, kona til David GørrissonJohanne, Søren Jeppebøs kone24
PålMikkelMørkMørch03.03.1689HedenstadReidar DalHalvor Halvorsson, husmannPål Pedersson MuggebergPeder Myres koneTore Gravens kone24
JonOlaJonsson03.03.1689HedenstadOla MørkRasmus BlårudMons Eriksson LandsverkMarte NilsdtrRønnaug Olsdtr.24
GunbjørgNilsAnderssonJarnesJarnæs10.03.1689EfteløtHans GretteOla EidHans Vettestads koneNils Gunnarssons koneNils Ingebretsson Jarners kone25
RagnhildPederBakkeBache10.03.1689EfteløtLage Mattisson, klokkerKnut Nilsson, skredderSigrid VinesOla Bakkes koneEllen Prosdtr. Vines25
AnneAndersskomaker10.03.1689EfteløtPeder SommestadErik VettestadRasmus Sommestads koneHalvor Bjertnes koneKirsten Sommested25
LarsAndersLarsson13.03.1689EfteløtAnund BøLars BøHalvor ÅkerArve korporals koneHelga Eriksdtr.25
SveinIsakJonssonKomnesCommenæs17.03.1689TuftMoren er Maren Prosdtr., datter av søskenbarnet hansKristoffer TorssonHalvor TuftKjell MoenLars Ås koneTomas skredders kone25
JensAndorEvenssonVålVaal17.02.1689EfteløtHans TveitenGulbrand VålOla Jensson, soldatIngeborg, Arne Våls koneSøren Beggeruds kone25
BorgerHansLaugerudLougerud14.04.1689HedenstadOla StrengeJon FlogelandTore RokstadGro HillestadRing Ristvets kone25
MarenMortenGransnesetGransnæsset21.04.1689KomnesJens RudHans RøsholtAnders bakers koneHalvor Grans koneIngeborg, Jens Ruds dtr.25
MarenHansSåtvetSotved26.04.1689EfteløtLars ÅsHelge Kjellsson LiAnund Bøs koneLars Bøs koneJon Såtvets kone25
MarteTorsteinOlsson30.04.1689EfteløtOla SkullestadLars Bjørnsson, soldatSvein Hovs koneMons salmakers koneOla Skullestads dtr.25
JonOlaJonssonhusmannÅnnestadAannestad12.05.1689KomnesAnders ÅnnestadHelge ÅnnestadAnders Ånnestads tjenestedreng HansLars Ånnestads koneGuttorm Ånnestads kone25
HansPederMatiasson20.05.1689EfteløtJakob HvamMatias HvamsalOla Larsson, skredderKnut Hvamsals koneJakob Hvams stedtr.25
MarenHansGretteGrætte29.05.1689KomnesEven SkoliPeder SommestadGunvor SøomIngeborg, Rasmus Søoms koneNils Andersson Jarnes kone25
MarenOlaMatiassonFossnesFosnæs29.05.1689TuftMatias Olsson SkjærumAmbros PålssonKona til prestenKristoffer Matiassons kone Else (fra Holmestrand)Karen Matiasdtr. Skjærum25
ToraPederFinnerudFinnerud09.06.1698KomnesTrond i SetraKnut OmholtOla Eggars koneHans Vettestads koneAnders Finneruds dtr. Anne25
OlaHansÅsterudAasterud16.06.1689EfteløtTorstein LandeArne Sveinsson, husmannHans Olsson UlebergKirsten Jonsdtr. Såtvet, enkeJon Såtvets kone25
VrålTorgeirLjøterudLiøtterud23.06.1689HedenstadJakob HedenstadTorstein TeigenVrål LjøterudReidar Muggeruds koneGro Hillestad25
JørgenHalvorGunnesGunnæs14.07.1689EfteløtHalvor ØyenErland ÅsPeder Sveinsson NesKristoffer Tysklands konePeder Arnesson Næs kone25
TrulsNilsSigfredssonsoldat21.07.1689KomnesJon MeskestadOla SkinnesTorstein MeskestadNils Gunnarsson Jarnes koneKolbjørn Haugmos dtr.25
EllenToreRokstadRaagestad14.08.1689HedenstadSøren Berg, sorenskrivers koneTor KløvstadJon skredders kone Johanne MarieOla Strenges koneAnne Torsteinsdtr. på Kløvstad25
AndersKjellAnderssonEidEyd27.08.1689EfteløtOla EidJens SkinnesKristoffer RønningenPeder Eids koneKjell Eids dtr.25
KarenGuttormFossFoss03.09.1689TuftTor VesetrudHellov TangenHans Glennes koneAnders Foss koneOla Vesetruds dtr.25
OlaJensBentsson08.09.1689EfteløtNils Gunnarsson JarnesNils IngebretssonJon Olsson, soldatOla Røsholts koneBerte Olsdtr.26
OlaKjellPedersson13.09.1689EfteløtFaren har bodd på Eiker et års tidLars BøAnders EngelandAnund Bøs koneLars Haugs kone26
OlaKristofferRønningenRødningen22.09.1689EfteløtKjell Olsson EidKjell Andersson EidHans Kristoffersson PålssonKristoffer Grønvolds koneRasmus Moens dtr.26
RandiOlaSkrettaSkrette22.09.1689EfteløtAnders BorgeOla SigvartssonJul Ulebergs koneGunnar Tveitens koneHalvor Borges kone Åse26
HalvorOlaEidEyd02.10.1689TuftBrynjulv, sagmesterPeder EidPeder Ingebretsson JarnesKjell Olsson Eids koneMalene Olsdtr., som tjener på Skjærum26
OlaSørenLagesson06.10.1689EfteløtUekteSvein LiaVrål HovSteffen, som tjener på LiPeder Evjus koneLars Bøs kone26
OlaTorKløvstadKløvstad09.10.1689HedenstadSøren Berg, sorenskriverOla StrengeErland ÅsJon skredders koneTore Rokstads kone26
OlaAndersFossFoss13.10.1689TuftGuttorm FossSøren FossHans Vold, fra HofGulbrand Foss koneLars Ul...s kone, fra Hof26
LarsHalvorHostvetHostved19.10.1689EfteløtKnut HvamsalEinar UlebergKristoffer Mattisson HostvetIngerid HostvetOla Hostvets kone26
LarsLarsSauarSouer26.10.1689EfteløtNils, prestens stesønnKjell LiSimen Olsson SkullestadBarbara HovAnne Sku....26
KjellJonSåtvetSotved06.11.1689HedenstadGulbrand HotvetSvein SåtvetJakob Andersson RudGulbrand Såtvets koneHans Såtvets kone26
PederOlaTofstadToffstad17.11.1689HedenstadTore GravenGulbrand SåtvetHåkon Nilsson HotvetEllen SåtvetHans Såtvets kone26
Helle KristineKristofferKristenssonTysklandTydskland24.11.1689EfteløtKristian Mecklenburg, kapteinHalvor Øyen, lensmannKristian Mecklenburgs koneErland Ås koneBodil Hansdtr. Øyen26
PederAndersOlssonløytnant04.12.1689HedenstadHalvor GrosvoldTorstein TeigenGulbrand Brennekaptein Mecklenburgs koneAnne Pedersdtr., barnets morsøster26
SimenKrist....26.12.1689HedenstadHalvor KjørstadSigvart BakstvalTomas, Gro Hillestads tjenestedrengOla Kjørstads koneSteffen Lauars kone26
AnneArneBakkeBac[he]27.12.1689KomnesSøren BorgeJakob VålKirsten VålLive VettestadAnders Våls kone26
KjellHalvorSåtvetSotved06.01.1690HedenstadJon SåtvetGulbrand BrenneOla Halvorsson GrosvoldRønnaug Larsdtr. SåtvetOlaug Kjellsdtr.26
KristenOlaHalvorssonSkinnesSkinnæs10.01.1690KomnesIver PytteOla BakkeHans Kristoffer GrønvoldMaren Andersdtr., Tollef Skinnes koneGuri, Jens Skinnes kone26
ToreMortenMortenssonHaugenHougen12.01.1690EfteløtHalvor ÅkerLars HaugSimen Olsson SkullestadEllen BøMaren Bø26
SigridJulUlebergUleberg12.01.1690EfteløtAnders BorgeHans TveitenAnne TveitenOla Sigvartssons koneJon Meskestads kone26
KristenOlaStrengeStrænge02.02.1690EfteløtTor KjørstadJakob HedenstadHans LaugerudTore Rokstads koneJon Flogelands kone27
PederOlaGravdalGravdal02.02.1690EfteløtOla VinesOla ReineHans KomnesMarte EknesEllen Reine27
BerteTorsteinLandeLande02.02.1690EfteløtHalvor ØyenHalvor Andersson HvamAslaug LandeTollef Hørtvets koneBodil Øyen27
SigridNilsMørkMorch16.02.1690EfteløtHerbrand Lindtvet...der MørkEllen SørbyOla Kjørstads koneHalvors (?) kone27
JanPederSveinsson18.02.1690EfteløtLage, klokkerNils HanssonErik VettestadBodil Hansdtr.Kristine Hansdtr.27
Trine MarieJonskredder09.03.1690HedenstadSøren Berg, sorenskriverOla Larsson, skredderTor Kløvstads koneTiman Rokstads koneTore Rokstads kone27
MatiasGunnarTveitenTveten23.03.1690KomnesAnders BorgeHans TveitenPeder Olsson Meskestad soldatOla Meskestads koneJul Ulebergs kone27
OlaGulbrandVerpVærp25.03.1690EfteløtGulbrand Vidarsson HotvetHåkon Nilsson, soldatLars Asbjørnsson VerpGunhild VerpSønnøv Nilsdtr., som tjener hos gamle Gulbrand Hotvet27
TomasPederEidEyd28.03.1690TuftKjell Andersson EidOla EidJens JarnesKjell Olsson Eids koneKjell Olsson Eids dtr.27
LarsPålLarsson28.03.1690KomnesNils Ingebretsson JarnesAndor VålJakob VålOla Røsholts koneGuttorm Evensson Ånnestads kone27
EvenHellikÅnnestadAannestad30.03.1690EfteløtHans RøsholtLars Evensson ÅnnestadLars Pålsson ÅnnestadGuttorm Evenssons koneOla Ånnestads kone27
BerteKnutskredder30.03.1690EfteløtHans VettestadRasmus SommestadOla Vines koneLage klokkers koneTora Sveinsdtr. Vines27
AnneSigvartBakstvalBagstvold06.04.1690HedenstadJon FlogelandTomas HillestadGro HillestadLive LjøterudGunhild Olsdtr.27
MarteGuttormBakkeBache17.04.1690KomnesOla Reidar BakkeAndbjørn BakkeBarbara KomnesMarte EknesRagnhild Søom27
LarsMonssalmaker22.04.1690HedenstadHerbrand LindtvetPeder MørkKolbjørn ......Halvor Kjørstads koneRolf Lindtvets kone27
BerteMikkelsundmann03.05.1690EfteløtKarl Nårlia...s VinesKirsten VettestadSvein Lias koneEllen, dtr. av Hans Vettestad27
DavidDavidGørrissonviselagmann04.05.1690HedenstadTor KløvstadOla StrengeSønnøv HedenstadJakob Hedenstads kone27
RolfSørenRokstadRaagestad04.05.1690HedenstadTore RokstadTov LaugerudGunnar, sagmesterJon skredders koneTiman Rokstads kone27
AnneJensOlssonmøller04.05.1690HedenstadUekte, moren er Karen.Ola UlebergHalvor HvamsalIngebret Johansson, soldatAnne Olsdtr. UlebergMattis Hvamsals dtr.27
BarbaraKnutOmholtOmolt09.05.1690EfteløtRasmus OmholtKolbjørn HaugenMarte OmholtTorstein Stegs koneKirsten Dyresdtr., Lars Arnessons tjenestejente28
MarteNilsAnderssonJarnesJarnæs09.05.1690EfteløtNils Gunnarsson JarnæsHans RøsholtHans Vettestads koneNils Ingebretsson Jarnes koneKirsten Kjellsdtr., som tjener der28
HelgeHalvorHvamsalHvamsal08.06.1690EfteløtAnund LiGullik LiTore GravenJakob Hvams koneGulbrand Såtvets kone28
SigvartAndersHaugnesHougenæs08.06.1690EfteløtHalvor GunnesPeder Jonsson Nes (?)Peder Evensson NesHalvor Sennings koneHalvor Brevjus kone28
AnundRasmusLaugerudLougerud09.06.1690HedenstadSøren SamsøNils Jakobsson HotvetOla Halvorsson GrosvoldAnund GravenDavid Gørrissons tjenestepike28
AndersKnutHvamsalHvamsal15.06.1690EfteløtHalvor HvamsalRolf HvamKristen HørtvetJakob Hvams koneSvein Hvams kone28
SveinPederSkoliSkolen09.07.1690KomnesArne VålHelge FøskeLars Pålsson ÅnnestadLive ÅnnestadHans Grettes kone28
IngeborgOlaGlenneGlænne09.07.1690TuftGuttorm FossHans GulliBarbara VesetrudTor Vesetruds koneMaren Olsdtr. Vesetrud28
JonLars BastianfenrikStabelStabel13.07.1690EfteløtUekteLage, klokkerRolleiv Kristensson på LandeHans Kristensson på LandeHalvor Hostvets koneOla Hostvets kone28
IngeridTorsteinTeigenTeyen13.08.1690HedenstadTorkjel VegoJakob HedenstadHalvor Grosvolds koneGulbrand Brennes koneMarte Torkjelsdtr. Vego28
OlaPederLinnomLinnem20.08.1690EfteløtTvillingerKjell LiHelge Kjellsson LiHans Halvorsson, soldatKristen Lis koneTorstein Stegs kone28
KirstenPederLinnomLinnem20.08.1690EfteløtTvillingerKristen LiTorstein StegKjell Lis koneBorger skredders koneBerte Kristensdtr. Li28
OlaKolbjørnLindtvetLindtvet20.08.1690EfteløtErland ÅsRolf LindtvetOla Lindtvet, bror til RolfTor Hotvets koneMaren Herbrandsdtr. Lindtvet28
LarsTollefJensson24.08.1690EfteløtKnut OmholtTor MatiassonMatias JenssonOla Eggars konePeder Andersson Finneruds kone28
KristofferHansTorsson31.08.1690HedenstadOla MørkJon skredderOla BergTore Rokstads koneMaren Herbrandsdtr. Lindtvet28
BjørnJonFlogelandFlogeland10.09.1690HedenstadOla StrengeHans LaugerudSigvart BakstvalTore Rokstads koneJakob Hedenstads kone28
PederTorgeirLjøterudLiøtterud10.09.1690HedenstadReidar MuggerudTor KløvstadHelge VålaGro HillestadSigvart Bakstvals kone28
GunneAmundUlebergUleberg17.09.1690EfteløtJakob HvamEinar UlebergTor Hostvets koneOla Hostvets koneHans Åsteruds kone28
JohanneAnundLiLie28.09.1690Jon HotvetGullik LiErik Jakobsson Thurmans koneKjell Lis koneKjell Anderssons kone28
ÅseOlaAnundssonhusmann ved Vittingen05.10.1690TuftBrynjulv, sagmesterOla EidKjell Olssons koneKjell Anderssons koneDorte Anundsdtr.28
KirstenTorsteinMeskestadMeskestad05.10.1690KomnesJon MeskestadHelge KristenssonOla Meskestads koneHalvor Grans koneMarte Jonsdtr. Meskestad28
SigvartTovLaugerudLougerud08.10.1690HedenstadJon, skredderElling RistvetHans LaugerudTiman Rokstads koneSøren Rokstads dtr.28
OlaRolfUlebergUleberg18.10.1690EfteløtTorstein StegGunnar LundHans TveitenKristen Lis koneGunnar Tveitens kone28
BerteHansSørenssonMoenMoen19.10.1690HedenstadJakob HedenstadHalvor Gulbrandsson LiaErik Moens koneSigvart Fulsebakkes koneEllen Olsdtr. Moen29
ArneKristofferRønningenRødningen31.10.1690EfteløtKjell Andersson EidRasmus MoenHans KristofferssonKjell Olsson Eids koneKristoffer Pålssons kone29
LiveSteffenLauarLøver09.11.1690EfteløtHjemmedøptLage Mattisson, klokkerGuttorm KristofferssonKristen Lauars koneMaren Pedersdtr. i SundetSteffen Lauars søster29
SimenSørenBoserudBoherud12.11.1690KomnesLars VålNils Ingebretsson JarnesJakob VålIngeborg, Arne Våls koneGulbrand Våls kone29
UnnuldHelgeFøskeFuske12.11.1690KomnesTollef SkinnesPeder SkoliSøren Olsson, tjener på KleppanKnut Skinnes koneSigvart Føskes kone29
HalvorRolfHalvorsson16.11.1690HedenstadReidar BergSøren RokstadBorger HillestadGro HillestadTore Rokstads kone29
AnneHalvorTuftTufft30.11.1690TuftAmund TuftPeder TuftLars Ås koneIngebret skredders koneMalene Anundsdtr., Halvor Tufts søster29
OttoPederPålssonsersjant03.12.1690HedenstadOtto Harboe, kapteinNils Hansson, prestens stesønnAnne Marie, kona til sersjant Anders FlorErland Ås koneMette Sigvartsdtr., enke29
GjermundTorsteinPyttePytte17.12.1690TuftHans MoenRasmus MoenHans Kristoffersson GrønvoldEllen J...Reidar J...Maren J...29
LiveHansGretteGrætte17.12.1690KomnesEllen SkoliOla EidMarte EknesRagnhild SøomPeder Skolis kone29
RagneReidarGullikssonÅkerAager01.01.1691EfteløtTore ÅkerHalvor ÅkerAnders Engelands koneLars Bøs koneMarte Pedersdtr. som tjener hos Halvor Åker29
GunvorAndersSkinnesSkinnæs04.01.1691KomnesTollef SkinnesEinar SøomBarbara KomnesKnut Skinnes koneRagnhild Søom29
MortenAndersFossFoss04.01.1691TuftGuttorm FossSøren FossHans Haslestad, fra Hof sognGulbrand Foss koneBarbara Vesetrud29
JonJakobHedenstadHedenstad06.01.1691HedenstadOla StrengeJon FlogelandTorstein TeigenMagdalene, kona til David GørrissonHelge Våls kone29
MarteHansLaugerudLougerud11.01.1691EfteløtOla StrengeJon FlogelandHans Vettestads koneElling Ristvets koneTov Laugeruds kone29
KarenOlaSigvartssonUlebergeietUlebergeye01.02.1691KomnesAnders BorgeHans TveitenGunnar Tveitens koneOla Skrettas koneRolf Ulebergs kone29
HelgeGulbrand[...]nd[...]nd02.02.1691EfteløtJon SåtvetHalvor HvamsalTorgrim SåtvetKirsten SåtvetTore Grettes kone29
JensSigfredOlsson11.02.1691TuftNils GulliTor VesetrudLars Olsson VesetrudBarbara, mor til Lars Olsson VesetrudMaren Olsdtr., søster til Lars Olsson Vesetrud29
MarteLarsBjørnsson13.02.1691EfteløtOla SkullestadSvein HovVrål Håvs koneSimen Vettestads koneGunhild Sigvartsdtr. Senning29
JonTorsteinJonsson15.02.1691HedenstadGard Ristvet?Ola Sveinsson, soldatElling Ristvets koneSvein Ristvets kone29
HansPederHanssonTysklandTyskland13.03.1691EfteløtLars ÅsErland ÅsPål Tjostolvsson, som tjener på ØyenHalvor Øyens koneHalvor Øyens søster29
HalvorGullikLiLie27.03.1691EfteløtKjell Lis koneAnund Lis koneNils Hansson Hoff, prestens stesønnAnund LiHans Gulli30
OlaGisleOlssonGrosvoldGrosvald09.04.1691HedenstadGulbrand GrosvoldGulbrand BrenneLars Asbjørnsson Verpløytnant Anders Olssons koneHalvor Grosvolds kone30
MarenJonReidarsson14.04.1691HedenstadHalvor GrosvoldLars VerpGulbrand Brennes koneTorstein Teigens koneRønnaug, d.a. Gulbrand Grosvold30
MarenKristenHørtvetHørtved01.03.1691EfteløtJakob HvamTollef HørtvetOla Meskestads koneKnut Hvamsals koneTora Olsdtr. Meskestad30
GunhildSimenSkullestadSkullestad22.04.1691EfteløtNils Hansson Hoff, prestens stesønnSvein HovBarbara HovVrål Hovs koneGunhild, Sigvart smeds kone30
BerteToreGravenGraven25.04.1691EfteløtHalvor HvamsalAlf TofstadMikkel Mørks koneGulbrand Såtvets koneNils Håkonsson Bakke30
MarteLarsSauarSouger05.05.1691EfteløtSimen SkullestadJakob SkullestadKjell Lis koneVrål Hovs koneOla Skullestads dtr.30
ElseOlaMatiassonFossnesFosnæs22.05.1691TuftMikkel KofstadNils Hansson, prestens stesønnElse, kona til Matias SkjærumAnne Bastiansdtr. StabelGullbjørg30
AnnePederLauarLøver24.05.1691HedenstadNils MørkSigvart BakstvalTor Kløvstads koneOla Kjørstads koneAnund Olsson Lauars kone30
JonTorsteinStegSteg27.05.1691EfteløtKristen LiKnut OmholtHelge Kjellsson LiKjell Lis konePeder Linnoms kone30
JohanneErikDalDal02.06.1691HedenstadTor KløvstadBorger HillestadJon skredders koneAnders Skrøders koneEllen Kittilsdtr. Berg30
MarteOlaPederssonKomnesComnæs08.06.1691KomnesOla Pedersson GravdalTorgeir ReineBarbara KomnesMarte EknesKaren Boserud30
MarteRasmusA[.....]mann08.06.1691TuftSøren Foss...sønAstrid FossBarbara Olsdtr. VesetrudIngeborg Olsdtr. Vesetrud30
OlaHansTveitenTveten02.07.1691EfteløtFredrik StabelGulbrand VålRolf UlebergOla Meskestads koneTora, Ola Meskestads dtr.30
KirstenTorbjørnJonssonsoldat10.07.1691HedenstadTorstein Jonsson, husmannKristoffer, Peder Muggebergs sønnJon skredders koneTor Kløvstads koneTov Laugeruds kone30
AnneJensSkinnesSkinnæs02.08.1691KomnesKnut SkinnesOla, Peder Eids sønnKjell Olssons konePeder Eids koneKjell Olssons dtr.30
MartaOlaPederssonBakkeBache19.08.1691KomnesTilholdsfolkOla PederssonHans KomnesArne Bakkes koneMarte EknesAndbjørn Bakkes kone30
MarteJonSåtvetSoteved23.08.1691EfteløtGulbrand SåtvetJakob Andersson RudKirsten SåtvetHans Landes koneIngeborg Nilsdtr., Torgrim Såtvets festermø30
DorteSørenFossFoss23.08.1691EfteløtGuttorm FossSimen Lo i Vivestad sognGulbrand Foss koneGulbrand Foss dtr.Anders Foss kone30
GunhildKristoffersagmester23.08.1691EfteløtSigvart BakstvalVrål LjøterudGro HillestadTorgrim Ljøteruds koneIngeborg Tomasdtr. Ljøterud30
BarbaraRolfUlebergUleberg16.09.1691EfteløtAnders BorgeHans TveitenGunnar Tveitens koneTorstein Meskestads koneLive Arnesdtr., Hans Vettestads tjenestepike30
AsbjørnKnutOmholtOmolt25.10.1691KomnesTorstein StegKolbjørn HaugenAmund Asbjørnsson, Knut Omholts brorMarte OmholtOla Eggars kone30
MarteKnutskredder01.11.1691EfteløtOla MeskestadOla, Ola Vines sønnOla Vines koneJon Meskestads koneOla Meskestads dtr.31
ÅseArneVålVaal01.11.1691EfteløtJørgen BoserudJakob VålLive ÅnnestadAndor Våls koneMaren, Sigvart Boseruds kone31
OlaGulbrandsundmann08.11.1691HedenstadRasmus BlårudMons LandsverkHalvor Nilsson, som tjener på LoftstuenSvein Olsson på Kongsbergs koneOla Anundsson i Sundets kone31
SveinOlagarnbinder11.11.1691TuftHalvor TuftOla DalenLars Olsson VettestadLars Åses koneGunbjørg Kjølvsdtr. Moen31
LarsTorkjelGåserudGaaserud15.11.1691EfteløtHalvor SiljanMatias SiljanTor GåserudBerte, kona til Trond i SetraBerte, Pål Groruds dtr. i Slemdal31
ToraHalvorGlørssonsoldat18.11.1691HedenstadUekteOla HostvetTollef HørtvetTorkjel Landemoens koneTor Hotvets koneAnne Olsdtr., Einar Ulebergs søster31
OlaPederFinnerudFinnerud29.11.1691EfteløtKnut OmholtTollef i SetraJul OmholtKirsten, Ola Eggars koneMette, Trond i Setras kone31
ÅseHelgeBrønstadBrunstad26.12.1691HedenstadAnders SkrøderErik DalSigvart Bakstvals koneTorgeir Ljøteruds koneIngeborg Tomasdtr. Ljøterud31
KristenGuttormPederssonBakkeBache15.01.1692EfteløtOla ReineAndbjørn BakkeHans KomnesEllen ReineOla Gravdals kone31
AnundSteffenAnundssonhusmann17.01.1692HedenstadReidar MuggerudKnut KroksrudVrål LjøterudTorgeir Ljøteruds koneRagnhold Anun(dsdtr.?)31
HansHåkonØstenssonhusmann27.01.1692EfteløtAnders BorgeKnut, skredderTorstein MeskestadOla Meskestads koneOla Borges kone31
HalvorIngebretJohanssonsoldat07.02.1692EfteløtHalvor HvamsalOla HotvetTor HotvetKnut Hvamsals koneAnne Olsdtr. Uleberg31
MargreteHalvorGunnesGunnæs07.02.1692EfteløtPeder JonssonPeder Evensson NesErland Ås koneHavor Brevjus koneAnders Haugnes kone31
KarenPederEvenssonNesNæs10.02.1692EfteløtHalvor GunnesErland ÅsGuri, Peder Nes koneMaren Vål(a?)Anders Haugnes kone31
EgediusDavidGørrissonviselagmann12.02.1692HedenstadHassius, overbergamtsforvalterJørgen Nilsson, prest på KongsbergKlaus Hintz, prest i FlesbergDorte, Jens Olssons kone på KongsbergAnne Hansdtr. Hoff, prestens stedtr.31
TorkjelToreRokstadRaagstad14.02.1692HedenstadOla StrengeHans LaugerudJon, skredderTor Kløvstads koneJon Flogelands kone31
AnneGuttormFossFoss28.02.1692TuftTor VesetrudHellov TangenBarbara VesetrudGulbrand Foss koneMaren Olsdtr. Vesetrud31
MatiasSimenLiaLia06.03.1692EfteløtSvein LiaHans VinesOla Vines sønnLage llokkers koneOla Vines kone31
KristofferAndersSkrøder08.03.1692EfteløtOla StrengeOla MørkTore RokstadTor Kløvstads koneJakob Hedenstads kone31
LarsMonssalmaker13.03.1692HedenstadPeder MørkRolf LindtvetKolbjørn LindtvetHalvor Kjørstads koneEven Ristvets kone31
HenrikJonskredder03.04.1692EfteløtSøren Berg, sorenskriverMons HanssonOla StrengeTor Kløvstads koneTore Rokstads kone32
SigridAnundLauarLøver10.04.1692HedenstadTor KløvstadIsak Andersson, tilholdende på DalGro HillestadSigvart Bakstvals konePeder Lauars kone32
OlaTollefJenssonSurliaI sætteren18.04.1692EfteløtHalvor SiljanMatias i SetraOla Anundsson, dreng hos Trond i SetraPeder Omholts koneMalene, Anders Finnes dtr.32
AnneMikkelMørkMorch20.04.1692HedenstadOla MørkTore GravenReidar Bergs koneMons Landsverks konePål Mørks stedtr.32
OliviaAndersOlssonløytnant24.03.1692EfteløtLars Bastiansson Stabel, fenrikHellov Senningkaptein Otto Harbos koneHalvor Øyens koneAnders Haugnes kone32
IngeborgOlaTomassonBakkeBache05.05.1692EfteløtPeder BakkeOla Jensson BakkeAndbjørn Bakkes koneOla Pedersson Komnes koneAndor Våls kone32
HalvorHalvorHvamsalHvamsal15.05.1692EfteløtGulbrand SåtvetKnut HvamsalKristoffer HotvetTore Gravens koneAnne Olsdtr. Uleberg32
EllenMatiasSiljanSkillan15.05.1692EfteløtAnders FinnerudHalvor SiljanTrond i SetraPeder Omholts koneJul Omholts kone32
SveinPederSveinssonmøller ved Haugmo kvern22.05.1692EfteløtNils Ingebretsson JarnesJakob Olsson, prestens tjenerPer Kristensson, dreng hos Live JarnesKolbjørn Haugmos koneLive Jarnes32
OlaSørenBoserudBoserud25.05.1692KomnesArne VålAndor VålJakob VålNils Jarnes koneOla Komnes kone32
NilsLarsIngebretsson25.05.1692KomnesUekte, moren er Guri Sveinsdtr. Faren tjente på Øverby i Land pg.Peder Olsson MeskestadOla Jonsson KomnesHans Kristoffersson GrønvoldJon Meskestads koneRagnhild, dtr. av Ola Meskestad32
AbrahamIsakAnderssonStyrstuaStyrstue01.06.1692EfteløtAnders Olsson, husmann på LaugerudHalvor Nilsson SåtvetJakob Andersson Rud, soldatKnut Laugeruds koneJon Såtvets kone32
JonTorsteinTeigenTeyen12.06.1692EfteløtPeder Kortvet på EikerGulbrand BrenneKristoffer TeigenMargrete, løytnant Anders Olssons koneMaren Våla32
MagnhildPederSveinssonsoldat14.06.1692EfteløtArne IvarssonHans ProssonTollef HellovssonBodil Hansdtr.Ingeborg Jensdtr.32
ErikOlaJohannessonhusmann19.06 1692HedenstadLage Mattisson, klokkerRolf Halvorsson, husmannHalvor Halvorsson Eggars DrengErik Dals koneLisbet, Gørrissons tjenestepike32
AnneHellikÅnnestadAannestad20.06.1692EfteløtHans RøsholtLars ÅnnestadOla Røsholts koneGuttorm Ånnestads kone (?)Lars Ånnestads kone (?)32
KristenLarsBøe24.06.1692EfteløtKjell LiGunnar LundAnders EngelandAnund Bøs koneLars Ås kone32
HansOlaJakobsson24.06.1692EfteløtBor hos Peder sagmesterErland ...?Peder, sagmesterMaren Våls tjenestedrengMaren VålaHellik Landegga kone32
ToreHansÅsterudOffterud02.07.1692EfteløtGuttorm GrosvoldAnund UlebergOla, skomaker på SåtvetJons Såtvets koneJon Såtvets søster33
KristofferAndersFossFoss28.07.1692KomnesOla KomnesHans KomnesLars VesetrudGulbrand Foss kone.Guttorm Foss kone33
JonAndersAsbjørnssonhusmann30.07.1692EfteløtTore ÅkerLars BøPeder, skredderHalvor Åkers koneAnund Bøs kone33
EllenJonFlogelandFlogeland31.07.1692HedenstadJakob HedenstadSigvart BakstvalOla Strenges koneTore Rokstads koneHans Laugeruds kone33
JonLarsTorsson31.07.1692HedenstadAnders SkrøderTorgeir HagenPål Pedersson MuggebergReidar Bryns koneOla Tofstads kone33
OlaHansKristenssonsoldat17.08.1692EfteløtBor på LandeAnund BøLars ÅsHelge Kjellsson Li, soldatAslaug LandeMaren, kona til Anund Bø33
KjellTorgrimSåtvetSotved07.09.1692HedenstadJon SåtvetOla TofstadHåkon Nilsson HotvetGulbrand Såtvets koneOlaug Kjellsdtr.33
MarenSigvartBakstvalBagstvold10.09.1692EfteløtOla StrengeJon FlogelandGro HillestadTor Kløvstads koneKarl Oppjordas koneFadderne oppført for begge tvillingene under ett33
EllenSigvartBakstvalBagstvold10.09.1692EfteløtPeder LauarVrål LjøterudTorgeir Ljøteruds koneTorgeir Ljøteruds søster, som tjener hos Randi KroksrudTorgeir Ljøteruds søsterdatter, som tjener på LjøterudFadderne oppført for begge tvillingene under ett33
HansOlaGlenneGlenne19.09.1692EfteløtRasmus Sveinsson Gulliprestens tjenerLars Olsson VesetrudBarbara VesetrudTor Vesetruds kone33
MarteMortenGransnesetGrans næsset25.09.1692EfteløtHans RøsholtHalvor BjertnesOla Røsholts koneGuro på SommestadeietHe(...), datter av Jens Rud33
AnneLarsBjørnssonhusmann01.10.1692EfteløtOla SkullestadVrål HovBarbara HovGunhild, Hellov Sennings stedtr.Vrål Hovs dtr.33
AnneKristenLauarLøver16.10.1692HedenstadKnut KroksrudAnund LauarKarl Oppjordas konePeder Lauars koneKatrine Jørgensdtr.33
HansTorgeirLjøterudLiøtterud26.10.1692HedenstadReidar MuggerudSigvart BakstvalVrål LjøterudJakob Hedenstads koneTorgeir Ljøteruds søsterdatter, som tjener på Ljøterud33
IngeborgGullikGravdalGravdal27.10.1692EfteløtOla ReineHans GulliKristine Hansdtr. Hoff, prestens stedtr.Lars Ås koneTore Vesetruds kone33
ToraJulOmholtOmolt01.11.1692EfteløtHjemmedøptKolbjørn HaugmoAnders FinnerudOla Eggars konePeder Omholts koneIngerid Jensdtr., som tjener hos Anders Finnerud33
SynnøveOlaStrengeStrenge13.11.1692HedenstadJon FlogelandTore RokstadTorstein Stegs konePeder Linnoms koneHans Laugeruds kone33
KatrinefenrikSternStern23.11.1692HedenstadUekte, moren er Anne Katrine, datter av sorenskriver Søren BergAnders SkrøderJakob HedenstadJon skredders koneTore Rokstads koneDille Kristensdtr. Bugge33
MarteHansGretteGrætte27.11.1692KomnesEven SkoliNils JarnesMarte EknesOla Komnes koneSvein Skolis kone33
Hans JørgenHalvorØyenØen02.12.1692EfteløtOltto Harboe, kapteinHenrik Hoffmann på KongsbergAnders JørgenssonHalvor Sennings konePer Jonsson Nes kone33
ArneIvarArnessonsoldat04.12.1692EfteløtAnund BøErik VettestadSimen SkullestadHans Vettestads koneLive Arnesdtr., tjenestepike33
RagnhildGunnarTveitenTveten04.12.1692EfteløtHans TveitenRolf UlebergOla Meskestads koneSimen Lis koneTora, Ola Meskestads dtr.34
MariJensBentsson25.12.1692EfteløtJon Olsson, husmannOla Jonsson, husmann(...) Ruds koneBerte Olsdtr.Nils Lauars dtr.34
OlaKjellAnderssonEidEyd26.12.1692TuftKjell Olsson EidOla EidJens SkinnesPeder Eids koneMaren, Kjell Olsson Eids dtr.34
OlaKristofferRønningenRønningen26.12.1692TuftTollef SkinnesGunnar MoenHans Krstoffersson GrønvoldKjell Olsson Eids koneKristoffer Grønvolds kone34
MarenRasmusLaugerudLougerud06.01.1693HedenstadTore GravenReidar Halvorsson GrosvoldIngerid HostvetAlf Tofstads koneGunhild Olsdtr. Hotvet34
MarteKolbjørnLindtvetLintved08.01.1693EfteløtRolf LindtvetTor Halvorsson, husmann på LindtvetTor Hostvets konePeder Mørks koneMaren Herbrandsdtr. Lindtvet34
ArvePålOlssontrommeslager15.01.1693HedenstadMoren ikke navngittPål MørkKnut KroksrudJakob Olsson SkullestadMaren VålaMaren Herbrandsdtr. Lindtvet34
IngeborgNilsMørkMorch17.02.1693EfteløtHerbrand LindtvetSigvart BakstvalOla Eggars konePeder Myres koneMaren Herbrandsdtr. Lindtvet34
MarteOlaHassel nordreNørdre hassel19.02.1693HedenstadAnders Basserud, på EikerNils Kristoffersson, Jens Olssons tjenerMaren Lisbeth, Erik Valørs koneBeate Hassiusdtr.Ola Korsgårdens kone34
NilsKnutskredder22.02.1693EfteløtOla MeskestadKarl NårliaPeder Olsson MeskestadTorstein Meskestads koneJon Meskestads kone34
IngeridJakobHedenstadHedenstad04.03.1693EfteløtOla StrengeJon FlogelandAnders Skrøders koneTorgeir Ljøteruds koneMaren Våla34
PålPederPålssonsersjant14.03.1693EfteløtNils Hansson Hoff, prestens stesønnPeter Aktynæus, korporalAnund LiHerlov Sennings koneAnders Engelands kone34
AnnePederEidEyd15.03.1693TuftOla EidJens SkinnesKjell Olsson Eids koneKjell Andersson Eids koneKjell Olsson34
SigvartKlausLarssonslottssoldat i Kristiania28.03.1693KomnesMoren er Berte Ivarsdtr., en fremmed som fødte på SøomArne BakkeOla ReineKristoffer SøomEllen ReineRagnhild Søom34
KristenPederLinnomLinnem02.04.1693EfteløtKristen LiBorger, skredderHalvor Torsteinsson StegKjell Lis koneTorstein Stegs kone34
MarenOlaHalvorssonLandsverkLandtzverk09.04.1693HedenstadPeter KøsterNils Kristoffersson, postmester på KongsbergPål Mørks koneRasmus Laugeruds koneAnne Sveinsdtr., Erling Ristvets stedtr.34
AslaugGulbrandSåtvetSotved16.04.1693EfteløtHalvor HvamsalHalvor Nilsson SåtvetJon Såtvets koneTore Gravens koneTorgrim Såtvets kone34
PederOlaEidEyd17.04.1693TuftGard RistvetHalvor GunnesKjell Andersson EidKjell Olsson Eids koneHans Grettes kone34
HåkonAndersHaugnesHougenæs23.04.1693EfteløtHalvor GunnesGullik GunnesSvein HvamHerlov Sennings koneHalvor Brevjus kone34
IngeborgAndorVålVaal24.04.1693EfteløtNils Hansson Hoff, prestens stesønnHalvor HvamsalHans TveitenBodil Hansdtr.Arne Våls kone35
KristenIverGranGran30.04.1693KomnesTvillingerAnders BorgeOla BorgeGunnar TveitenGunnar Tveitens koneOla Skrettas kone35
MortenIverGranGran30.04.1693KomnesTvillingerHans TveitenRolf UlebergOla SkrettaRolf Ulebergs koneAnne Nilsdtr., Hans Tveitens tjenestejente35
OlaNilsPåterudPotterud07.05.1693HedenstadErik, skomakerReidar DalPål, Peder Muggebergs sønnHelge Brønstads koneEllen Kittilsdtr. Berg35
KarenOlaJonssonhusmann12.05.1693EfteløtErik VettestadJul OmholtHans Vettestads konePeder Omholts koneHans Vettestads dtr.35
KarenJakobJørgensson14.05.1693EfteløtFattig mannSvein HovSimen SkullestadBarbara HovMaren Jørgensdtr.Andbjørg Olsdtr. Skullestad35
HansOlaBorge nedrenedre Borge21.05.1693KomnesHalvor Sigvartsson MeskestadAnders BorgePeder, Anders Borges sønnOla Skrettas koneRolf Ulebergs kone35
ToreJakobLandeggaLandegger25.05.1693EfteløtErland ÅsHalvor KjørstadIsak KjørstadLars Ås koneGullik Tysklands kone35
AnnikenErikAndersson28.05.1693HedenstadUekte, moren er Rønnaug, dtr. av Gulbrand Grosvold. Faren er fra Vestfossen, tjente på GrosvoldGisle GrosvoldReidar, Halvor Grosvolds sønnHalvor Grosvolds koneGulbrand Brennes koneAnne Gulbrandsdtr. Grosvold35
IngeborgTorsteinJonsson04.06.1693EfteløtVed Berg sagSøren RokstadSøren Kittilsson BergTiman Rokstads koneHans Torssons koneDille Kristensdtr. Berg35
KasparJørgenKasparsson05.06.1693KomnesFattig mann fra Våle pg.Lage Mattisson, klokkerArne BakkeHans ProssonKristoffer Sauars koneLive Ivarsdtr. Pytte35
AnneMikkelMørkMorch06.06.1693HedenstadAnders SkrøderPål MørkPeder Muggebergs koneTore Gravens koneAnne Antoniusdtr. Mørk35
HåkonJonSåtvetSotved05.07.1693HedenstadHalvor Nilsson SåtvetEinar LandeAnund Hotvet, soldatGulbrand Såtvets koneTorgrim Såtvets kone35
LarsHelgeFøskeFuske09.07.1693KomnesTollef SkinnesSigvart FøskeSøren Olsson, Kr. Kleppans tjenestedrengHans Grettes koneSvein Skolis kone35
IngeborgIsakOlsson09.07.1693KomnesUekte, moren er Kristi Pedersdtr., utabygds fra, faren er gudbrandsdølOla Jonsson KomnesNils Gulliksson, prestens tjenerAndbjørn Bakkes koneOla Bakkes koneGuttorm Bakkes kone35
AnneDavidGørrissonviselagmann13.07.1693HedenstadAnders SkrøderTor KløvstadOla StrengeSønnøv HedenstadJakob Hedenstads kone35
PederGunnarMoenMoen29.07.1693EfteløtKjell Olsson EidKristoffer RønningenHans Kristoffersson GrønvoldKristoffer Grønvolds koneRasmus Moens dtr.35
HansKristofferSøomSødum06.08.1693KomnesArne BakkeOla ReineKnut Hansson, skomakerEllen ReineSvein Skolis kone35
RolfKnutHvamsalHvamsal09.08.1693HedenstadJakob HvamSvein HvamOla Andersson HvamHalvor Hvamsals koneOla Tjostolvsson Hvams kone35
SigvartJonMeskestadMeskestad13.08.1693EfteløtLage Mattisson, klokkerHalvor MeskestadOla Olsson VinesKristoffer Bjertnes koneOla Meskestads kone35
MarteSimenLiaLien19.08.1693EfteløtSvein LiaGunnar TveitenHans Vines koneKarl Nårlias koneSvein Lias dtr.36
ÅseHalvorNilssonSåtvetSotved23.08.1693EfteløtTorgrim SåtvetHåkon Nilsson HotvetJon Såtvets koneGulbrand Såtvets koneEllen Nilsdtr. Hotvet36
IngeborgTorsteinMeskestadMeskestad27.08.1693EfteløtJon MeskestadHelge Kristensson LiOla Meskestads koneHalvor Meskestads koneMarte Jonsdtr. Meskestad36
HansOlaPederssonKomnesKommenæs12.09.1693KomnesArne BakkeSøren BoserudTorgeir ReineBarbara KomnesEllen Reine36
KristenHansKristensson17.09.1693HedenstadTilhold på LandeLars ÅsErland ÅsHelge Kjellsson LiAslaug Lande, enkeTorstein Landes kone36
EllenTollefJensson20.09.1693EfteløtJul OmholtHans «i Min Seter» (Surlia?)Kristen Eggars konePeder Omholts koneMarte Evensdtr. Omholt36
RønnaugOlaJohanssonhusmann15.10.1693HedenstadOla TofstadHalvor, møller ved Loftstuen kvernOla Jonssons koneOla sundmanns koneIngeborg Reidarsdtr. som tjener på Hedenstad36
OlaHalvorTuftTufft18.10.1693TuftAmund TuftPeder TuftLars Ås stesønnLars Ås koneHalvor Tufts søster36
RasmusJulOmholtOmolt01.11.1693EfteløtKolbjørn HaugmoPeder OmholtNils FinnerudOla Eggars koneKnut Omholts kone36
SigridPederOmholtOmolt08.11.1693EfteløtKnut OmholtJul OmholtHans Vettestads koneGro OmholtEllen Hansdtr. Vettestad36
OlaTorsteinLandeLande03.12.1693EfteløtKristen, sundmannHans Kristensson, tilholdende på LandeHalvo Andersson Hvamsal-EieAslaug Lande, enkeMaren Joakimsdtr., som tjener på Lande36
AnneHansTorsson10.12.1693HedenstadLars Torsson Muggeberg (?)Pål Pedersson MuggebergJakob Sten(..)S koneAnders Skrøders koneDille Kristensdtr. Bugge36
IngeborgOlaTorkjelsson12.12.1693EfteløtFra EikerNils Hansson Hoff, prestens stesønnErik VettestadKristine Hansdtr. Hoff, prestens stedtr.Ola Åsland(?)s koneKaren Eriksdtr. Vettestad36
BerteJonOlssonhusmann på Jarnes24.12.1693KomnesNils JarnesArne JarnesGuttorm Ånnestads koneHellik Ånnestads koneBerte, Jons søster36
IngebretAmundOlsson25.12.1693EfteløtTilhold på UlebergIngebret JohanssonEinar UlebergKristoffer HotvetTor Hostvets koneHans Åsteruds kone36
KarenSveinSkoliSkolen07.01.1694EfteløtKristoffer SøomOla Evensson ÅnnestadHans Grettes koneAndor Våls koneGunbjørg, som tjener på Skoli36
OlaKristofferRønningenRødningen28.01.1694TuftKjell Andersson EidRasmus MoenHans Kristoffersson GrønvoldKjell Olsson Eids koneKristoffer Grønvolds kone36
MarenTorgeirLjøterudLiøtterud04.02.1694HedenstadReidar MuggerudBorger HillestadGro HillestadSigvart Bakstvals koneVrål Ljøteruds kone36
KirstenMonsEriksson04.02.1694HedenstadTilhold på Landsverks-eietMikkel MørkOla LandsverkJon Flogelands koneHans Klokkerruds koneMagnhild Eriksdtr., Mons søster og Anders Skrøders tjenestepike36-37
TollefOlaPederssonSkinnesSkinnæs11.02.1694EfteløtHans VettestadJens SkinnesHans KomnesMarte EknesTollef Skinnes kone37
HansOlaJakobssonSkrettaSkrætte11.02.1694EfteløtHalvor MeskestadAnund UlebergPeder Andersson BorgeAnund Tveitens koneRolf Ulebergs kone37
PålTorstein (?)PyttePøtte11.02.1694EfteløtArne JarnesGunnar MoenHans Kristoffersson GrønvoldKristoffer Prossons koneLive Ivarsdtr. Pytte37
AndersSveinSvaneSvane16.02.1694EfteløtHalvor AnderssonNils EvjuOla Theophiliusson SvaneHalvor Øyens koneKnut Hvamsals kone37
AndersAndersOlssonløytnant, avgått04.03.1694HedenstadNils Jensson, vise-sorenskriverTorstein TeigenGulbrand BrenneEva, kona til Peter Køster på KongsbergHalvor Grosvolds kone37
IngeborgJørgenFinnerudFinnerud04.03.1694HedenstadHalvor GrosvoldReidar Halvorsson GrosvoldGulbrand Brennes koneTorstein Teigens koneAnne Gulbrandsdtr. Grosvold37
KirstenOlaAnundsson18.03.1694TuftBor ved HvittingenOla EidSøren ØyaNils sagmesters koneKjell Andersson Eids koneEllen Anundsdtr. Øya37
AnneAnundLauarLøver23.03.1694HedenstadReidar MuggerudKarl OppjordaGro HillestadOla Jonssons koneBerte Andersdtr. Rud37
HalvorGullikGravdalGravdal25.03.1694EfteløtNils Hansson Hoff, prestens stesønnOla ReineHans GulliAnund Lis koneLars Åse i Tufts kone37
MarenBentsoldat i Kristiania27.03.1694EfteløtUekte, moren er Kirsten Andersdtr., utabygds fraLars BøNils Gulliksson, prestens tjenerHalvor Bjertnes koneAnders Haugnes koneHalvor Brevjus datter37
AndersOlaTjostolvssonEvjuEvie06.04.1694EfteløtJakob HvamHalvor GunnesHalvor Tjostolvsson SenningGullik Gunnes koneKnut Hvamsals kone37
KarenArneJarnesJarnæs06.04.1694EfteløtHalvor MeskestadOla RøsholtKristine Hansdtr. Hoff, prestens stedtr.Nils Jarnes koneMaren Kristensdtr., som tjener hos Arne Jarnes37
LiveTorsteinTeigenTeyen17.04.1694EfteløtKristoffer Pedersson TeigenReidar Halvorsson GrosvoldLive Vego, på Eiker, enkeGulbrand Brennes koneHalvor Såtvets kone37
HansMatiasSiljanSkillan08.04.1694EfteløtAnders FinnerudHalvor SiljanHans i Setra (Surlia)Ola Eggars koneTollef Siljans kone37
RolfHalvorHaugenHougen06.05.1694EfteløtHalvor BrevjuAnders HaugnesPeder Evensson NesPeder Jonsson Nes koneTor Hostvet37
MarenTovGrosvoldGrosvald06.05.1694EfteløtLage, klokkerErik VerpHalvor Grosvolds koneGulbrand Grosvolds koneAnne Sveinsdtr. på Verp37
IngeborgSimenSkullestadSkullestad10.05.1694EfteløtHans VettestadVrål HovBarbara HovRasmus Sommestads koneEllen Hansdtr. Vettestad37
HansJørgenDessow17.05.1694EfteløtForhenv. fogdNils Hansson Hoff, prestens stesønnLage Matsson, klokkerHellov SenningErik Thurmans koneKristine Hansdtr. Hoff, prestens stedtr.37
MarteKristensundmann19.05.1694EfteløtJakob HvamKristoffer HostvetTor Hostvets koneKnut Hvamsals koneTollef Hørtvets tjenestepike37
KristenSigvartBakstvalBagstvold28.05.1694HedenstadKarl OppjordaJon FlogelandVrål LjøterudGro HillestadTorgeir Ljøteruds kone38
AnneVrålLjøterudLiøtterud03.06.1694EfteløtReidar MuggerudSigvart BakstvalGro HillestadTorgeir Ljøteruds koneTorgeir Ljøteruds søster38
BarbaraAnundUlebergUleberg17.06.1694KomnesAnders BorgeOla SkrettaGunnar Tveitens koneRolf Ulebergs koneSigrid Kristoffersdtr. Bjertnes38
MargretePederEvenssonNesNæs24.06.1694EfteløtHalvor GunnesErland ÅsPeder Jonsson NesAnders Haugnes koneRandi Jonsdtr. Ås38
IngeborgRolfUlebergUleberg06.07.1694KomnesOla BorgeOla SkrettaBarbara KomnesAnders Borges koneGunnar Tveitens kone38
ErikPederPålssonsersjant08.07.1694EfteløtGerik Knop, korporal og kaptein Harbos svogerNils Hansson, prestens stesønnHellov SenningErik Thurmans koneKristine Hansdtr. Hoff, prestens stedtr.38
BarbaraOlaLandsverkLandtzverk08.07.1694EfteløtPål MørkReidar Halvorsson Grosvold, soldatMikkel Mørks koneJakob Hedenstads koneAnne Sveinsdtr. Verp38
MarteEvenAnundssonsoldat08.07.1694EfteløtTilhold på ÅslandKolbjørn HaugmoNils JarnesHans Vettestads koneArne Jarnes koneLive Arnesdtr. Vettestad38
OlaOlaHanssonHasselHassel29.07.1694HedenstadOla Spissholt, på EikerJørgen Hansson KjennerudHans Jørgensson KjennerudMarte, Gulbrand Brennes koneTorstein Teigens kone38
MarenToreGravenGraven05.08.1694EfteløtMikkel MørkTollef HørtvetAlf Tofstads koneHalvor Hvamsals koneNils Håkonsson Hotvets dtr.38
HelgeGulbrandSåtvetSotved11.08.1694EfteløtJon SåtvetTore GravenTorgrim SåtvetHalvor Hvamsals koneHalvor Såtvets kone38
OlaTorgrimSåtvetSotved22.08.1694EfteløtGulbrand SåtvetHalvor SåtvetHåkon HotvetJon Såtvets koneTorgrim Såtvets søster38
SigvartOlaNilsson09.09.1694TuftBor på Tuft, barnet hjemmedøptPeder TuftHellov TangenIngebret Reidarsson ÅsAmund Tufts koneAnne Nilsdtr. Grøtterud38
ReidarJonFlogelandFlogeland12.09.1694HedenstadTvillingerTiman RokstadTore RokstadTor KløvstadAnders Skrøders koneOla Strenges kone38
HalvorJonFlogelandFlogeland12.09.1694HedenstadTvillingerRolf LaugerudSigvart BakstvalSigvart Timansson RokstadJakob Hedenstads koneIngerid Pedersdtr. Hedenstad38
IngeborgSørenBoserudBoserud16.09.1694EfteløtAndor VålEinar SøomNils Jarnes koneGulbrand Våls koneOla Komnes kone38
RagnhildPålLarsson20.09.1694KomnesOla RøsholtOla ÅnnestadGuttorm Ånnestads koneHellik Ånnestads koneKnut Ånnestads kone38
LarsEskildTorgeirssonmurmester14.10.1694EfteløtUekte, moren er Berte L.Lars ÅnnestadOla ÅnnestadJens PålssonGuttorm Ånnestads koneÅse Sigfredsdtr.38
MarenEskildTorgeirssonmurmester14.10.1694EfteløtUekte, hjemmedøpt, moren er Berte L.Peder OlssonPål LarssonHellik Ånnestads koneGuri Gulbrandsdtr.Gunbjørg, som tjener på Ånnestad38
TorbjørgHalvorGunnesGunnæs01.11.1694EfteløtGard RistvetPeder Evensson NesErland Ås konePeder Jonsson Nes koneAnders Haugnes kone38
EllenGuttormBakkeBache04.11.1694KomnesOla ReineAmbjørn BakkeBarbara KomnesMarte EknesOla Pedersson Komnes kone38
IngeborgOlaBakkeBache04.11.1694KomnesGulbrand VålHan KomnesArne Bakkes koneAndor Våls koneAslaug Rolfsdtr., som tjener på Komnes39
IngeridHansGretteGrætte11.11.1694EfteløtPeder SommestadNils JarnesRasmus Sommestads koneSvein Skolis koneKirsten Larsdtr., som tjener på Grette39
HalvorHansHalvorssonsoldat25.11.1694EfteløtPeder LinnomJakob HedenstadJens Hansson, Anders Skrøders tjenerMikkel Mørks koneIngerid Pedersdtr., hos Sønnøv Hedenstad39
MarenHelgePederssonHagenHagen05.12.1694HedenstadOla BrønstadTore RokstadAslaug LandeRasmus Laugeruds koneIngeborg Tomasdtr., som tjener på Berg39
HalvorAndersHaugnesHougenæs10.12.1694EfteløtHellov SenningHalvor BrevjuHalvor GunnesHalvor Øyens konePeder Jonsson Nes kone39
AdamHalvorAnderssonsoldatHvamsaleieHvamsal eye14.12.1694EfteløtJakob HvamHalvor HvamsalKnut HvamsalHalvor Øyens konePeder Evensson Nes kone39
PålJensPålsson14.12.1694EfteløtTilhold på ÅnnestadAnders ÅnnestadOla ÅnnestadLars Djupdal(....) Røsholts koneOla Ånnestads kone39
IngebretKristofferSøomSødum20.12.1694Komnes(..............)elenSøren BoserudSøren Olsson, tjener på Kleppan(....) Reines koneKnut Pyttes kone39
KarenOlaÅnnestad[aann]estad20.12.1694KomnesAnders ÅnnestadOla (.....)Andor Våls koneSvein Skolis koneIngeborg Søom39
BarbaraJakobLandeggaLandegger13.01.1695EfteløtJon SåtvetLars ÅsErland ÅsOla Vålas koneMaren Andersdtr. Rud39
DorteGuttormFossFoss22.01.1695EfteløtNils Hansson Hoff, prestens stesønnLars Olsson VesetrudAnne, Erik Thurmans dtr.Karen, Erik Thurmans dtr.Tor Vesetruds kone39
SynnøveAndersFossFos02.02.1695EfteløtTor VesetrudLars VesetrudGulbrand Foss koneSøren Foss koneGunhild Sigvartsdtr. Senning39
AntoniusPålPederssonMuggebergMuggeberg03.02.1695HedenstadPål MørkOla BergKristoffer Pederson MuggebergAnders Skrøders koneErik skomakers kone39
BerteSigfredOlsson17.02.1695TuftNils GrøtterudLars VesetrudBarbara Vesetrud, enkeTor Vesetruds koneIngeborg, datter av Barbara Vesetrud39
OlaOlaGlenneGlenne22.02.1695EfteløtKristen Larsson BangJohan Henriksson KleinLars VesetrudAnne Hansdtr. Hoff, prestens stedtr.Tor Vesetruds kone39
BerteOlaJonssonhusmann hos presten24.02.1695EfteløtKristen BangJohan KleinAnne, Erik Thurmans dtr.Karen, Erik Thurmans dtr.Asle Brants kone, fra Botne39
SveinHalvorGlørssonsoldat03.03.1695HedenstadPeder Pålsson, sersjantTorstein LandeTorkjel LandemoenTor Hostvets koneMarte Gulliksdtr., som tjener på Hostvet39
DorteOlaBorgeBorge04.03.1695EfteløtNils Hansson Hoff, prestens stesønnAnders BorgeHans HalvorssonHalvor Meskestads koneJon Meskestads kone39
MarteTorgeirMørkMorch13.03.1695HedenstadGard RistvetOla RistvetRasmus LaugerudHalvor Ristvets koneMaren Kjellsdtr. Eid39
EllenPederMørkMorch13.03.1695HedenstadHerbrand LindtvetRolf LindtvetTor HalvorssonKolbjørn Lindtvets koneMaren Herbrandsdtr. Lindtvet40
MarteAmbrosFossnesFosnæs17.03.1695TuftSøren FossKristen Larsson, som tjener på FossnesHans Pålssons koneRønnaug Tollevsdtr., som tjener på SkjærumMaren, Søren Foss kone40
AnundDavidAnundssonFinnerudFinnerud21.03.1695HedenstadTorstein TeigenOla HasselAnders Nilsson, soldatLive Vego, på EikerMaren Hansdtr. Rud40
RolfTorsteinLandeLande24.03.1695EfteløtJon SåtvetNils Andersson HvamKristoffer HostvetHans Kristensson, som bor på LandeSvein Hvams kone40
HansPederSveinssonmøller25.03.1695KomnesAndbjørn BakkeOla BakkeHans KomnesIvar Jarnes koneIngeborg Jensdtr. Rud40
OlaHalvorFulsebakkeFulschebache31.03.1695HedenstadPeter KøsterNils Pedersson, fra KongsbergHans, tjenestekar på MoenJohanne, Anund Olsson på Kongsbergs koneEllen Olsdtr.40
OlaKnutskredder10.04.1695EfteløtHalvor MeskestadTorstein MeskestadOla Olsson VinesOla Meskestads koneJon Meskestads kone40
MarenKolbjørnLindtvetLintved19.04.1695EfteløtPeder MørkTorgrim MørkTor Hostvets koneRolf Lindtvets koneMaren Herbrandsdtr. Lindtvet40
ÅsePederOlsson27.04.1695EfteløtTilhold på ÅnnestadOla Ivarsson ÅnnestadGuttorm AlgotssonLars Ånnestads koneGuttorm Ånnestads koneKaren Hansdtr. Rokstad40
AnneOlaStrengeStrænge28.04.1695HedenstadAnders SkrøderTor KløvstadTore Rokstads koneJakob Hedenstads koneJon Flogelands kone40
SiriGulbrandOlssonsundmann28.04.1695HedenstadOla Pålsson MørkGisle, møller ved LoftstuekvernMikkel Mørks koneOla Landsverks koneIngeborg Reidarsdtr., som tjener på Hedenstad40
OlaKnutOmholtOmolt02.05.1695EfteløtKolbjørn HaugmoTorstein StegAnund EggarMarte OmholtPeder Omholts kone40
EllenSimenLiaLien02.05.1695EfteløtSvein LiaKarl NårliaLage Mattsson klokkers koneGunnar Tveitens koneEllen Sveinsdtr. Lia40
OlaOlaJakobsson05.05.1695KomnesUekte, moren er Ingerid Rasmusdtr. Moen. Faren tjente på Berg nedre i VassåsIvar PytteAnders ÅnnestadKristoffer GrønvoldGuttorm Ånnestads koneMaren Rasmusdtr., som tjener på Eknes40
HelleGunnarMoenMoen05.05.1695TuftKristoffer RønningenHans Kristoffersson GrønvoldKjell Olsson Eids koneKristoffer Grønvolds koneKaren Rasmusdtr. Moen40
JøranHansÅsterudAasterud12.05.1695EfteløtAnund UlebergHans Prosson, prestens tjenestedrengJon Såtvets koneGulbrand Såtvets koneAnne Gulbrandsdtr. Grosvold40
ToraLarsTorssonhusmann14.05.1695HedenstadPål MørkOla Olsson, Anders Skrøders drengHelene Berg, enkePål Muggebergs koneMaren, Mikkel Mørks kone40
PederTorHalvorsson19.05.1695EfteløtTilhold på LindtveteieHerbrand LindtvetRolf LindtvetKolbjørn LindtvetPeder Mørks koneMaren Hansdtr. Lindtvet40
OlaTollefJensson29.05.1695EfteløtKolbjørn HaugmoNils SigfridssonNils Andersson FinnerudMattis Siljans konePeder Omholts kone40
AndersMortenGransnesetGransnæset24.06.1695EfteløtOla RøsholtTorstein RøsholtLars Jensson RudJens Ruds koneHans Røsholts kone40
OlaLarsBjørnssonhusmann26.06.1695HedenstadTorgrim SåtvetHans GrosvoldReidar GrosvoldAnders Olsson løytnants koneGulbrand Grosvolds kone40
IngeborgRasmusLaugerudLougerud30.06.1695EfteløtGard RistvetHans VettestadTore Rokstads koneSimen Skullestads koneTorgeir Mørks kone41
HansKnutPyttePøtte06.07.1695EfteløtKristoffer Pålsson GrønvoldAnders JarnesEinar Ingebretsson, som tjener hos Nils JarnesKristoffer Søoms koneMarte Evensdtr., som tjener hos presten41
AlisJonskredder14.07.1695EfteløtOla StrengeSøren RokstadTore Rokstads koneJon Flogelands koneTor Kløvstads dtr.41
TorkjelNilsOlssonLauar04.08.1695HedenstadUekteRasmus BlårudHans TorssonTore Hedenstad, soldatAnne Laugerud, enkeSigrid Sveinsdtr., som tjener på Berg41
KristenHalvorHvamsalHvamsal25.08.1695EfteløtJakob HvamTore GravenKnut HvamsalAnund Lis koneGulbrand Såtvets kone41
TorbjørnOlaKomnesKommenæs03.09.1695KomnesArne BakkeJakob VålJon DjupedalOla Reines koneSøren Boseruds kone41
AnneHalvorNilssonSåtvetSotved11.09.1695EfteløtTorgrim SåtvetHåkon Nilsson HotvetGulbrand Såtvets koneErik Verps koneKirsten Kjellsdtr.41
HalvorSigvartFøskeFusche15.09.1695KomnesJens SkinnesGulbrand Olsson, som bor på KleppanTor Pedersson soldatTollef Skinnes koneSvein Skolis kone41
JonPederLinnomLinnem28.09.1695EfteløtKristen LiJon FlogelandHelge Kjellsson LiKjell Lis koneAnund Lis kone41
RagnhildHelgeFøskeFuske04.10.1695KomnesTollef SkinnesSvein SkoliHans Grettes koneJens Skinnes koneAslaug, som tjener på Kleppan41
ReidarLarsGulliGullelie13.10.1695TuftArne Nordby, fra LardalRasmus GulliNils Gulbrandsson FossHans Glennes koneHans Gullis kone41
SveinGunnarTveitenTveten26.10.1695EfteløtRolf UlebergSimen LiaPeder Hansson MeskestadOla Meskestads koneTora Olsdtr. Meskestad41
IngeborgArneJarnesJarnæs27.11.1695EfteløtKolbjørn HaugmoKnut PytteHans Vettestads koneNils Jarnes koneEllen Hansdtr. Vettestad41
ÅseSigvartÅkerAager10.12.1695EfteløtHans Kristofferson, som bor på LandeHelge Kjellsson LiAnund Lis konePeder skredders koneMarte Gunnarsdtr. Lund41
AnneHansHalvorssonGrosvoldGrosvald11.12.1695HedenstadErik VerpReidar Halvorsson GrosvoldAnders Olsson (løytnant)s koneHalvor Grosvolds koneMaren, Hans skytters dtr.41
JohannesOlaJohannessonhusmann26.12.1695HedenstadGisle, møller ved LoftstukvernOla Anundsson SundetTore Olsson, lagmannn Gørrissons tjenestedrengOla Tofstads koneOla Landsverks kone41
KirstenJonSåtvetSotved26.12.1695HedenstadGulbrand SåtvetTorgrim SåtvetIngerid Hotvet (enke)Halvor Såtvets koneMaren Andersdtr. Rud41
GørrisDavidGørrissonlagmann06.01.1696HedenstadSigmund Hassius, overbergamtsforvalterKristen Knutsson Vendelbo, fogdErik Valør, bergamtskriverDorte, Jens Olssons koneErik Valørs kone41
GroHansTorssonhusmann12.01.1696HedenstadOla Kristensson BuggeAnders Olsson SundetTore Rokstads koneHelena, som tjener hos Ola BergMaren Nilsdtr., Jakob Hedenstads tjenestepike41
KnutPederJonsson16.01.1696EfteløtMoren er Ragnhild Knutsdtr., faren er dødNils Hansson Hoff, prestens stesønnOla Hansson, tjener hos prestenJakob Olsson, tjener hos prestenAnders Haugnes koneMaren Toresdtr., Peder Jonsson Nes stedtr.42
EinarOlaHanssonhusmann19.01.1696EfteløtNils Hansson Hoff, prestens stesønnJakob, prestens drengNils, som tjener på UlebergLars Bøs koneAnne Gulliksdtr., som tjener på Uleberg42
EvenSveinSkoliSkolen26.01.1696KomnesNils JarnesOla ÅnnestadTor Pedersson, som tjener på KleppanGulbrand Våls koneHans Grettes kone42
ToreOlaEidEyd02.02.1696EfteløtLage Mattisson, klokkerRasmus Hansson SommestadPeder EidKjell Olsson Eids koneNils Jarnes kone42
KirstenAmbrosFossnesFosnæs05.02.1696TuftSøren FossNils Gulbrandsson FossOla Skjærums koneGulbrand Foss kone.Åse Gulbrandsdtr. Foss42
KirstenErikOlssonhusmann09.02.1696HedenstadKnut KroksrudKristoffer Pedersson MuggebergSigne Ljøterud, enkePål Brønstads koneMarte, Knut Kroksruds stedtr.42
IngeborgGullikGravdalGravdal23.02.1696TuftOla ReineHans GulliAnund Lis koneTor Vesetruds koneGunhild Reidarsdtr. Ås42
AntoniusAndersSkrøder27.02.1696HedenstadKristian Sommerfeld, lagmann Gørrissons tjenerOla StrengeJon FlogelandTor Kløvstads koneTore Rokstads kone42
AndersHansJørgenssonKjennerudKiennerud01.03.1696EfteløtUekte, moren er datter av Mattis HvamsalHalvor HvamsalJakob HvamNils HvamKnut Hvamsals koneAnne Olsdtr. Uleberg42
AnneOlaHansson06.03.1696TuftPeder GuttormssonKristoffer GrønvoldNils sagmesters enkeOla Anundssons koneOla Anundssons søster42
TorbjørnTorgeirMørkMorch08.03.1696HedenstadHalvor KjørstadKolbjørn LindtvetKnut Gardsson RistvetOla Kjørstads koneMaren Kjellsdtr. Eid42
HalvorKnutHvamsalHvamsal11.03.1696EfteløtJakob HvamNils HvamHalvor HvamsalHalvor Øyens koneSvein Hvams kone42
AnundOlaGlenneGlænne22.03.1696TuftHans GulliTor VesetrudLars VesetrudBarbara VesetrudRasmus Gullis kone42
AndersOlaKristofferssonHasselHassel05.04.1696HedenstadPeter KøsterHans Olsson Drengstua, på KongsbergAnders Andersson Basserud, på EikerMaren Lisbeth Barth, bergamtskriver Erik Valørs koneKaren Nilsdtr., kona til Pål mynter42
IngeborgLarsLaugerudLougerud05.04.1696HedenstadOla LandsverkReidar Halvorsson Grosvold, soldatAnders Ruds konePeder Styrstuas koneMaren Hansdtr. Rud42
AndersOlaHansson09.04.1696EfteløtUekte, moren er Anne, dtr. av hasselfinnen (Anders Andersson Finne)Jon Olsson, husmann hos prestenOla Jonsson, husmann hos prestenHans Prosson, prestens drengBorger skredders koneKaren Guttormsdtr., prestens tjenestejente42
KirstenHelgeHagenHagen13.04.1696HedenstadOla TofstadAnund LandeAlf Tofstads koneIngerid Hotvet, enkeIngeborg Tomasdtr.42
IngeborgTorkjelVeungsdalenViungsdalen13.04.1696HedenstadAnders Olsson WølnerAnund Olsson, fra KongsbergJohannes Lipperts koneAsbjørn Evjus koneMaren Mikkelsdtr. Mørk42
DyreOlaSkinnesSkinnæs19.04.1696KomnesOla ReineGullik GravdalJens SkinnesMarte EknesTollef Skinnes42
OlaAnundOlssonmøller ved Hedenstad kvern03.05.1696HedenstadMikkel MørkJakob LandeggaJohannes, Pål Mørks stesønnJon Såtvets koneSigrid Sveinsdtr., som tjener på Berg43
LarsJensPålssonLauarLøver03.05.1696HedenstadKarl OppjordaBorger HillestadKristoffer Pederson MuggebergSigvart Bakstvals koneKarl Oppjordas dtr.43
KjellOlaTjostolvssonEvjuEvje21.05.1696EfteløtUekte, moren er hans avdøde kones tremenning Ingeborg Kjellsdtr.Jon SåtvetHans ÅsterudTorgeir SåtvetGulbrand Såtvets koneGro Kjellsdtr.43
KnutTorgeirLjøterudLiøtterud24.05.1696HedenstadReidar MuggerudJon FlogelandSigvart BakstvalGro HillestadSigrid Ljøterud43
AnneGunbjørnKnutsson24.05.1696HedenstadFaren er fra SigdalNils PåterudJohannes Gardsson på BergSteffen Anundsson, husmanns koneSissel Torsdtr. RustanMarte Pedersdtr. Kroksrud43
JørgenHalvorØyenØien31.05.1696EfteløtHenrik Hedman, på KongsbergHalvor SenningPeder Jonsson NesMarte BrevjuBarbara Evju43
LiveMikkelMørkMorch12.06.1696Hedenstad....Pål MørkAnders Skrøders koneOla Landes koneIngerid Pedersdtr. Hedenstad43
BarbaraErikVerpVærp12.06.1696HedenstadGulbrand Vidarsson HotvetReidar Halvorsson Grosvoldenka på HotvetTorgrim Såtvets koneHalvor Verps kone43
HelleIsakAnderssonhusmann12.06.1696HedenstadJakob Andersson BrønstadKristoffer Pedersson MuggebergPeder Muggebergs koneMons Landsverks koneIngeborg Reidarsdtr., som tjener på Hedenstad43
Anne KristineOlaKristenssonberghauptmannens gårdsfogdBuggeBugge12.06.1696HedenstadUekte, moren er Maren Andersdtr. RudPeder StyrstuaLars LaugerudKnut Laugeruds koneAnders svenskes kone-43
RolfTorsteinMeskestadMeskestad21.06.1696EfteløtOla MeskestadKristoffer BjertnesHans Olsson MeskestadHalvor Meskestads koneJon Meskestads kone43
GulbrandHåkonHotvetHotved19.07.1696HedenstadTorgrim SåtvetErik VerpHelge HotvetIngerid HotvetHalvor Verps kone43
SveinHalvorGlørsson19.07.1696HedenstadElling RistvetHelge HagenKnut GardssonGulbrand Laugeruds koneGunvor Eriksdtr., d.a. Erik skomaker43
MarteOlaRistvetRistved19.07.1696HedenstadGard RistvetTorgeir MørkAnne LaugerudJon Flogelands koneAnne Sveinsdtr.43
SimenJakobVålVaal22.07.1696KomnesArne VålSøren BoserudTollef VålOla Reines koneRasmus Komnes kone43
MargitTorsteinTeigenTeyen16.08.1696HedenstadTvillingerHalvor GrosvoldJakob HedenstadLive VegoMarte Vego, d.a. Live VegoMaren Hansdtr. Rud43
LiveTorsteinTeigenTeyen16.08.1696HedenstadTvillingerKristoffer Pedersson, på KongsbergOla Vego, på EikerGulbrand Brennes koneHalvor Verps kone-43
JokumRolfPederssonEvjuEvje16.08.1696HedenstadUekte, moren ikke navngittOla MørkIsak AnderssonJakob BrønstadErik skomakers koneIngeborg Tomasdtr.43
PålPålAmundsson06.09.1696EfteløtTvillinger, moren er Sissel Dyresdtr. fra Sigdal, faren har rømt med passene deres, barna ble født på Vettestad søndre.Lars BøPeder, møllerOla Thi....Guro SommestadRandi Trulsdtr.43
KarlPålAmundsson06.09.1696EfteløtTvillinger, moren er Sissel Dyresdtr. fra Sigdal, faren har rømt med passene deres, barna ble født på Vettestad søndre.Hans Mattisson, en fattig mann fra BiriHans ProssonLars Jensson RudHans Mattissons koneIngeborg Jensdtr. RudOgså fadder: Karen Olsdtr., som tjener Hans Vettestad43
BarbaraLarsErikssonVettestadVættestad15.09.1696EfteløtUekte, moren er Live Arnesdtr., som tjente på Vettestad søndreNils Hansson Hoff, prestens stesønnLage Matsson, klokkerBodil Hansdtr. Hoff, prestens stedtr.Guro SommestadAnne Eriksdtr. Vettestad44
NilsAndersOlssonløytnant, avgått21.10.1696HedenstadKristian Harboe, løytnantPeder PederssonPeter Dasler, barberer på KongsbergMaren, Johannes Pederssons enkeAnne Marie, Anders Flors kone44
ToreTorsteinLandeLande21.10.1696HedenstadSvein HvamTorkjel LandemoenEinar Olsson på LandeHelge Haugens koneHelvik Julsdtr., som tjener på Graven44
AslaugTorsteinJonssonhusmann21.10.1696HedenstadLage MattissonOla Sørensson RokstadGulbrand Laugeruds koneEllen HagenRagnhild Anundsdtr.44
JonHansÅkerAager24.10.1696EfteløtHalvor ÅkerLars BøHelge Kjellsson LiAnund Bøs koneAnund Lis kone44
AnneTollefMoenMoen25.10.1696TuftPeder TuftIngebret Reidarsson ÅsAnne EvjuKirsten ÅsGunhild, Kirsten Ås dtr.44
KarenEvenAmundssonÅslanddalenAaslandsdalen15.11.1696EfteløtLage Mattisson, klokkerErik VettestadKolbjørn Haugmos koneOla Vines d.y.s koneHans Vettestads dtr.44
AnneJonFlogelandFlogeland18.11.1696HedenstadOla StrengeSigvart RokstadAnne LaugerudJakob Hedenstads koneÅse Torsdtr. Kløvstad44
MarenTorsteinHalvorssonRøsholtRøsholt22.11.1696KomnesLars ÅnnestadLars Jensson RudHans Røsholts koneOla Ånnestad nordres koneKaren Hansdtr. Røsholt44
OlaugOlaLandsverkLandtværch25.11.1696EfteløtFaren er dødErik VerpReidar Halvorsson GrosvoldKristine Hansdtr. Hoff, prestens stedtr.Lars Laugeruds koneMaren Mikkelsdtr. Mørk44
UnnuldJakobBrønstadBrundstad06.12.1696HedenstadJakob HedenstadIsak AnderssonOla Olsson, Anders Skrøders tjenestedrengErik skomakers koneKirsten Mikkelsdtr., som tjener hos Anders Skrøder44
OlaJørgenJørgensson06.12.1696HedenstadGulbrand GrosvoldHalvor VerpReidar Halvorsson GrosvoldHans Halvorsson Grosvolds koneErik Anderssons kone44
OlaKristofferBjertnesBiertnæs19.12.1696EfteløtHalvor BjertnesSøren BjertnesJens BjertnesMarte BrevjuGunvor Kristensdtr.44
TorkjelErlingTorkjelsson25.12.1696EfteløtKolbjørn HaugmoJon JarnesJakob, prestens tjenerNils Jarnes koneNils Jarnes tjenestepike44
DorteAndersFossFoss26.12.1696TuftSøren FossLars VesetrudGulbrand Foss koneBarbara VesetrudIngeborg, datter av Barbara Vesetrud44
AndersKolbjørnLindtvetLintved27.12.1696LindtvetSvakt, døpt hjemme av prestenHalvor KjørstadJakob Olsson, prestens tjenerLars Pedersson MørkTor Hostvets koneRolf Lindtvets kone44
AnneHansGretteGrætte03.01.1697KomnesKristoffer SøomSvein SkoliMarte EknesArne Skolis koneEllen, Marte Eknes dtr.44
TorbjørgTovEvjuEvje24.01.1697EfteløtAnders EngelandDyre Pedersson EvjuBarbara EvjuHalvor Gunnes koneMarte Brevjus dtr.44
JonPederLinnomLinnem02.02.1697EfteløtKristen LiAnund LiRolf Torsteinsson StegKjell Lis koneTorstein Stegs kone44
AnneRolfUlebergUleberg02.02.1697EfteløtOla SkrettaPeder Olsson, som tjener på TveitenGunnar Tveitens koneTorstein Meskestads koneAnders Ånnestads kone45
HansSveinHvamHvam07.02.1697EfteløtJakob HvamAnders HaugnesNils HvamHalvor Øyens koneKnut Hvamsals kone45
AsleGullikKjellsson07.02.1697EfteløtUekte, moren er ikke oppgitt.Søren BjertnesSvein HovDyre Pedersson EvjuMarte Eriksdtr., huskvinneMarte Sveinsdtr., som tjener hos Jens Bjertnes45
IngebretOlaJonsson10.02.1697EfteløtKjell LiPeder LinnomRolf Torsteinsson StegBorger skredders konePeder Linnoms dtr.45
HalvorErikAndersson14.02.1697KongsbergGulbrand BrenneHalvor Halvorsson GrosvoldTorbjørn Nilsson soldatTorstein Teigens koneAnne Gulbrandsdtr. Grosvold45
PederGuttormBakkeBache28.02.1697KomnesAndbjørn BakkeOla Pedersson KomnesOla Jonsson KomnesBarbara KomnesEllen Komnes45
LarsTorsteinPyttePøtte28.02.1697KomnesIver PytteKristoffer PålssonHans Kristoffersson, sønn av Kristoffer PålssonOla Reines koneIngeborg, Ola Reines tjenestepike45
RolfJensLjøterudLiøtterud03.03.1697HedenstadReidar MuggerudKnut KroksrudBorger HillestadTorgeir Ljøteruds koneMaren, Hans klokkers dtr.45
GunvorKristofferSøomSødum04.03.1697EfteløtSøren BoserudErik Ingebretsson, som tjener på ReineBodil Hansdtr.Knut Pyttes koneOla Reines tjenestepike45
SaraFredrikGregarsson04.03.1697EfteløtFaren er fra Sigdal (har Nils Gris pass). Barnet er uekte, moren er Anne Marie Henriksdtr., også utenbygds fra, pass fra Didrik ....?Ola Hansson, prestens husmannNils Andersson FinnerudAnders Finneruds koneMikkel Gunnarssons koneEli Olsdtr., prestens tjenestepike45
SigvartNilsGrøtterudGrøtterud07.03.1697EfteløtTor VesetrudAsbjørn HaugmoIngebret ÅsBarbara VesetrudGunhild, Kirsten Ås dtr.45
MarteOlaÅnnestad nedreNedre Aannestad07.03.1697EfteløtSvein SkoliEinar Ingebretsson, Anders Ånnestads drengGulbrand Våls koneAnders Ånnestads koneIngeborg Jensdtr. Rud45
TorSørenBoserudBoserud10.03.1697KomnesKristoffer SøomJon DjupedalTollef VålNils Jarnes koneGulbrand Våls kone45
...erOlaNilssonGrøtterudGrøtterud14.03.1697HofHalvor TuftSøren Sigvartsson, som tjener Nils GrøtterudKristen Løkens kone fra Hillestad sognGuri Nilsdtr. GrøtterudMaren Torsdtr. Vesetrud45
MarteOlaVines d.y.Vienæs17.03.1697EfteløtHellov SenningKjell, Hellov Sennings stesønnLage klokkers koneJon Meskestads koneMaren, Hans Vines stedtr.45
LarsKristenLarsson21.03.1697EfteløtFaren er en fattig mann fra Tønsberg. Kona heter Ellen Olsdtr.Nils Hansson Hoff (prestens stesønn)Tollef Jensson, husmannGunnar Pedersson, prestens tjenestedrengBodil Hansdtr. Hoff (prestens stedtr.)Eli Olsdtr., presten tjenestepike45
HansLarsNilsson23.03.1697EfteløtFaren er en fattig mann fra Eiker. Kona heter Anne Sigvartsdtr.Nils Hansson Hoff (prestens stesønn)Mattis Siljan, husmannJakob Olsson, tjener hos prestenBodil Hansdtr. Hoff (prestens stedtr.)Anne Olsdtr., enke, søskenbarn av barnets far45
ToraHansTorsson01.04.1697HedenstadReidar DalJohannes Gardsson RistvetJon skredders koneJakob Hedenstads koneIngerid, tjenestepike på Hedenstad45
LarsJonDjupedalDiubedal11.04.1697EfteløtSøren BoserudLars Pålsson DjupedalTollef VålAnders Ånnestads koneKirsten Larsdtr., som tjener på Grette45
HalvorSigvartÅkerAager15.04.1697EfteløtKjell LiAnund LiSvein Halvorsson soldatHalvor Åkers koneHans Åkers kone46
MarteKristofferRønningenRødningen25.04.1697TuftKjell Andersson EidGunnar MoenKristoffer PålssonKjell Olsson Eids koneKjell Olsson Eids dtr.46
KirstenJulRasmusson02.05.1697EfteløtKnut OmholtAnund EggarKirsten EggarTollef Jenssons konePeder Siljans kone46
TorbjørnRasmusKomnesKommenæs24.05.1697KomnesOla ReineAndbjørn BakkeGuttorm BakkeBarbara KomnesIngeborg Komnes46
SynnøveOlaTorvaldsson18.06.1697EfteløtUekte, moren ikke navngittNils HanssonHans i Setra (Surlia?)Bodil Hansdtr.Peder Siljans koneKolbjørn Haugmos kone46
JøranAmundUlebergUleberg20.06.1697EfteløtSvein HvamLars UlebergTor Hostvets koneOla Hostvets koneKnut Hvamsals kone46
RolfHelgeMørkMorch28.08.1697EfteløtTorstein StegTorgeir MørkJakob SkullestadOla Kjørstads koneSimen Skullestads kone46
AnneToreRokstadRaagestad07.07.1697HedenstadTor KløvstadSigvart Rokstad, soldatAnders Skrøders koneOla Strenges koneJon Flogelands kone46
PederMonsLandsverkLandsværch03.08.1697KongsbergJohannes AnderssonAnders FlorPeder, hos Rasmus bakerEva, Peter Køsters koneSusanna Andersdtr.46
AnnePålPedersson22.08.1697EfteløtTilhold på Landsverks-eietHans Henriksson, berggesell på KongsbergAntoni, som tjener på HedenstadIngeborg Mørk, enkeJohannes Muggebergs forlovedeKaren Pålsdtr. Mørk46
MarteMatiasSiljanSkillan22.08.1697EfteløtHans i Setra (Surlia?)Nils Andersson FinnerudKnut Omholts konePeder Siljans koneGunhild, som bor på Haugmo46
DilleSørenKittilsson01.09.1697HedenstadTor KløvstadSøren RokstadAnders Skrøders koneAvdøde Hans Laugeruds koneOla Ristvets kone46
HellikHalvorGulbrandssonLiaLien12.09.1697HedenstadErik KjennerudHans Hansson FulsebakkeHelge GulbrandssonGunhild, kona til Nils Pedersson på KongsbergEllen Gulbrandsdtr.46
HalvorGulbrandLaugerud nedreNedre lougerud19.09.1697EfteløtGard RistvetOla VålaKnut GardssonAnne Laugerud, enkeEllen Kittilsdtr., Ola Ristvets kone46
HelleAndersHaugnesHougenæs19.09.1697EfteløtHalvor GunnesHalvor Tjostolvsson SenningPeder Jonsson NesGullik Gunnes koneAstrid Brevju46
HalvorHansGrosvoldGrosvald29.09.1697HedenstadAnders Olsson, løytnantGulbrand BrennePål Olsson MørkTorstein Teigens koneAnne Gulbrandsdtr. Grosvold46
SigridRolfLaugerudLougerud29.09.1697HedenstadTore RokstadAnders RudOla Andersson i Sundets koneAnders Ruds dtr.Anders svenskes dtr.46
OlaOlaskomaker20.10.1697HedenstadTilhold på SåtvetJon SåtvetOla TofstadHans Prossson, som tjener på GravenGulbrand Såtvets koneGro Jonsdtr. Såtvet46
AstridIsakKjørstadKiørstad31.10.1697HedenstadHalvor KjørstadJakob HedenstadOla Kjørstads koneOla Vålas koneMarte Pedersdtr. Evju46
BerteKnutPyttePøtte01.11.1697EfteløtGullik GravdalPeder Ivarsson PytteArne Skolis koneHans Åkers koneIngeborg Reine46
GunhildGunnarMoenMoen14.11.1697TuftKristoffer RønningenHans Kristoffersson GrønvoldKjell Olssons koneKristoffer Pålssons koneMaren Kjellsdtr. Eid47
ÅseOlaEvenssonhusmann21.11.1697EfteløtNils Hansson Hoff, prestens stesønnEven HørtvetOla Vålas koneSvein Hovs koneIngeborg Solvesdtr., som tjener hos Svein Hørtvet47
JohannesKnutskredder05.12.1697EfteløtNils Hoff, prestens stesønnPeder SommestadKarl NårliaJon Meskestads koneTora Olsdtr. Meskestad47
MartePederEvenssonNesNæs08.12.1697EfteløtHalvor GunnesErland ÅsPeder Jonsson Nes koneAnders Haugnes koneAnne Jørgensdtr., søster til Peder Evenssons kone47
AndersAndersÅnnestadAannestad19.12.1697EfteløtHjemmedøptNils Hansson Hoff (prestens stesønn)Jon DjupedalAnders Gulliksson, prestens tjenerOla Ånnestad øvres koneOla Ånnestad nedres kone47
OlaTorsteinLaugerudLougerud26.12.1697HedenstadAnders RudAnders Olsson svenskeSvein NilssonLars Laugeruds koneOlaug Andersdtr.47
BerteTorsteinTeigenTeyen26.12.1697HedenstadJakob HedenstadOla Vego (på Eiker)Hans Davidsson, på Kongsbergs koneHalvor Grosvolds koneAnne Olsdtr. Brenne47
IngeridHalvorVerpVærp26.12.1697HedenstadHåkon HotvetErik HotvetTorgrim SåtvetJens Verps koneAnne Sveinsdtr., som tjener på Hedenstad47
BerteSveinSkoliSkolen27.12.1697KomnesGulbrand VålArne SkoliHans Grettes koneKristoffer Søoms koneKirsten Larsdtr., som tjener på Grette47
SigvartKnutLandeggaLandegger23.01.1698EfteløtErland ÅsOla VålaKristen Larsson ÅsLars Ås koneOla Kjørstads kone47
GunhildAmundEggarEgger06.02.1698EfteløtOla Evensson ÅnnestadLars OmholtOla Meskestads koneKnut Omholts koneTora Olsdtr.47
HansGullikGravdalGravdal13.02.1698TuftOla ReineHans GulliIngebret Reidarsson ÅsAnund Lis koneGunhild Reidarsdtr. Ås47
KristenAndersFossFoss13.02.1698TuftTvillingerGulbrand FossHans Berg i Vassås sognLars VesetrudBarbara VesetrudSøren Foss kone47
EllenAndersFossFoss13.02.1698TuftTvillingerSøren FossJon Gulbrandsson FossGulbrand Foss koneIngeborg Gulbrandsdtr. FossMaren Sørensdtr. Foss47
MarteHansÅsterudAasterud20.02.1698EfteløtGulbrand GrosvoldTorgrim SåtvetGulbrand Såtvets koneOla skomakers koneAnne Gulbrandsdtr. Grosvold47
Kristen(ikke oppgitt)20.02.1698EfteløtGuttorm AsgautssonPeder, møllerAnund EggarHellik Ånnestads koneGunhild Nilsdtr.47
MarteHansVålVaale04.03.1698KomnesArne VålGulbrand VålSøren Boseruds koneOla Bakkes koneGunbjørg Sveinsdtr., som tjener hos Arne Vål47
TorkjelOlaStrengeStrenge10.03.1698HedenstadAnders SkrøderTor KløvstadJon FlogelandTore Rokstads koneJakob Hedenstads kone47
TjostolvOlaBorgeBorge03.04.1698EfteløtHans VettestadKolbjørn HaugmoSøren Olsson, som tjener på MeskestadHalvor Meskestads koneJon Meskestads kone47
ErikTorGåserudGaaserud03.04.1698EfteløtPål Grorud, fra SiljanHans Jokumsson i SetraSigvart GåserudErik Vettestads koneGunhild Pålsdtr. Grorud47
JøranSimonSkullestadSkullestad24.04.1698EfteløtHans VettestadSvein HovBarbara HovMaren Hov, enkeEllen Hansdtr. Vettestad48
NilsAndersNilssonRudRud25.04.1698HedenstadHalvor GrosvoldTorstein TeigenTorbjørn Nilsson, soldatGulbrand Brennes koneLars Laugeruds kone48
HansHalvorGunnesGunnæs13.03.1698EfteløtGullik GunnesPeder JonssonPeder Evensson NesAnders Haugnes koneMaren, Peder Jonssons stedtr.48
ToreMortenAnundsson08.05.1698HedenstadTore RokstadJon, skredderOla Sørensson Rokstadavdøde Rokstads enkeRagnhild Anundsdtr., som tjener på Rokstad48
PederJørgenPedersson13.05.1698EfteløtFaren er en fattig mann fra FlesbergHalvor BjertnesSøren BjertnesHalvor HovKristoffer Bjertnes koneAnne Gulliksdtr., som tjener Jens Bjertnes48
GunhildTorvaldLøvåsLøvaas15.05.1698KomnesLage, klokkerHans VålRagnhild RøsholtMarte SkrettaTorstein Hansson Røsholts kone48
GullikOlaGlenneGlenne20.05.1698EfteløtAndbjørn BakkeHans GravenLars VesetrudHans Gullis koneTorstein Hansson Røsholts kone48
KirstenAndersHanssonVettestadVættestad23.05.1698EfteløtPeder SommestadRasmus KomnesNils Jarnes koneTiman Skullestads koneKirsten Sommestad48
BerteKnutOmholtOmolt04.06.1698EfteløtTorstein StegAnund EggarKirsten EggarLars Omholts koneTorstein Stegs dtr.48
IverArneSkoliSkolen23.06.1698KomnesHans GretteHelge FøskeSvein SkoliKristoffer Søoms koneJens Pyttes kone48
MarteOlaPederssonKomnesKommenæs23.06.1698KomnesSøren BoserudGuttorm BakkeJon Eknes koneAndbjørn Bakkes koneKaren Olsdtr., som tjener på Komnes48
AnneReidarHalvorssonHasselHassel26.06.1698HedenstadOla Vego, på EikerOla Hansson HasselTorstein Teigens koneJens Verps koneMarte Torkjelsdtr. Vego48
HansJørgen03.07.1698TuftUekte, moren er datter av Hans Mattisson, som har bodd på Gulli et års tid, men ble skutt av Nils Larsson Gulli under et innbrudd på serta hans. Faren stakk av etter innbruddsforsøket på GullisetraKjølv MoenHans Henriksson, husmannDyre Torsson VesetrudBarbara VesetrudOla Glennes kone48
SigvartSigvartFøskeFuske03.07.1698KomnesFaren er dødOla KleppanTollef SkinnesJens SkinnesHans Grettes koneSvein Skolis kone48
AnundHalvorTuftTufft10.07.1698EfteløtLars DjupedalIngebret ÅsNils Pedersson Tuft, soldatKaren Tuft, enkeOla Nilsson Grøtteruds kone48
OlaLarsStyrstuaStyre stuen10.07.1698EfteløtSøren SkullestadErland ÅsSigvart, Erland Ås stesønnGulbrand Laugeruds koneKristen sundmanns kone48
IngebretIngebretLarsson10.08.1698EfteløtMoren er Maren Didriksdtr. fra Bergenhus len. Faren er død i Borre sognAnund BøTorstein StegHalvor HovLars Bøs koneAnders Haugens kone48
AntoniusJohannesMuggebergMuggeberg14.08.1698HedenstadAnders SkrøderJon HedenstadAntonius NoltJakob Hedenstads konePål Mørks kone48
ÅgotKnutGulliksson14.08.1698HedenstadGulbrand GrosvoldTorstein TeigenErik Anderssons koneAnders Nilssons koneÅsta Olsdtr. Brenne48
PederJakobHedenstadHedenstad11.09.1698HedenstadOla StrengeJohannes MuggebergeiePeder Pedersson, lagmannens tjenerAnders Skrøders koneJon Hedenstads kone48
SibyllaÅge olaVinesVienæs24.09.1698EfteløtHans VinesSimen SenningKaren SenningLage klokkers koneFlorense, Hans Vines stedtr.48
KarenTollefJensson24.09.1698EfteløtFaren har rømtNils Bentsson HaardNils Hansson Hoff (prestens stesønn)Peder Siljans koneAnund Eknes koneRagnhild Julsdtr., som tjener på Omholt49
NilsHåkonHotvetHotved29.09.1698HedenstadTorgrim SåtvetAnund LandeErik HotvetHalvor Verps koneEinar Hotvets kone49
MarteHansGravenGraven29.09.1698HedenstadGulbrand SåtvetOla TofstadHalvor Hvamsals koneErik Hotvets koneBerte Mikkelsdtr. Mørk49
MarenHansGretteGrætte23.10.1698KomnesNils JarnesSvein SkoliJon Eknes koneKristoffer Søoms koneEllen Pedersdtr. Eknes49
PålJensLauarLøver24.10.1698HedenstadJon HedenstadKristoffer RustanPeder HedenstadKarl Oppjordas koneBorger Hillestads kone49
ElseJensLjøterudLiøtterud24.10.1698HedenstadReidar MuggerudSigvart BakstvalGro HillestadHans Halvorsson Ristveds koneMarte Pedersdtr. Kroksrud49
MargreteJonJarnesJarnæs30.10.1698EfteløtErland ÅsTorstein Hansson RøsholtMarte RudMarte JarnesGro Larsdtr.49
OlaOlaGrøtterudGrøtterud04.11.1698EfteløtPål Jensson, kirkebyggerNils Pedersson TuftPeder Nilsson GrøtterudBodil Hansdtr. Hoff (prestens stedtr.)Nils Grøtteruds dtr.49
Anne CathrineAndersSkrøder14.11.1698KongsbergRasmus Kron, barbererKristoffer Tiisman, skiktmesterJohannes Andersson Bervold, skiktmesterIsabella Johannesdtr. Groth, Johannes Barths koneAnne Trine Davidsdtr. Klim49
EllenTollefMoen i TuftMoen27.11.1698EfteløtLage MattissonPeder SommestadAn...(?)Halvor Meskestads koneTore Sø(...)s kone49
JohannesKristofferNilsson27.11.1698EfteløtUekte, moren er datter av Gunnar skomaker. Faren er fra Kongsberg, skal være død i FredriksstadTollef HørtvetOla VålaLars KristenssonEven Hørtvets koneBerte Julsdtr., Tollef Hørtvets tjenestepike49
AudunAmbrosFossnesFosnæs27.11.1698SvarstadDøpt av hr. BastianAugustinius SkjelderupGullik OttestadMarte, Ola Skjærums koneKaren Jokumsdtr.Søren Foss kone49
SisselToreGuttormsson04.12.1698HedenstadAnders Olsson, fhv. løytnantGulbrand BrenneHalvor Grosvolds koneErik Grosvolds enkeAnne Olsdtr. Brenne49
MarteSimenLiLie06.12.1698EfteløtBarnet var svaktKarl NårliaHans Sveinsson LiaHans Vines koneErik Vettestads enkeTora, Hans Vettestad stedtr.49
HelleJonOlsson28.12.1698EfteløtFaren er fra Hof sognNils Hansson Hoff, prestens stesønnPeder Andersson BorgeBodil Hansdtr. HoffAnders Borges koneTruls Pederssons kone49
ReidarJonHedenstadHedenstad06.01.1699HedenstadTvillingerAnders SkrøderJakob HedenstadJon MuggebergAnders Skrøders koneOla Strenges kone49
SynnøveJonHedenstadHedenstad06.01.1699HedenstadTvillingerJon LandsverkPeder Pedersson, lagmann Gørrissons tjenerJakob Hedenstads koneTomas Bergs koneIngerid Olsdtr. Strenge49
RønnaugGulbrandsundmann22.01.1699HedenstadJon HedenstadJakob HedenstadAnders Ruds koneGisle møllers koneMaren Hansdtr., d.a. Hans klokker49
OlaKristofferRønningenRunningen05.03.1699TuftTvillingerKjell OlssonKjell AnderssonPeder EidKjell Olssons koneKjell Anderssons kone50
JonKristofferRønningenRunningen05.03.1699TuftTvillingerGunnar MoenTor PederssonLars KjellssonPeder Eids koneMaren Kjellsdtr. Eid50
PederHelgeHagenHagen12.03.1699EfteløtGulbrand SåtvetTorgrim SåtvetKristoffer HostvetAnne LaugerudEinar Hotvets kone50
MarenAndersOlssonfhv. løytnant19.03.1699HedenstadAnders Flor, sersjantAnders Skrøder, lensmannEiler Henriksson, fra KongsbergAnniken, Anders Olssons mor og Halvor Nilssons koneHalvor Grosvolds kone50
LiveOlaRistvetRistved19.03.1699HedenstadGard RistvetSøren KittilssonHans Ristvets koneTorgeir Mørks koneSigrid Gardsdtr. Ristvet50
HerbrandToreLindtvetLintved25.03.1699EfteløtTor HalvorssonRolf LindtvetHalvor Lindtvet, Rolfs brorTor Hostvets koneHelge Mørks kone50
KarenLarsNilssonLaugerudLougerud29.03.1699HedenstadTorbjørn Nilsson, soldatReidar Halvorsson, soldatAnders Ruds koneJens Verps koneMaren Jonsdtr.50
ToreHansÅkerAager30.03.1699EfteløtAnund LiLars BøNils Halvorsson ÅkerAnund Bøs koneMaren Anundsdtr. Li50
OlaEvenAmundsson02.04.1699EfteløtHans VinesAnders VettestadJakob Olsson, tjener hos prestenKnut Omholts koneLars Omholts kone50
TorbjørnBorgerHillestadHillestad07.04.1699EfteløtAnders SkrøderKarl OppjordaTomas BergPål Mørks koneSigvart Bakstvals kone50
LarsKristofferSøomSøum30.04.1699KomnesRasmus KomnesKnut PytteEinar Ingebretsson, som tjener hos Anders ÅnnestadHans Grettes koneIngeborg Håvardsdtr. på Reine50
KristenLarsBjørnsson20.05.1699EfteløtBor på HaugmoLars Nilsson KarthLars OmholtJakob, prestens tjenerKnut Omholts koneSimen Skullestads kone50
KirstenTorsteinRøsholtRøsholt21.05.1699KomnesOla Ånnestad nordreLars Ånnestad nordreOla Evenssons koneGunnar Ånnestads koneKirsten Hansdtr. Røsholt50
KirstenKnutHvamsalHvamsal28.05.1699EfteløtHalvor HvamsalEinar UlebergHalvor Øyens koneSvein Hvams koneIngerid Jakobsdtr. Hvam50
NilsTorgrimSåtvetSotved30.05.1699HedenstadJon SåtvetHåkon HotvetHalvor VerpGulbrand Såtvets koneKirsten Kjellsdtr., Torbjørn Nilssons kone50
AnneHansRistvetRistved30.05.1699HedenstadJens LjøterudSøren Kittilsson BergOla Strenges koneOla Ristvets koneAnne Gardsdtr. Ristvet50
KarenLarsDjupedalDybedal24.06.1699EfteløtJon Larsson i TysklandGulbrand Olsson på KleppanHalvor Øyens koneArne Våls koneGuri Sommestads dtr.50
JøranGisleOlssonmøller25.06.1699HedenstadAnders SkrøderJon HedenstadJakob Hedenstads konePål Pedersson koneGunhild Rasmusdtr. Blårud50
KarenKolbjørnOlssonmøller05.07.1699EfteløtTollef HørtvetJakob Olsson, prestens tjenerTor Hostvets koneEven Hørtvets koneBerte Julsdtr., Tollef Hørtvets tjenestepike50
NilsErikHotvetHottved23.07.1699HedenstadOla TofstadHåkon HotvetTorgrim SåtvetHans Gravens koneEinar Hotvets kone50
PederJonskredder13.08.1699HedenstadTor KløvstadOla StrengeSigvart TimanssonTore Rokstads koneÅse Torsdtr. Kløvstad50
PederOlaJohannesson13.08.1699HedenstadRasmus BlårudGisle Olsson, møllerPeder Pedersson, lagmannens tjenerOla Andersson Sundets koneGøa, lagmann Gørrissons tjenestepike50
SigvartOlaJonsson25.08.1699EfteløtUekte, moren er Helle Sigvartsdtr. fra Sigdal. Faren tjener hos Nils Jonsson Nes, barnet er født på HotvetNils Hansson Hoff (prestens stesønn)Johan Didriksson, gullsmedJakob OlssonBodil Hansdtr. Hoff (prestens stedtr.)Marit Hansdtr.51
GuroTollefEvensson13.09.1699EfteløtUekteTollef HørtvetKristoffer HørtvetEven HørtvetKristen sundmanns koneBerte Julsdtr. Bakke, Tollef Hørtvets tjenestepike51
KarenArneVålVaal17.09.1699KomnesHans VålLars DjupedalKaren BoserudJakob Våls koneAnne Sigvartsdtr.51
? dtr.OlaSkinnesSkinnæs29.09.1699KomnesHjemmedøptTollef SkinnesGuttorm BakkeJens Skinnes koneAndbjørn Bakkes koneOlaug, Ola Skinnes søsterBarnets navn uteglemt51
PederMatias29.09.1699TuftTilhold på Gravdal. Faren har tilnavn av svenskeOla NilssonTore TuftTollef MoenTor Pedersson, som tjener hos Anne EvjuAnne EvjuOgså fadder: Maren, Gullik Gravdals tjenestepike51
NilsErlingTorkjelsson01.10.1699EfteløtTilhold på nordre Hvams eieJakob HvamSvein HvamJon Jonsson, som tjener hos Peder LinnomHalvor Øyens koneIngerid Jakobsdtr. Hvam51
OlaJonTysklandTydskland08.10.1699EfteløtLars ÅsErland ÅsTollef HørtvetHalvor Øyens koneEven Hørtvets kone51
BerteJensBjertnesBiærtnæs08.10.1699EfteløtSøren BjertnesPål SenningJohanne VoldenHalvor Bjertnes koneSigrid Kristoffersdtr. Bjertnes51
GunhildAndersÅnnestadAannestad21.10.1699EfteløtLars ÅnnestadGunnar ÅnnestadRagnhild RøsholtOla Olsson Ånnestads koneKaren Hansdtr. Røsholt51
ErikTorGåserudGaaserud01.11.1699EfteløtHans RøsholtErik Pålsson GrorudEinar Ingebretsson, som tjener hos Gjøte ÅnnestadTorstein Røsholts koneGunhild Pålsdtr. Grorud51
MarenEinarUlebergUleberg01.11.1699EfteløtKristoffer (...)stadAmund UlebergIngerid HostvetKnut Hvamsals koneKirsten Halvorsdtr. Hvamsla51
AntoniusJohanMuggebergMuggeberg01.11.1699HedenstadJakob MeskestadTomas BergAntonius AntoniussonAnders Skrøders koneJon Hedenstads kone51
JohanneAmundTuftTufft26.11.1699EfteløtLage, klokkerDavid Reidarsson NesGullik Gravdals koneOla Tufts koneKirsten Ås tjenestejente51
AnneIngebretHenriksson26.11.1699EfteløtJakob HvamGullik Kjelsson, Halvor Øyens tjenerNils Hvams koneSvein Hvams koneIngerid Jakobsdtr., Steinar Lias forlovede51
OlaEinarHotvetHotved03.12.1699HedenstadArnt Hansson, på KongsbergOla TofstadGulbrand HotvetHans Gravens koneHåkon Hotvets kone51
MarteHalvorGlørsson03.12.1699HedenstadGulbrand VidarssonJohannes Olsson TofstadHans Gravens koneMarte Olsdtr. TofstadMarte, tjenestepike hos Johannes Andersson på Kongsberg51
HansAndersVettestadVættestad17.12.1699EfteløtRasmus SommestadPeder SommestadRasmus Hansson VettestadNils Jarnes koneSimen Skullestads kone51
Anne-marieHalvorØyenØen22.12.1699EfteløtNils Bentsson HaardNils Jensson, sorenskriverErik Valør, bergamtskrivers, koneJohannes Barth, fogds, koneAnne Eriksdtr. Thurman, prestens dtr.51
LiveTorgeirMørkMorch24.12.1699EfteløtHalvor KjørstadMorten Anundsson BøHans Ristvets koneHelge Mørks koneMarte Halvorsdtr. Kjørstad51
SimenJakobVålVaale25.12.1699KomnesOla VålHans VålTollef VålNils Boseruds koneArne Våls kone52
AstridJakobHedenstadHedenstad06.01.1700HedenstadAnders SkrøderJakob KjørstadOla Strenges koneJon Hedenstads koneJohan Muggebergs kone52
GunhildHelgeMørkMorch14.01.1700EfteløtRolf LindtvetTore LindtvetOla Kjørstads konePeder Laugeruds koneKristen Lis dtr.52
SørenAndersNilssonBrennåsenBrendaas24.01.1700HedenstadGulbrand GrosvoldTorbjørn Nilsson, soldatGulbrand Brennes stesønnGulbrand Brennes koneOla Hassels kone52
PederIsakKjørstadKiørstad02.02.1700EfteløtErland ÅsJakob HedenstadHalvor KjørstadBarbara EvjuOla Våls kone52
EllenHalvorLiaLien04.02.1700HedenstadJon HedenstadHelge Gulbrandsson LiaGjermund Jondalens koneMarte Jonsdtr. HedenstadMaren Gulbrandsdtr. Lia52
BjørnGunnarBjørnsson07.03.1700HedenstadTilhold på Teigen-eieOla HasselHans HasselReidar HasselKaren TeigenEinar52
GunhildEilefVålVaal11.04.1700EfteløtUekteHans VålOla Pålsson, soldatNils Boseruds koneArne Våls koneMarte Gulbrandsdtr., som tjener på Vål hos Arne52
NilsHansTorsson12.04.1700HedenstadTilhold på Bergs-eieJakob HedenstadTomas BergTor Nilsson soldatTore Rokstads koneJon Hedenstads kone52
RønnaugKnutPyttePøtte23.04.1700KomnesNils BakkePeder Ivarsson PytteKristoffer Søoms koneGunnar Moens koneBarbara Sigvartsdtr. på Reine52
PederRolfUlebergUleberg28.04.1700EfteløtLars Nilsson Karth, prestens stesønnTruls Pedersson SkrettaAnne, prestens dtr.Gunnar Tveitens kone52
VrålHalvorHovHoff28.04.1700EfteløtSvein HovSverre SkullestadAlbert Andersson skomakerBarbara HovAnund Eriksson, husmann på Hovs kone52
MarenGuttormGrøtterudGrøterud02.05.1700TuftTor VesetrudKristoffer GrønvoldKaren TuftOla Tufts koneEllen Alfsdtr., som tjener på Ås52
RasmusTorsteinPyttePøtte14.03.1700KomnesIvar PytteKristoffer GrønvoldGunnar MoenKnut Pyttes koneIngeborg Håvardsdtr., som tjener på Reine52
GunhildGunnarÅnnestadAannestad07.05.1700EfteløtOla ÅnnestadTorstein RøsholtElse ÅnnestadEinar Ånnestads koneKirsten Hansdtr. Røsholt52
OlaKnutskredder20.05.1700EfteløtKarl NårliaJakob ÅsterudSøren Olsson, som tjener Maren MeskestadJon Meskestads koneMaren Meskestad52
JohannesMonsLandsverkLandsværch31.05.1700HedenstadPål, myntsvenn på KongsbergHartvig Poppe, fogd Johannes Barths fullmektigPeder Andersson Flor, sønn av sersjant Anders FlorAnne Marie, kona til sersjant Anders FlorMaren Jakobsdtr. Luth, berghauptmannens tjenestepike52
AnneOlaAnderssonFøskeFuske20.06.1700KomnesHelge FøskeKristoffer KleppanHans Grettes koneKristoffer Søoms koneOla Kleppans dtr.53
KarenAndersHaugnesHougenæs12.07.1700EfteløtHalvor GunnesKjell SenningMarte BrevjuPeder Evensson Nes koneGunvor Nes dtr.53
PederOlaGranGran23.07.1700KomnesOla BorgeGuttorm Hansson ØdegårdenGuttorm BakkeGunnar Tveitens koneRolf Ulebergs kone53
SynnøvePederLinnomLinnem08.08.1700EfteløtJon HedenstadNils Sveinsson, som tjener hos Live LiKristen Lis koneKjell Lis koneGuri Torsteinsdtr. Steg53
HansLarsGulliGulleli29.08.1700HemArne Nordby, i LardalKnut Nordby, i LardalAnders Nordby, i LardalKaren GulliJøran Gulli53
KirstenAnundEggarEgger05.09.1700EfteløtLars OmholtSøren VerpOla Meskestads koneKnut Omholts koneEva Olsdtr., Lars Omholts tjenestejente53
HelleTorvaldNilssonLøvåsLøvaas15.09.1700EfteløtGunnar ÅnnestadEinar ÅnnestadElse ÅnnestadAsgjerd ÅnnestadTorstein Røsholts tjenestejente53
IngeborgTorReidarssonDalDahl29.09.1700HedenstadJohannes MuggebergHans TorssonAnders Skrøders koneTomas Bergs koneBerte Mikkelsdtr. Mørk, avdøde Mikkel Mørks dtr.53
MargreteBorgerHillestadHillestad10.10.1700HedenstadOla StrengeTomas BergSimen Skeidemann, på Kongsberg, hans koneAnders Skrøders koneÅse, Tor Kløvstads kone (el. dtr.?)53
GullikKolbjørnOlssonmøller17.10.1700EfteløtEven HørtvetTollef HørtvetOla Våls tjenestedrengTor Hostvets koneMarte, Torkjel Landemoens stedtr.53
GunhildSørenVerpVærp20.10.1700HedenstadGulbrand HotvetReidar GrosvoldOla Ristvets koneEinar Hotvets koneMarte Vrålsdtr.53
OlaMatiasPedersson07.11.1700EfteløtUektePeder LinnomPeder, skredderNils Sveinsson, som tjener på Li øvreKjell Lis koneGunvor Kristensdtr. Li53
HansPålPedersson12.11.1700HedenstadJakob HedenstadJohannes MuggebergPål Mørks sønnJon Hedenstads koneKirsten Nilsdtr., Anders Skrøders tjenestepike53
OlaOlaBorgeBorge14.11.1700KomnesHans VålRasmus KomnesGuttorm BakkeRolf Ulebergs koneLars Borges kone53
AsbjørnLarsOmholtOmolt30.11.1700EfteløtHans VettestadAnund EggarAnders HaugmoKnut Omholts koneOla Ånnestad nedres kone53
EllenOlaGlenneGlenne26.12.1700TuftTor VesetrudLars VesetrudBarbara VesetrudKaren GulliMaren Torsdtr. Vesetrud53
NilsPederKristoffersson25.12.1700HedenstadUekte, moren er Tora Gulliksdtr.Jon HedenstadSteffen KlaussonKnut HalvorssonJakob Hedenstads koneHans Torssons kone53
MarenTorgeirMørkMorch01.01.1701EfteløtRolf LindtvetHalvor LindtvetOla Kjørstads koneHelge Mørks koneBarbara Olsdtr. Kjørstad53
HalvorHansVålVaal05.01.1701EfteløtBarnet var svaktNils Hansson Hoff (prestens stesønn)Lars Nilsson KarthTollef Evensson, Tor Våls tjenestedrengBodil Hansdtr. Hoff (prestens stedtr.)Tollef Våls kone54
OlaErikOlsson06.01.1701HedenstadTilhold på BrennåsenGulbrand BrenneOla HasselArne Jonsson, Halvor Grosvolds tjenerAnders Nilssons kone på Brenne-eieTora Olsdtr. Brenne, Avdøde Ola Brennes dtr.54
AndersJulRasmusson09.01.1701EfteløtLars OmholtHans i Setra (Surlia?)Lars VettestadAnund Eggars konePeder Finneruds kone54
GunvorHansÅkerAager09.01.1701EfteløtPeder, skredderHelge Kjellsson LiHalvor Åkers koneLars Bøs koneGunvor Kristensdtr. Li54
IngeborgJørgenFinnerudFinnerud16.01.1701HedenstadHalvor GrosvoldGerot, avgåtte løytnant Anders Olssons tjenerGulbrand Brennes koneReidar Grosvolds koneMaren Jonsdtr., som tjener på Grosvold54
JøranSimenSkullestadSkullestad21.01.1701EfteløtRasmus SommestadRasmus VettestadSvein Hovs koneHalvor Hovs koneBarbara Andersdtr., som tjener på Hov54
MatiasKristofferHostvetHostved26.01.1701HedenstadOla HostvetEinar UlebergAnders Gulliksson HvamTor Hostvets koneKnut Hvamsals kone54
BarbaraHåkonHotvetHotved26.01.1701HedenstadOla TofstadTorgrim SåtvetEinar Hotvets koneHalvor Verps koneSigrid Gran54
IngeborgLarsErikssonVettestadVettestad01.02.1701EfteløtUekte, moren er Anne Eskildsdtr., barnet var svaktLars Nilsson KarthIvar ArnessonRagnhild Rasmusdtr., som bor på Vettestad-eieOla Åslanddalens koneGjertrud Arnesdtr.54
AnundHalvorHvamsalHvamsal02.03.1701EfteløtGulbrand SåtvetHans GravenEinar UlebergSebjørn Lis koneKnut Hvamsals kone54
PederTorsteinGjermundsson16.03.1701KomnesArne BakkeAndbjørn BakkeKnut PytteRasmus Reines koneIngeborg, Live Reines tjenestepike54
OlaJakobÅsterudAasterud25.03.1701EfteløtSimen SkullestadHelge MørkAnders VettestadJon Såtvets koneEinar Ulebergs kone54
IngeridRasmusBlårudBlaarud20.03.1701HedenstadJakob HedenstadHerman, møller ved LoftstukvernJon Hedenstads koneJon Hedenstads dtr.Johannes Klokkerruds kone54
LarsHalvorEllingsson27.03.1701HedenstadUekteGulbrand BrenneReidar GrosvoldHans Olsson, som tjener på HasselOla Hassels koneEllen Gulbrandsdtr., som tjener på Teigen54
AnneHansGravenGraven10.04.1701HedenstadOla TofstadHalvor HvamsalSøren Mørks koneGulbrand Såtvets koneEinar Hørtvets kone54
JakobNilsBentssonHaardHaard18.05.1701EfteløtF.11.05. på kveldenBent Haard, sogneprest i BotneJohan Klem, kapellan i Hof menighetJens Hansson, dommer i Jarlsberg grevskapErik Thurmans koneÅshild Bentsdtr. Haard54
KarenAndersNesNæs28.05.1701EfteløtHalvor GunnesSimen GunnesGunvor NesAnders Haugnes koneHalvor Gunnes dtr.54
MarenOlaSkinnesSkinnæs28.05.1701EfteløtBarnet var svaktJens SkinnesTore Toresson, tjener hos Ola SkinnesTollef SkinnesHans Bergs kone (i Vassås)Barbara Olsdtr. Kleppan54
KristofferPederKristofferssonhusmann01.06.1701EfteløtNils Hansson Hoff, prestens stesønnLars Nilsson KarthSteffen Pedersson, husmann på SommestadeieGuro Larsdtr., bor hos Steffen PederssonSissel Larsdtr. Sauar55
VrålRasmusVettestadVettestad05.06.1701EfteløtRasmus SommestadPeder SommestadHalvor HovNils Jarnes koneSimen Skullestads kone55
HalvorLarsRudRuud12.06.1701EfteløtTorstein RøsholtAnders HaugmoRolf BrevjuRolf Brevjus morHans Røsholts kone55
MarenHalvorHovHoff12.06.1701EfteløtKjell SenningPål SenningLars Bøs koneSvein Hovs koneAnne Sveinsdtr., som tjener på Senning55
IngeborgOlaRistvetRistved12.06.1701EfteløtGard RistvetGulbrand SørbySøren Verps koneHans Ristvets koneEllen Arnesdtr. Laugerud55
NilsAnundMuggerudMuggerud19.06.1701HedenstadBorger HillestadJens LjøterudLukas Karlsson OppjordaMarte Bakstval, enkeOla Tovssons kone55
IngeridJonHedenstadHedenstad24.06.1701EfteløtOla StrengeJohannes MuggebergAnders Skrøders koneSigvart Bakstvolls enkeJakob Hedenstads kone55
GunvorEinarÅnnestadAannestad02.07.1701EfteløtKristoffer SøomGunnar ÅnnestadLars Ånnestads koneOla Evensson Ås enkeMaren Toresdtr.55
Anne LisbethHansRudRuud02.07.1701Kongsberg55
KristenAndersOlssonfhv. løytnant03.07.1701HedenstadRasmus, barbererOla Trulsson, postmesterErland Kristoffersson, fra KongsbergAnniken Larsdtr.Hans Davidsson, stigers, kone55
PederHelgeMørkMorch03.07.1701HedenstadJon HedenstadSøren MørkAnders Pålsson MørkAnders Skrøders koneJakob Hedenstads kone55
GjertrudJonErikssonLandsverkLandsverch03.07.1701HedenstadRasmus BlårudMons BråtenSøren Mørks koneJohannes Klokkerruds koneKaren Pålsdtr. Mørk55
RasmusGunnarMoenMoen08.07.1701TuftKristoffer PålssonErik TangenLars Kjellsson EidKaren Eid, enkeKnut Pyttes kone55
MortenHåkonLaugerudLougerud13.07.1701HedenstadHans GravenOla StyrstuaOla GrosvoldAnders Ruds koneReidar Grosvolds kone55
HalvorJensLjøterudLiøtterud13.07.1701HedenstadOla StrengeAnund MuggerudLukas Karlsson OppjordaMarte Bakstval, enkeBorger Hillestads kone55
NilsSveinmøller13.07.1701HedenstadJon HedenstadJakob SundetOla SundetTor VeungsdalenTorbjørn Hotvets kone55
OlaOlaOlssonSpissholt (eiker)Spitsholt03.08.1701HedenstadUektePeder Torkjelsson TeigenSvein HasselHalvor KjennerudOla Hassels koneHans Ruds kone55
HelleAndersRasmusson21.08.1701EfteløtTilhold på VerpTorgrim SåtvetKnut Gulbrandsson, sønn av Gulbrand VidarssonSøren Verps koneEinar Hotvets koneHelvik Julsdtr., som tjener på Graven55
VrålHalvorVerpVærp28.08.1701HedenstadGulbrand HotvetHåkon HotvetOla Tofstads sønnHans Hotvets koneEinar Hotvets kone55
LarsJonKomnesKommenæs28.08.1701KomnesArne BakkeNils BakkeLars KomnesMarte EknesGunnar Tveitens kone55
KristenEvenSiljanSkillan04.09.1701EfteløtNils SigfridssonHans i Setra (Surlia?)Anders HaugmoKnut Omholts konePeder Finneruds kone55
HelleToreGulbrandsson07.09.1701HedenstadOla TofstadHans GravenJon Hotvets koneTorgeir Hotvets koneMarte Olsdtr. Tofstad55
GunbjørgTollefMoenMoen11.09.1701TuftTor VesetrudTollef TjostolvssonAmund Tufts koneAnne EvjuBerte, Anne Evjus dtr.56
KjellGullikKjellsson18.09.1701EfteløtOla HovSvein HvamGullik SåtvetHalvor Øyens koneNils Hvams kone56
TorsteinOlaEidEyd21.09.1701TuftKjell Andersson EidRolf StegHans Kristoffersson GrønvollKjel Olsson Eids koneHans Grettes kone56
LarsJohannesKlokkerrudKlocherud28.09.1701EfteløtJakob HedenstadHelge MørkKnut Gardsson LaugerudJon Hedenstads konePål Mørks dtr.56
GunhildLarsNilssonKarthKarth28.09.1701EfteløtUekte, moren er Karen Guttormsdtr.Ola ÅnnestadKnut Olsson, som bor på ÅnnestadGuttorm Sveinssons enkeLars Ånnestads koneGunnar Ånnestads kone56
OlaHansTorsson29.09.1701HedenstadErik DalTor PåterudPål Nilsson, som tjener på BergTomas Bergs koneTomas Bergs slegfreddtr.56
NilsHåkonSørensson09.10.1701EfteløtKarl NårliaJens BjertnesAlbert Andersson, skomakerÅse SenningSigrid Kristoffersdtr. Bjertnes56
KirstenAndersVettestadVettestad30.10.1701EfteløtRasmus SommestadSimen SkullestadNils Jarnes konePeder Sommestads koneIngeborg Rasmusdtr. på Jarnes56
KirstenTollefVålVaal30.10.1701EfteløtJakob VålHan VålNils Boseruds koneArne Våls koneIngeborg Olsdtr. Vesetrud56
GunbjørgReidarGrosvoldGrosvald30.10.1701HedenstadAnders Olsson, fhv. løytnantGulbrand BrennePeder Teigens koneHåkon Laugeruds koneBerte Mikkelsdtr. Mørk56
SynnøveJohanMuggebergMuggeberg30.10.1701HedenstadAnders SkrøderJakob HedenstadJon Hedenstads koneTomas Bergs koneKaren Pålsdtr. Mørk56
OlaKristofferSøomSøum13.11.1701KomnesHans GretteKnut PytteEinar ÅnnestadRasmus Reines koneAndbjørn Bakkes kone56
MarenOlaBorgeBorge20.11.1701EfteløtJon MeskestadHans MeskestadHalvor Meskestads koneRolf Ulebergs koneIngeborg Rasmusdtr., som tjener på n. Jarnes56
AnundGulbrandsundmann30.11.1701HedenstadAnders SkrøderJohan MuggebergTore Olsson, som tjener på LoftstuenJon Hedenstads koneJohannes Klokkerruds kone56
NilsKristenAndersson14.12.1701HedenstadUekteJohannes KlokkerrudPeder LaugerudHenrik Kittilsson HagenOla Ristvets koneHans Ristvets kone56
IngeborgOlaStyrstuaStyrstue21.12.1701HedenstadIsak AnderssonHåkon Mortensson LaugerudJon Såtvets koneSøren Mørks koneInger Sørensdtr. Mørk56
LarsKnutPyttePøtte23.11.1701KomnesKristoffer SøomRasmus ReineNils BakkeArne Skolis konePeder Pyttes kone56
PederJakobHedenstadHedenstad26.12.1701HedenstadTvillingerAnders SkrøderIsak KjørstadAnders Markusson, fra KongsbergOla Strenges koneMarte Pedersdtr. Evju56
SynnøveJakobHedenstadHedenstad26.12.1701HedenstadTvillingerOla StrengeHelge Andersson MørkJon Hedenstads koneJohannes Muggebergs koneKaren Pålsdtr. Mørk56
IngeridHalvorGjermundssonGrosvold mellomMellem grosvald26.12.1701HedenstadHalvor Grosvold nordreOla Grosvold ytreGulbrand Brennes koneReidar Grosvolds koneKirsten Gulbrandsdtr. Grosvold56
EllenKristofferPedersson26.12.1701HedenstadPål MørkPål PederssonAnders Skrøders koneTor Nilssons koneTomas Bergs (avd.) slegfreddtr.57
LiveGuttormBakkeBache08.01.1702KomnesAndbjørn BakkeNils BakkeRasmus Reines koneOla Bakkes enkeEllen Pedersdtr. Eknes57
MarteOlaTovsson25.01.1702HedenstadKnut KroksrudBorger HillestadKarl OppjordaJens Ljøteruds koneAnund Muggeruds kone57
PålMatiasSveinsson29.01.1702TuftTor VesetrudGuttorm KugårdenBorger Pedersson, soldatJørgen Glennes koneIngeborg Vesetrud57
SigvartPederPyttePytte29.01.1702KomnesKnut PytteKristoffer KleppanOla KleppanArne Skolis koneBerte Sigvartsdtr.57
JensTorsteinRøsholtRøsholt12.02.1702EfteløtOla ÅnnestadLars RudAnders HaugnesLars Ånnestads koneGunnar Ånnestads kone57
NilsOlaTuft nedreNedre tufft19.02.1702TuftPeder TuftPeder GrøtterudIngebret ÅsKirsten ÅsAmund Tufts kone57
OlaOlaVinesVienæs11.03.1702EfteløtHans VinesKjell SenningSimen GunnesLage klokkers koneSimen Lis kone57
TorJakobVålVaal12.03.1702KomnesArne VålNils BoserudTollef Evensson, Arne Våls tjenestedrengHans Våls koneTollef Våls kone57
TorkjelKnutOmholtOmolt09.04.1702EfteløtKolbjørn OtterengaRolf StegHalvor Ingebretsson, Rolf Stegs tjenerAnund Eggars koneLars Omholts kone57
NilsTorNilsson09.04.1702HedenstadAnders SkrøderReidar TorssonPål NilssonBorger Hillestads koneAnund Muggeruds kone57
OlaOlaOlssonGrosvoldGrosvald09.04.1702HedenstadUekte, moren er Åse Sørensdtr.Helge MørkJon LandsverkHenrik PederssonMons Landsverks koneTor Reidarssons kone57
GullikPederKristoffersson09.04.1702HedenstadUekte, moren er Tone Gulliksdtr.Mons LandsverkGisle OlssonAsser AdamssonPål Pedersson koneKaren Pålsdtr. Mørk57
KarenKnutOlsson13.04.1702EfteløtHans RøsholtOla ÅnnestadLars Ånnestads koneTorstein Røsholts koneKirsten Hansdtr. Røsholt57
NilsHalvorlensmannØyenØen23.04.1702EfteløtJakob Jebsson, proviantforvalter, på KongsbergNils Visløf, sorenskriverAnders Skrøder, viselensmannJohannes Barth, fogds, koneLisbet Eriksdtr. Thurman57
OlaJonMeskestadMeskestad23.04.1702EfteløtOla VinesPeder MeskestadHans MeskestadKaren VinesHalvor Meskestads kone57
BerteEllingTorkjelsson12.05.1702HedenstadPeder LaugerudTorstein LaugerudTore Rokstads koneJon Rokstads koneAstrid Torsdtr. Kløvstad57
PederSveinHalvorssonÅker-eieAager eye25.05.1702EfteløtKjell LiPeder, skredderOla Toresson, som tjener hos Ellen BøHans Åkers koneHalvor Åkers dtr.57
HalvorHansRistvetRistved18.06.1702HedenstadGard RistvetOla RistvetTorstein Larsson LaugerudTor Laugeruds koneTorgeir Mørks kone57
Berte KatrineAndersSkrøder24.06.1702KongsbergJohannes Barth, fogdNils Jensson, sorenskriverPeder Pedersson, på KongsbergJohannes Duval, skiktmesters, koneAnne Sofie Jørgensdtr., d.a. presten på Kongsberg57
EllenTorTuftevjuTufft evje09.07.1702EfteløtGuttorm HanssonIngebret ÅsKirsten ÅsAnders Haugnes koneHalvor Kjørstads dtr.58
KirstenSimenLiaLien12.07.1702EfteløtKarl NårliaPeder MeskestadLage klokkers koneOla Vines koneHans Vines stedtr.58
KarenJensBjertnesBiertnæs12.07.1702EfteløtKristoffer BjertnesHalvor SenningSøren Bjertnes koneSøren Bjertnes svigerdtr.Søren Bjertnes dtr.58
NilsArneSkoliSkolen16.07.1702KomnesHelge FøskeJens SkoliPeder PytteHans Grettes koneKnut Pyttes kone58
AnneRasmusBlårudBlaarud19.07.1702HedenstadRasmus Kron, mesterOla Borre, på KongsbergAnders SkrøderPeder Pederssons koneSusanna, tjenestepike hos berghauptmannen58
KirstenSteffenLarsson30.07.1702EfteløtTilhold på nordre Vettestad-eiePeder SommestadPål i SundetRasmus Vettestads koneAnders Vettestads koneAnne Eriksdtr. Vettestad58
OlaLarsBjørnsson02.08.1702EfteløtTilhold på søndre Vettestad-eieNils Larsson KarthHans VettestadAnders VettestadErik Vettestads enkeRasmus Vettestads kone58
AnundOlaKjørstadKiørstad13.08.1702EfteløtUekteLage, klokkerSimen SkullestadAlbert, skomakerSvein Hovs koneGuro, som bor på Sommestad58
KristenHelgeMørkMorch20.08.1702EfteløtRolf LindtvetJakob ÅsterudHalvor LindtvetTorgeir Mørks koneGun(..), Helge Mørks søster58
OlaHalvorLiaLien20.08.1702HedenstadHans MoenErik KjennerudHelge GulbrandssonHalvor Rønningsdalens koneGulbrand Lias dtr.58
GroBorgerHillestadHillestad26.08.1702EfteløtKnut KroksrudAnund MuggerudKarl OppjordaSigvart Bakstvals enkeAndbjørg Andersdtr., som tjener på Bakstval58
JohanneAndersHelgesson27.08.1702KomnesAndbjørn BakkeJens SkinnesRasmus Reines koneGjertrud Olsdtr., som tjener på ReineMaren Kittilsdtr. Eid58
JohannesKnutskredder03.09.1702EfteløtJon MeskestadPeder MeskestadHans MeskestadKarl VinesHalvor Meskestads kone58
NilsJensNilsson10.09.1702HedenstadTilhold på GrosvoldGulbrand BrenneHalvor VerpArne, som tjener på GrosvoldHalvor Grosvold melloms koneMaren58
OlaKristofferKleppanKleppen17.09.1702KomnesHelge FøskeJens SkinnesOla Olsson KleppanRasmus Reines koneBarbara Olsdtr. Kleppan58
OlaTorGåserudGaasserud23.09.1702EfteløtNils SigfridssonOla Jonsson Grorud, fra SiljanSigvart Nilsson Løvås, fra LardalBodil Hansdtr. Hoff (prestens stedtr.)Berte Pedersdtr. Grorud58
JensLarsRudRuud01.10.1702EfteløtHans RøsholtAnders Jensson, Hr. Nils tjenerRolf BrevjuTorstein Røsholts koneKirsten, Torstein Røsholts søster58
BarbaraRolfUlebergUleberg01.10.1702EfteløtOla BorgePeder MeskestadGunnar Tveitens koneAnne, Gunnar Tveitens stedtr.Ola Grans kone58
TomasAsbjørnEvju østreØstre evje06.10.1702EfteløtSøren BjertnesIsak KjørstadErikBarbara EvjuHåkon Bjertnes kone58
JohanneLarsDypdalDybedal18.10.1702KomnesHans VålJens SkoliMarte EknesEllen, Marte Eknes dtr.Nils Boseruds kone58
PernilleGuttormHansson18.10.1702TuftOla EidTor EvjuAnne EvjuMaren Prosdtr.Åse Halvorsdtr., som tjener på Ås59
SigvartToreOlsson22.10.1702HedenstadPeder BøllingerJørgen Dessov, fra KongsbergJon HedenstadAnders Skrøders koneMarte Olsdtr. Tofstad59
ArneRasmusVettestadVettestad12.11.1702EfteløtPeder SommestadSimen SkullestadHalvor HovNils Jarnes koneHalvor Verps kone59
AnneNilsSørensson12.11.1702HedenstadTilhold på BlårudGisle OlssonJon LandsverkSøren Mørks koneJohannes Klokkerruds koneKaren Pålsdtr. Mørk59
GulbrandEinarHotvetHotved22.11.1702HedenstadGulbrand HotvetHåkon HotvetJon LandeHans Gravens koneMarte Olsdtr. Tofstad59
BarbaraEinarUlebergUleberg03.12.1702EfteløtJakob ÅsterudJakob Halvorsson HvamsalKnut Hvamsals koneKristoffer Hotvets koneKirsten Halvorsdtr. Hvamsal59
PederAnundMuggerudMuggerud03.12.1702HedenstadErik RustanJens LjøterudPeder MuggebergMarte BakstvalBorger Hillestads kone59
IngeborgOlaLaugerud søndreSør. Lougerud03.12.1702HedenstadJohan MuggebergHans Andersson RudHans Gravens koneTor Reidarssons koneJøran Sørensdtr. Mørk59
KristenseGunnarhammersmedsvenn06.12.1702TuftOla EidLars EidKristoffer Foss koneBrynjulv sagmesters koneMaren Kjellsdtr. Eid59
LarsErikEriksson09.12.1702EfteløtUekte, moren er Maren Henriksdtr., utenbygds fra. Faren er løsgjenger fra Eiker.Nils Hansson Hoff (prestens stesønn)Simen SkullestadAnund Eriksson, tilhold på HovSvein Hovs koneEllen, Simen Skullestads pike59
SteinarTrondhammersmedsvenn10.12.1702HemLorns, hammersmedGullik HemOla Toresson VesetrudJørgen Ødegårdens koneIngeborg Olsdtr. Vesetrud59
MarteHelgePedersson27.12.1702HedenstadTilhold på MørkJakob HedenstadArne Pedersson, Helges brorSøren Mørks koneJon Hedenstads koneKaren Pålsdtr. Mørk59
MarenJørgenPedersson10.01.1703TuftFaren er fra SigdalOla AnundssonTor EvjuAnne EvjuAnne Haugen59
KarenTorbjørnTorbjørnssonreservesoldat10.01.1703TuftUekteSøren Olsson, som holder til på Tuft nedreBorger Pedersson,, som tjener på Tuft øvreTollef Moens koneMaren Prosdtr. EvjuMarit Hansdtr., som tjener på Tuft øvre59
KarenOlaJonsson14.01.1703EfteløtNils Hansson Hoff (prestens stesønn)Lars KarthBodil Hansdtr. HoffBorger skredders koneMaren Pålsdtr., prestens tjenestepike59
JonAnundEggarEgger19.01.1703EfteløtHalvor KjørstadLars OmholtHans MeskestadLive MeskestadKnut Omholts kone59
HelleOlaGlenneGlenne21.01.1703TuftKnut GulliLars VesetrudKaren GulliLars Gullis koneMaren Torsdtr. Vesetrud59
EllingHalvorKjennerudKiennerud26.01.1703HedenstadGulbrand BrennePeder TeigenPeder, Peder Teigens stesønnOla SpissholtOla Hassels kone59
JohanneArneVålVaal31.01.1703KomnesGulbrand Olsson BorgeHans VålNils Boseruds koneTov Våls koneKaren, Hans Våls stedtr.59
SigvartKjellSenningSenning09.02.1703EfteløtSvein HovOla VinesDyre Pedersson EvjuHalvor Øyens koneEllen Bø59
MarenToreTorsson11.02.1703KomnesJens SkinnesOla SkinnesArne Skolis koneKristoffer Kleppans koneBarbara Olsdtr. Kleppan59
OlaLarsOmholtOmolt18.02.1703EfteløtAnund EggarErik TofstadNils MeskestadKristoffer Klokkerruds koneKnut Omholts kone60
IngeborgJensSkoliSkolen21.02.1703KomnesArne VålHelge FøskeArne Skolis koneHans Grettes koneGunhild Hansdtr. Grette60
EllenOlaFøskeFuske07.03.1703EfteløtArne SkoliOla Olsson KleppanBodil HoffKristoffer Kleppans koneKristoffer Kleppans kones søster60
ElseJensLjøterudLiøtterud09.03.1703HedenstadBorger HillestadPeder MuggerudMarte BakstvalHans Ristvets koneAnund Muggeruds kone60
Anne MarieAsserAdamsson09.03.1703HedenstadJohan MuggebergAntoni MørkAnders Skrøders koneGisle Olssons konePål Mørks dtr.60
BentNilsHaardHaard21.03.1703EfteløtF. 23.02., sønn av prestens svigersønnBent Haard, sogneprest i BotneKlaus Hintz, prest i FlesbergJokum Thurman i Tønsberg, barnets farbrorMargrete Godager, dommer Jens Hanssons koneAnne Eriksdtr. Thurman, prestens dtr.60
KjellGulbrandToresson30.03.1703HedenstadGulbrand SåtvetTorgrim SåtvetJohan Olsson TofstadHans Gravens koneTors(tein?) Hotvets kone60
BentKolbjørnmøller01.04.1703EfteløtEven HørtvetTollef HørtvetTiman Torsson HostvetTor Hostvets koneAnne, Torkjel Landemoens stedtr.60
OlaHåkonHotvetHottved05.04.1703HedenstadTorgrim SåtvetHalvor VerpJohan Olsson TofstadOla Hostvets koneEinar Hotvets kone60
KarenEinarÅnnestadAannestad29.03.1703EfteløtLars ÅnnestadHalvor Ingebretsson, Einar Ånnestads brorKristoffer Foss koneOla Ånnestads koneOlaug Larsdtr. Ånnestad60
KirstenErikRustanRudstand29.03.1703HedenstadJens LjøterudPeder MuggerudMarte BakstvalAnund Muggeruds koneGro Hillestads tjenestepike60
KarenJonBorgeBorge13.05.1703KomnesOla BorgeRolf UlebergNils Grans koneArne Våls koneSigvart Våls dtr., som tjener hos Jon Borge60
AnneAnunddragon på BragernesHotvetHottved17.05.1703EfteløtUekte, moren er Ingeborg Halvorsdtr., utabygds fra, barnet ble født på BrevjuPeder NesRolf BrevjuHåkon Bjertnes koneMaren Rolfsdtr.Sigvart Føskes enkeOgså fadder: Signe Kristensdtr. Li, som tjener på Brevju60
AnneOlaTorvaldsson27.05.1703EfteløtKnut OmholtGunnar ÅnnestadNils Sigfredssons koneLars Omholts koneMari (....)dtr. Bjertnes60
GunhildGunnarÅnnestadAannestad03.06.1703EfteløtOla ÅnnestadEinar ÅnnestadElse ÅnnestadTore Røsholts koneKirsten Hansdtr. Røsholt60
KristinePederErikssonmessingsmed08.06.1703EfteløtMoren er Dorte Markusdtr., barnet ble født hos Svein HovSimen SkullestadAnders VettestadHalvor Hovs koneAnund Erikssons koneSvein Hovs dtr.60
HansRasmusSommestadSommenstad17.06.1703EfteløtNils Hansson Hoff (prestens stesønn)Peter Koth, fra KongsbergPeder SommestadKaren Eriksdtr. Thurman, kona til Nils Bentsson HaardAnne Eriksdtr. Thurman, prestens dtr.60
SveinOlaRistvetRistved17.06.1703HedenstadTorgeir MørkSøren VerpHenrik Kittilsson HagenAnders LaugerudHans Ristvets kone60
KatrineJonKnutsson17.06.1703HedenstadUektePål PederssonTor ReidarssonSøren Mørks koneRasmus Blåruds koneHans Olssons kone60
AnundMortenSøomSølum02.07.1703EfteløtSebjørn LiKjell SenningOla Toresson, som tjener hos Ellen BøMaren BøRolf Stegs kone60
NilsPederFinnerudFinnerud02.07.1703EfteløtKnut OmholtNils SigfredssonHans SetraAnund Eggars koneKolbjørn Kristenssons kone60
OlaPålPedersson08.07.1703HedenstadJon HedenstadJohan MuggebergHans RudMons Landsverks koneMargrete Pålsdtr. Mørk61
KarenHansGravenGraven08.07.1703HedenstadAnders Wølner, på KongsbergHalvor HvamsalJørgen skomakers koneHans Wølners kone, på Kongsberg61
HansJensOlssonHovHoff29.07.1703HedenstadPeder TeigenHalvor KjennerudHans OlssonGulbrand Brennes konePeder Teigens stedtr.61
ArneIvarArnesson12.08.1703KomnesGunnar ÅnnestadNils SigfredssonJørgen Rasmusson, som tjener hos Einar ÅnnestadTor Gåseruds koneEinar Ånnestads kone61
SigvartSimenGunnesGunnæs19.08.1703EfteløtKjell SenningSigvart NesMorten Halvorsson GunnesAnders Haugnes koneSigvart Kløvstad kone61
OlaOrmAsbjørnsson19.08.1703HedenstadErik MoenAnders HanssonHelge GulbrandssonHans Hanssons koneLive Olsdtr.61
GunhildAlbertAndersson26.08.1703EfteløtPeder SommestadLars SøomRasmus SommestadSimen Skullestads koneMaren Andersdtr., som tjener på Søom61
OlaKristofferHostvetHostved12.09.1703EfteløtOla HostvetTiman HostvetSolve MattissonTor Hostvets koneEinar Ulebergs kone61
HansAndersNilssonRudRuud21.09.1703HedenstadGulbrand BrenneSvein NygårdNils RudPeder Teigens koneTorbjørn Nilssons kone61
LiveTorgeirMørkMorch21.09.1703HedenstadRolf LindtvetHalvor LindtvetHans Ristvets koneHelge Mørks koneGunvor Kristensdtr.61
AnneErikTofstadToffstad21.09.1703HedenstadTollef HørtvetJohannes TofstadGulbrand Hotvets koneEinar Hotvets koneSigrid, Hans Gravens stedtr.61
LivePederPyttePøtte23.09.1703KomnesArne SkoliAnders Larsson, som tjener på ReineRasmus Reines koneKnut Pyttes koneNils Grøtteruds enke61
DyreIsakKjørstadKiørstad26.09.1703EfteløtHalvor KjørstadAsbjørn EvjuDyre EvjuBarbara EvjuVålas kone61
AndersHelgeGulbrandssonLiaLien29.09.1703HedenstadHalvor LiaSøren NilssonHelge LeifssonAsbjørn Ormsons kone, på KongsbergMaren Gulbrandsdtr.61
HansHansOlssonLandsverkLandswerch29.09.1703HedenstadRasmus BlårudMons EvjuJon TrengenJens Olsson på HasselBjørn Mørks koneOgså fadder: Johannes Klokkerruds kone61
MarteOlaNilsson29.09.1703HedenstadUekte, faren tjener hos WeiseOla i SundetIsak AnderssonOla Laugeruds koneKnut Laugeruds koneHans Ruds kone61
ÅseHanssoldatMeskestadMeskestad30.09.1703EfteløtLage Mattisson, klokkerLars SørenssonAnders Vettestads koneLars Vettestads koneAnne Eriksdtr. Vettestad61
IngeborgTollefVålVaal07.10.1703EfteløtArne VålLars VettestadNils Boseruds koneJakob Våls koneIngeborg Olsdtr., som tjener Ola Vål61
IngeridMonsEriksson12.10.1703HedenstadAnders SkrøderSøren MørkGjertrud Lisette, berghauptmannens dtr.Johannes Zieners koneMaren Pingar, pike hos berghauptmannens kone61
IngeridPederMeskestadMeskestad21.10.1703EfteløtJon MeskestadNils MeskestadOla Meskestads enkeHalvor Meskestads koneSimen Lias kone61
GullikGullikKjellsson21.10.1703EfteløtTollef HørtvetKolbjørn OlssonEven Hørtvets sønnOla Vålas koneEven Hørtvets kone61
TjostolvPålSenningSenning11.11.1703EfteløtErland ÅsSvein HovHalvor SenningSvein Bøs koneJens Bjertnes kone61
IngeborgHalvorGlørsson11.11.1703HedenstadOla TofstadHans GravenGulbrand Hotvets koneHalvor Verps koneOla Tofstads dtr.61
TørrisOlaSkinnesSkinnæs14.11.1703KomnesJens SkinnesHalvor HovTollef Skinnes sønnTollef Skinnes koneHalvor Hovs kone61
JørgenOlaSkinnesSkinnæs28.11.1703KomnesHalvor GunnesAnders HaugnesKjell SenningHalvor Øyens koneSimen Gunnes kone62
PederJakobHedenstadHedenstad12.12.1703HedenstadOla StrengeJon HedenstadAntonius NoltAnders Skrøders koneHelge Mørks kone62
KnutOlaLauarLøver12.12.1703HedenstadRasmus BlårudOla SundetJørgen Jonsson, som tjener på LoftstuenPål Pedersson koneBarbara, lagmannens tjenestepike62
IngeborgLukasKarlsson12.12.1703HedenstadJens LiKnut MuggerudPeder MuggerudMarte BakstvalBorger Hillestads koneOgså fadder: Johanne Karlsdtr. Oppjorda62
MarenOlaEidEyd27.12.1703TuftKnut OmholtRolf StegMaren EidHans Grettes koneIngeborg Tuft62
KristofferKristofferFossFos30.12.1703TuftSøren FossEinar ÅnnestadJon Gulbrandsson FossKaren EidSøren Olsson på Tufts kone62
ReidarAnundTuftTufft01.01.1704TuftF. 30.12.1703Kristoffer Pedersson, klokkerNils TuftIngebret ÅsGullik Gravdals koneOla Tufts kone62
EllenLarsKomnesKommenæs09.01.1704KomnesArne BakkeNils BakkeHelvik BakkeGunnar Tveitens koneGunnar Tveitens stedtr.62
HalvorNilsÅkerAager13.01.1704EfteløtHans ÅkerPeder, skredderMorten Larsson BøIsak Kjørstads koneErik Lunds kone62
Torun (?)HansEriksson18.01.1704HedenstadTilhold hos Torkjel LandemoenJon LandeTorkjel LiJohannes Klokkerruds koneKolbjørn møllers koneOlaug Andersdtr.62
KjellHansÅkerAager23.01.1704EfteløtSebjørn LiPeder, skredderSigvart Andersson BøEllen BøMaren Toresdtr.62
KarenKjellSenningSenning27.01.1704EfteløtPål SenningSimen GunnesHalvor Øyens koneAnders Haugnes koneSvein Hovs dtr.62
OlaHalvorGjermundssonGrosvoldGrosvald27.01.1704HedenstadAnders Olsson, løytnantGulbrand BrenneReidar GrosvoldHalvor Grosvold stores koneOla Grosvold ytres kone62
AndersOlaSørenssonLaugerudLougerud06.02.1704HedenstadAnders Pålsson, svenskeKnut LaugerudHans ErikssonJon Såtvets koneHans Ruds kone62
KirstenSveinNilsson06.02.1704HedenstadJakob HedenstadGulbrand, sundmannOla i SundetJohannes Klokkerruds koneKirsten Andersdtr.62
NilsPederGrøtterudGrøtterud10.02.1704TuftSøren FossTor VesetrudLars VesetrudOla Tufts koneIngeborg Olsdtr.62
RasmusRasmusBlårudBlaarud17.02.1704HedenstadJakob Jebsson, fra KongsbergHans Olsson, fra KongsbergHalvor Nilsson, fra KongsbergJens Olssons ene dtr., på KongsbergJens Olssons andre dtr., på Kongsberg62
MarenLarsVettestadVettestad19.02.1704EfteløtAnders VettestadSteffen VettestadLars Omholts koneRasmus Vettestads koneOlaug Eriksdtr. (?)62
LarsHalvorHovHoff24.02.1704EfteløtKjell SenningAnund Eriksson på HovseieNils Larsson BøSvein Hovs koneSimen Skullestads kone62
MarteNilsHaardHaard03.03.1704F. 23.02., dtr. av prestens svigersønnAugustinius Ambrosius Flor, visepastor i RollagJohan Klem, sogneprest i HofÅshild Benstdtr. HaardÅse Bentsdtr. HaardLisbet Eriksdtr. Thurman62
AndersHansRudRuud09.03.1704HedenstadAnders SkrøderIsak Andersson på RudseieOla LaugerudPål Bråtens koneMargrete Pålsdtr. Mørk63
MarenKristofferPedersson09.03.1704HedenstadJohan MuggebergErik skomakerBorger Hillestads koneTor Nilssons koneMaren Pålsdtr. Mørk63
OlaJohannesOlsson16.03.1704HedenstadHolder til på Tofstad nedreHåkon HotvetErik TofstadAnund OlssonHans Gravens koneEinar Hotvets kone63
IngeborgGulbrand....sonskomaker16.03.1704HedenstadUekte, moren er Berte Jørgensdtr. fra TelemarkTorkjel LandemoenSvein JonssonPeder Laugeruds koneMaren Halkjelsdtr.Olaug Anundsdtr. Hov63
PålTorReidarsson21.03.1704HedenstadJohannes KlokkerrudTor NilssonAntonius NoltSøren Mørks koneIngeborg Sørensdtr. Mørk63
AnneRolfPederssonEvjuEvie21.03.1704HedenstadPeder LaugerudPål NilssonJon skredders koneTomas Bergs koneMargrete Hansdtr. Torsson63
KristofferGisleOlsson06.04.1704HedenstadAnders SkrøderAsser AdamssonHans ErikssonMargrete Eriksdtr., d. a. Erik skomaker63
barnJohanMuggebergMuggeberg06.04.1704HedenstadJakob HedenstadAnders MørkAnders Skrøders koneJon Hedenstads koneTomas Bergs dtr.63
MarenJakobVålVaal13.04.1704KomnesOla VålTollef VålNils Boseruds koneArne Våls koneHans Våls stedtr.63
ÅseKolbjørnOtterengaOtter engen13.04.1704KomnesKristoffer Pedersson, klokkerLars OmholtLive MeskestadSimen Skullestads koneGuri Knutsdtr. Omholt63
KristofferHansGrønvoldGrønne vold13.04.1704TuftLorns, hammersmedGunnar MoenJon Gulbrandsson FossGullik Gravdals koneIngeborg Gulbrandsdtr. Foss63
JonNilsJonsson18.04.1704EfteløtKnut HvamsalSvein HvamAnders GullikssonNils Hvams koneHerbrand Evjus kone63
ArneSveinNygårdNygaard18.04.1704HedenstadOla HasselHalvor KjennerudAnders KristofferssonPeder Teigens koneAnders Ruds kone63
EllenPederMuggerudMuggerud18.04.1704HedenstadAnund MuggerudJens LjøterudKarl Oppjordas koneBorger Hillestads koneJon Hedenstads dtr.63
SigvartSørenVerpVærp27.04.1704HedenstadGulbrand HotvetEinar HotvetHenrik Kittilsson HagenOla Ristvets koneErik Tofstads kone63
JakobKristofferPederssonklokker01.05.1704EfteløtErik ThurmanNils Hansson HoffLars KarthKaren Eriksdtr. Thurman, kona til Nils Bentsson HaardAnne Eriksdtr. Thurman, prestens dtr.63
HalvorTimanHostvetHostved01.05.1704EfteløtKristoffer HostvetOla HostvetJon Nilsson, som tjener på KjørstadHalvor Øyens koneSvein Hvams kone63
MarteLarsBjørnsson01.05.1704EfteløtHans VettestadNils SigfredssonRasmus Vettestads koneSteffen Vettestads koneGuri Knutsdtr. Omholt63
LiveNilsTuftTufft04.05.1704TuftKjell EidLars EidAmund Tufts koneOla Tufts koneAnne Kjellsdtr., d.a. Kjell Andersson Eid63
OlaJonMeskestadMeskestad11.05.1704EfteløtPeder MeskestadNils MeskestadHans MeskestadHalvor Meskestads koneOla Vines kone63
OlaOlaGrosvoldGrosvald12.05.1704HedenstadGulbrand BrenneHalvor GrosvoldArne, Halvor Grosvolds tjenerAnders Nyhus (fhv. løytnant) koneHalvor Gjermundsson Grosvolds kone64
TorsteinGulbrandSørbySørbye25.05.1704EfteløtRolf LindtvetRolf StegLars Pedersson, soldatHans Ristvets koneHelge Mørks kone64
EllenOlaErikssonDalDal25.05.1704HedenstadAnders SkrøderTore RokstadTomas Bergs koneBorger Hillestads koneGunhild, fogdens tjenestejente på Dal64
GunbjørgErikOlsson25.05.1704HedenstadOla TofstadKittil Gulbrandsson HotvetHans Gravens koneHåkon Hotvets koneMarte Olsdtr. Tofstad64
SisselTorEvjuEvie01.06.1704TuftGuttorm BakkeHalvor IngebretssonKristoffer Foss koneMaren Prosdtr. EvjuEllen Torsdtr.64
OlaPederLaugerudLougerud06.06.1704HedenstadKristen, sundmannJakob BoserudSigvart RokstadJon Rokstads koneHelge Kristensson Mørks kone64
JensAlfPålsson09.06.1704KomnesMoren er Marte Jensdtr. Faren er fra SpydebergGunnar TveitenNils BakkeTomas BakkeHelvig BakkeArnbjørn Bakkes kone64
ArneAndersVettestadVettestad24.06.1704EfteløtSimen SkullestadLars, Peder Sommestads drengRasmus Sommestads koneRasmus Vettestads kone64
AstridHelgePedersson29.06.1704HedenstadJon HedenstadMons Eriksson BråtenSøren Mørks koneJakob Hedenstads konePål Mørks dtr.64
PernilleOlaBorgeBorge06.07.1704KomnesOla Borge øvreTollef EvenssonNils Grans koneAsbjørn Ulebergs koneGunhild, som tjener på Jarnes64
SveinPålsundmann20.07.1704EfteløtHans VettestadSteffen VettestadAlbert, skomakerRasmus Vettestads koneLars Åslands kone64
GunhildTorvaldskomaker20.07.1704KomnesHans RøsholtTorstein RøsholtElse ÅsGunnar Ånnestads koneBerte Hansdtr. Røsholt64
OlaJakobMikkelsson13.08.1704EfteløtFaren er fra KongsbergHans VinesOla VinesLars OmholtKnut Omholts konePeder Linnoms kone64
HalvorSveinHagenHaugen17.08.1704KomnesHelge FøskeGuttorm BakkeOla Anundsson, s.a. Anund ErikssonAnders Hagens koneNils Åkers kone64
HansKristofferKleppanKleppen24.08.1704KomnesJens SkinnesHelge FøskeOla Olsson KleppanOla Skinnes koneOla Kleppans dtr.64
RasmusHansEriksson24.08.1704EfteløtEr fra Hedenstad sognBorger HillestadGisle Olsson på BrønstadOla LaugerudJohan Muggebergs koneMargrete Eriksdtr.64
KirstenErikLundLund24.08.1704EfteløtPeder NesIsak KjørstadSebjørn Lis koneNils Åkers koneNils Åkers søster64
EllenVilhelmPedersson31.08.1704HedenstadBor hos Mons Eriksson BråtenJon Knutsson på LandsverkOla Jakobsson HedenstadMons Erikssons koneHans Olsson på Landsverks koneMarte Mikkelsdtr. Mørk64
AnundOlaTovsson10.09.1704HedenstadKnut KroksrudJens LjøterudOla BakstvalBorger Hillestads konePeder Muggebergs kone64
ErikGulbrandsundmann17.08.1704KongsbergDavid LantverkHerman, møllerOla Jonsson HedenstadJakob Hedenstads koneJon Landsverks kone64
OlaEvenSiljanSkillan21.09.1704EfteløtNils SigfridssonLars OmholtHalvor Knutsson OmholtKnut Omholts konePeder Finneruds kone64
GroPederPyttePøtte19.10.1704KomnesKristoffer PålssonArne SkoliRasmus Reines koneHans Grønvolds koneKirsten Olsdtr., som tjener på Reine65
IngeborgRasmusSommestadSommestad16.11.1704EfteløtPeder SommestadHans GretteKaren Eriksdtr. ThurmanAnne Eriksdtr. ThurmanLisbeth Eriksdtr. Thurman65
BarbaraSimenSkullestadSkullestad16.11.1704EfteløtHans VettestadRasmus ReinePeder Sommestads koneSvein Hovs koneSvein Hovs dtr.65
MarteJensNilsson16.11.1704EfteløtPå VettestadeieJakob LiaPål, sundmannAnders Vettestads koneSteffen Vettestads koneEllen Hansdtr., som tjener i Lia65
SveinKnutPyttePøtte30.11.1704TuftKristoffer PålssonGunnar MoenHans Gulliksson GravdalGullik Gravdals koneRasmus Reines kone65
LarsGunnarPederssonhammersmed30.11.1704TuftLorns, hammersmedKristoffer FossAnders, hammersmedsvennJørgen Ødegårdens konePeder Grøtteruds kone65
OlaTorsteinRøsholtRøsholt14.12.1704EfteløtLars ÅnnestadAnders Jonsson på RudTorkjel Olsson ÅnnestadGunnar Ånnestads koneLars Ruds kone65
ElseAsserAdamsson14.12.1704HedenstadAnders SkrøderBorger HillestadJohannes Viebachs koneKristoffer Pederssons koneGro Jonsdtr. Såtvet65
EllenTollefMyraMyren21.12.1704TuftOla TuftDavid Reidarsson ÅsKaren EidNils Tufts koneKaren Olsdtr.65
TorsteinLarsRudRuud28.12.1704EfteløtGunnar ÅnnestadAnders JenssonRolf BrevjuLars Ånnestads koneMarte Jensdtr.65
HansJensLjøterudLiøtterud04.01.1705HedenstadBorger HillestadHans RistvetOla BakstvalPeder Muggeruds koneOla Tovssons kone65
MarteJonOlssonDalDal04.01.1705HedenstadAnders SkrøderTomas BergJohannes Duevolds koneOla Dals koneTomas Bergs dtr.65
KarenSimenGunnesGunnæs11.01.1705EfteløtAnders HaugnesKjell SenningAsbjørn Dyresson, på KongsbergSigvart Kløvstads koneIngeborg Olsdtr. Strenge65
ArneGuttormBakkeBache14.01.1705KomnesKristoffer PederssonHans GretteNils BakkeRasmus Reines koneHelvik Bakke65
HansSteffenVettestadVettestad18.01.1705EfteløtHans VettestadAlbert skomakerLars, Bror Av Albert skomakerLars Vettestads konePål sundmanns kone65
AnneBorgerHillestadHillestad18.01.1705HedenstadAnders SkrøderSigvart KløvstadTore Rokstads koneTomas Bergs koneKarl Oppjordas dtr.65
ErikNilsBentssonprestens svigersønn26.01.1705EfteløtF. 21.01.1705 kl 2 morgenAugustinius Skjelderup, sogneprest i LardalOla Mattisson SkjæromNils Hansson HoffAnne, kona til hr. AugustiniusMaren Olsdtr. Skjærom65
GunhildTorGåserudGaaserud01.02.1705EfteløtNils SigfridssonPeder Nilsson, Nils Sigfridssons sønnEinar Ånnestads koneGunnar Ånnestads koneNils Sigfridssons dtr.65
ReidarTorPåterudPotterud08.02.1705HedenstadKlaus Petersson Hackner fra KongsbergKristoffer PederssonJørgen Jonsson, som tjener på LoftstuenJohan Muggebergs koneOla Dals kone65
IngerHalvorLiaLien08.02.1705HedenstadJakob HedenstadOla Jakobsson HedenstadJon Flogelands koneHelge Lias koneMarte Gulbrandsdtr. Lia65
BerteReidarGrosvoldGrosvald08.02.1705HedenstadGulbrand BrenneKnut MørkPeder Teigens koneHalvor Gjermundssons koneBerte Andersdtr., d. a. fhv. løytnant Anders Olsson66
LiveLarsOmholtOmolt11.02.1705EfteløtHans VettestadAnund EggarKnut Omholts konePeder Ånnestads koneMaren Sveinsdtr. Meskestad66
GulbrandHansGrønvoldGrønnevold15.02.1705TuftLorns hammersmedGullik GravdalHalvor Gulbrandsson HovGunnar Moens konePeder Gullis kone66
BarbaraAnundFlogelandFlogeland18.02.1705HedenstadHans RistvetPeder MuggerudAnne LaugerudOla Ristvets koneIngeborg Olsdtr. Strenge66
SigridHalvorEllingssonKjennerudKiennerud15.03.1705EfteløtOla HasselGulbrand BrennePeder Teigens koneSvein Nygårds koneAnne Olsdtr. Spissholt66
AnnePålSenningSenning22.03.1705EfteløtJens BjertnesKjell SenningSvein Hovs koneHalvor Sennings koneSvein Hovs dtr.66
IngeborgJensBjertnesBiærtnæs28.03.1705EfteløtPål SenningHåkon BjertnesJohanne VoldenHalvor Sennings koneMaren, Halvor Bjertnes Strdtr.66
SigvartOlaVinesVienæs29.03.1705KomnesSimen LiaNils MeskestadPeder Jensson MeskestadJon Meskestads koneHans Meskestads kone66
ToreAndersMørkMorch01.04.1705HedenstadAnders SkrøderAntoni NoltOla Jakobsson HedenstadSøren Mørks koneJohan Muggebergs kone66
JakobHåkonHotvetHottved01.04.1705HedenstadTorgrim SåtvetHalvor VerpErik TofstadEinar Hotvets koneJohannes Tofstads kone66
MarteKolbjørnOlssonmøller05.04.1705EfteløtKristen, sundmannNils VålaOla Vålas koneEven Hørtvets koneAnne Gulliksdtr.66
AnneEinarUlebergUleberg12.04.1705EfteløtKnut HvamsalKnut LaugerudHalvor Hvamsals koneKristoffer Hostvets koneGunvor Knutsdtr. Hvamsal66
HansMortenSøomSouen13.04.1705KomnesHans GretteAndbjørn BakkeHalvor IngebretssonLive ReineEllen Reine66
SørenNilsSørensson14.04.1705HedenstadPå nordre Hvams eieSvein HvamAnders HvamOla Sveinsson, som tjener på ØyenIngeborg ØyenKnut Hvamsals kone66
PederKjellSenningSenning19.04.1705EfteløtSvein HovSimen GunnesDyre EvjuHalvor Øyens koneIsak Kjørstads kone66
OlaHåkonBjertnesBiærtnæs19.04.1705EfteløtJens BjertnesHalvor SenningHalvor Sørensson BjertnesKristoffer Bjertnes koneMaren, Tomas Bjertnes66
KirstenJakobÅsterudAasterud19.04.1705EfteløtEinar UlebergHelge MørkJon Såtvets koneGro Jonsdtr. SåtvetSimen Skullestads kone66
ReidarIngebretÅsAas03.05.1705TuftAmund TuftOla TuftDavid ReidarssonGullik Gravdals koneNils Tufts kone66
AnneSigvartKløvstadKløvstad08.05.1705EfteløtBorger HillestadSimen GunnesTore Rokstads koneKristen Ås koneIngeborg Olsdtr. Strenge66
KirstenRasmusVettestadVettestad08.05.1705EfteløtPeder SommestadSimen SkullestadRasmus Sommestads koneAnders Vettestads koneGuro Knutsdtr. Omholt66
ÅseHalvorSenningSenning10.05.1705EfteløtHalvor GunnesJens BjertnesJohannes Bøs koneNils Bøs koneIngeborg Sveinsdtr. Hov66
IngeborgOlaJonsson21.05.1705EfteløtBorger skredderHelge BøPeder Linnoms konePeder Linnoms dtr.Rolf Stegs kone66
MarenPålPedersson03.05.1705KongsbergAnders SkrøderKlaus Pedersson HegteirPaulus Adamsson ZienerHans Beyers koneAntoni Nolts kone66
HellovTollefMoenMoen24.05.1705TuftTor VesetrudLars MyraTollef MyraAnne EvjuIngeborg Olsdtr. Vesetrud67
LarsArneVålVaal02.06.1705KomnesHans VålTollef VålPål PålssonOla Våls koneR. Boseruds kone67
OlaTrondhammersmedsvenn10.06.1705TuftTor EvjuRobert FossnesJon FossKristoffer Foss koneLive Gulbrandsdtr. Foss67
GuriHansÅkerAager02.07.1705EfteløtSebjørn LiHelge (Li)Johannes Bøs koneNils Bøs koneNils Åkers kone67
GunbjørgHalvorVerpVærp12.07.1705EfteløtGulbrand HotvetAnders LandeOla Tofstads koneSøren Verps koneHåkon Hotvets kone67
EllenJonKomnesKommenæs12.07.1705KomnesLars KomnesNils BakkeMarte EknesEllen, Marte Eknes dtr.Andbjørn Bakkes kone67
HansPederGulliGulleli02.08.1705TuftOla GlenneKnut GulliJon FossKaren GulliHans Grønvolds kone67
OlaKnutLaugerudLougerud09.08.1705HedenstadHans GravenHans RudJakob Halvorsson HvamsalEinar Ulebergs koneOla Laugeruds kone67
IngeborgLarsEidEyd12.08.1705TuftOla EidNils EidKjell Eids koneÅse Kjellsdtr. EidNils Tufts kone67
KristenHelgeLeifsson30.08.1705HedenstadHalvor LiaHelge LiaHans MoenHans Søndre Moens koneMaren Gulbrandsdtr. Lia67
ErikLarsVettestadVettestad12.09.1705EfteløtHans VettestadAlbert skomakerLars, Bror Av Albert skomakerAnders Vettestads konePål sundmanns kone67
AnundEinarHotvetHottved20.09.1705HedenstadOla TofstadGulbrand HotvetHans GravenHåkon Hotvets koneAslaug, Hans Gravens stedtr.67
MarteJensOlssonStyrstuaStyre stuen29.09.1705HedenstadGulbrand BrenneBorger Ingebretsson fra KongsbergOla Laugeruds koneHans Laugeruds koneIngebprg Olsdtr. Hassel67
GunvorErikIngebretssonreservesoldat29.09.1705EfteløtUekteOla ÅnnestadGunnar ÅnnestadElse ÅnnestadEinar Ånnestads koneLars Ånnestads dtr.67
OlaHelgeMørkMorch18.10.1705EfteløtRolf LindtvetHalvor LindtvetJakob ÅsterudTorgrim Mørks koneGulbrand Sørbys kone67
GroGunnarÅnnestadAannestad18.10.1705EfteløtOla ÅnnestadEinar ÅnnestadLars Ånnestads koneTorstein Røsholts koneKirsten Hansdtr., Anders Landes Festermø67
OlaTorvaldskomaker08.11.1705EfteløtOla Larsson ÅnnestadNils SigfredssonEinar Ånnestads konePeder Finneruds koneEller er en Larsson fadder?67
IngeborgGulbrandSørbySørbye08.11.1705EfteløtHelge MørkRolf StegTorgeir Mørks koneNils Vålas koneAnne Torsteinsdtr., Gulbrand Sørbys søster67
KnutJonLandsverkLantzværch11.11.1705HedenstadJon HedenstadKnut MørkOla Jakobsson HedenstadSøren Mørks koneMons Brasenbecks kone67
SynnøveJakobHedenstadHedenstad22.11.1705HedenstadJohannes HedenstadJørgen Jonsson,, som tjener på LoftstuenAnders Skrøders koneAnders Mørks koneIngeborg Olsdtr. Strenge67
EllenJohanMuggebergMuggeberg22.11.1705HedenstadAnders SkrøderTomas BergJon Hedenstads koneElse, Johannes Duevolds koneMargrete Pålsdtr. Mørk67
KjellNilsÅkerAager29.11.1705EfteløtJohannes BøIsak KjørstadPeder, skredderHans Åkers koneErik Lunds kone67
ToreOlaLauarLøvar02.12.1705HedenstadBorger HillestadAnund KroksrudSøren, Johannes Duevolds drengAnders Skrøders koneKarl Oppjordas dtr.67
KarenOlaLauarLøvar02.12.1705HedenstadAnders SkrøderKnut KroksrudBorger Hillestads koneLukas Oppjordas koneSigrid Steffensdtr., d.a. Steffen Anundsson67
AnneJohannesTofstadTofsstad02.12.1705HedenstadHåkon HotvetErik TofstadHans Gravens koneEinar Hotvets koneMarte Olsdtr. Tofstad67
OlaOlaGrosvoldGrosvald02.12.1705HedenstadGulbrand GrosvoldGulbrand BrenneAnund ?Reidar Grosvolds koneGulbrand Brennes dtr.68
AndorOlaFøskeFuske06.12.1705KomnesHans GretteHelge FøskeHalvor Ingebretsson, som tjener på SøomArne Skolis koneMaren Asbjørnsdtr., som tjener på Føske68
AnneOlaLaugerudLouerud13.12.1705HedenstadIsak AnderssonJens StyrstuaHans Ruds koneKnut Laugeruds koneKirsten Andersdtr.68
SibyllaHalvorlensmannØyenØen23.12.1705EfteløtKristen Jakobsson, skolemester på ØyenKjell SenningPeder Nes koneAnders Haugnes koneSimen Gunnes kone68
AsbjørnAnundEggarEgger03.01.1706KomnesKristoffer Pedersson StockmannKnut OmholtNils MeskestadLars Omholts koneHans Meskestads kone68
BerteToreOlsson06.01.1706HedenstadJon HedenstadJørgen Jonsson på LoftstuenHerman møllers konePål Pedersson koneRønnaug Jonsdtr. Hedenstad68
AnneEinarÅnnestadAannestad10.01.1706EfteløtGunnar ÅnnestadErik IngebretssonLars Ånnestads konePeder Ånnestads koneKaren Hansdtr. Tveiten68
AmundNilsSkoliSkolen15.01.1706KomnesHans GretteHelge FøskeStellef EknesArne Skolis koneHans Grettes dtr.68
HellovSigvartNesNæs17.01.1706EfteløtHalvor GunnesMorten Halvorsson GunnesAnders HaugnesPeder Nes koneSimen Gunnes kone68
MarteLarsRudRuud17.01.1706EfteløtHans RøsholtRolf BrevjuLars Ånnestads koneTorstein Røsholts koneMarte, Lars Ruds søster68
EllenJakobJørgensson17.01.1706HedenstadTilhold på BrønstadGard RistvetJon LaugerudOla Ristvets koneHans Ristvets koneIngeborg Larsdtr. Laugerud68
OlaNilsMeskestadMeskestad20.01.1706EfteløtKarl NårliaLars OmholtSigvart HalvorssonHalvor Meskestads koneJon Meskestads kone68
GunhildPederGrøtterudGrøtterud24.01.1706TuftSøren FossSøren TuftOla Tufts koneIngeborg Olsdtr. VesetrudSøren Foss dtr.68
BarbaraHansRudRuud31.01.1706EfteløtJohannes MuggebergJens StyrstuaOla Laugeruds koneKnut Laugeruds koneGro Jonsdtr. Såtvet68
GuriPederMuggerudMuggerud17.02.1706HedenstadAnund KroksrudOla Jonsson HedenstadJens Ljøteruds koneJohannes Klokkerruds koneSteffen Anundssons dtr.68
JensKristofferPederssonklokker21.02.1706EfteløtNils Bentsson HaardLage, klokkerErik Thurmans koneKaren Eriksdtr. ThurmanLisbert Eriksdtr. Thurman68
OlaugNilsJonsson21.02.1706EfteløtUekte, moren er Ingerid Olsdtr., som tjener på Gåserud. Faren er fra Slemdal (Siljan)Lars OmholtPeder Nilsson SurliaKolbjørn Otterengas koneElse ÅnnestadKaren, Else Ånnestads dtr.68
JakobErikprest i SandsværThurman04.03.1706Efteløt, f. på kvelden 24.02., døpt av hr Nils HaardJon Hvit, prest i RamnesJohan Klem, prest i HofJesper Klementsson, prest i FlesbergMagdalene Høyer, assistentråd David Gørrissons koneGregoriette Marie Davidsdtr., d.a. David Gørrisson Klim68
JonTimanHostvetHostved04.03.1706EfteløtOla KjørstadHalvor KjørstadOla Hansson, som tjener hos Ola HostvetOla Hostvets koneKristoffer Hostvets kone69
PålLarsDypdalDybedal17.03.1706KomnesHans GretteJakob VålTollef VålMarte EknesKristoffer Kleppans kone69
PederLarsPederssonsoldat21.03.1706EfteløtUekteTorgeir MørkHelge MørkJon TomassonGulbrand Sørbys koneKirsten Pedersdtr., som tjener hos Torgeir Mørk69
AnneTorgeirMørkMorch12.03.1706HedenstadRolf LindtvetHalvor LindtvetHelge Mørks koneGulbrand Sørbys koneGunvor Kristensdtr., som tjener på Lindtvet69
MagdaleneOlaOlsson02.04.1706EfteløtFra BragernesSebjørn LiHans, Helge Lis drengRolf Stegs koneEllen Hansdtr., som tjener på Li nedreJohanne, Sebjørn Lis stedtr.69
OlaHansMoenMoen05.04.1706HedenstadAnders SkrøderSøren MoenØsten Nilsson, som tjener på StrengeHalvor Lias koneMaren Eriksdtr. Dal69
AsbjørnErikTofstadToffstad08.04.1706EfteløtTollef HørtvetJohannes TofstadAnund Alfsson TofstadHans Gravens koneEinar Hotvets kone69
TomasJonTysklandTyskland18.04.1706EfteløtHalvor GunnesErland ÅsKristen ÅsJon Rokstads koneSimen Gunnes kone69
IngeborgHalvorGjermundssonGrosvoldGrosvald18.04.1706HedenstadGulbrand BrenneSøren VerpReidar Grosvolds koneOla Grosvolds koneKirsten Gulbrandsdtr. Grosvold69
ToraAndersRasmusson24.04.1706EfteløtTilhold på SåtveteieTorgrim SåtvetAnders SolvessonSøren Verps koneHåkon Hotvets koneGro Jonsdtr. Såtvet69
IngeborgHelgeLiaLien30.04.1706HedenstadErland ToressonKnut NilssonAnders Fulsebakkes koneMaren Gulbrandsdtr. LiaTora Helliksdtr. Lande, fra Flesberg69
AsbjørnOrmAsbjørnsson09.05.1706HedenstadHans RistvetHelge LeifssonOla Jonsson HedenstadHans Moens koneMarte Eriksdtr. Dal69
OlaSteffenHansson13.05.1706TuftUekte, moren er Kirsten Olsdtr. fra Hof, faren er også derfra.Hans RøsholtOla ÅnnestadLars Ånnestads sønnLars Ånnestads koneGunnar Ånnestads kone69
MagdaleneGisleOlsson24.05.1706HedenstadAnders MørkHans Eriksson, reservesoldatHans Beiers kone, fra KongsbergJohannes Mørks koneMargrete Eriksdtr., d. a. Erik skomaker69
BarbaraKristenAslesson04.06.1706EfteløtTilhold på SommestadeiePeder SommmestadSimen SkullestadAlbert skomakers koneJon Jonssons koneAnne Jakobsdtr. Ristvet, som tjener på Sommestad69
HåvaldOlaHåvaldsson06.06.1706HedenstadUekteSøren MørkNils LarssonSigvart Pedersson, som tjener på LoftstuenJon Hedenstads koneSissel Torsdtr., som bor på Klokkerrud69
OlaKristofferFossFoss09.06.1706TuftSøren TuftKnut PytteTor EvjuKaren EidNils Tufts kone69
ToraEllingUnderlænde20.06.1706KomnesRolf UlebergLars KomnesNils Grans koneGunnar Tveitens koneAsbjørn Ulebergs kone69
MarenRasmusSommestadSommenstad27.06.1706EfteløtHalvor ØyenSimen SkullestadErik Thurmans koneKaren Eriksdtr. Thurman, prestens dtr.Anne Eriksdtr. Thurman, prestens dtr.69
MarenKjellSenningSending11.07.1706EfteløtSvein HovDyre EvjuBarbara EvjuPål Sennings koneHalvor Sennings kone70
ElseHansRistvetRistved01.08.1706EfteløtPeder LinnomRolf StegOla Ristvets koneJon Laugeruds koneGuri Laugeruds dtr.70
PederRasmusBlårudBlaarud25.07.1706KongsbergPål, myntsmedKristian WølnerPeter BøkelundJohannes Barth, fogds koneSchwabe, berginspektørs kone70
NilsJulRasmussonmøller08.08.1706EfteløtLars OmholtKnut OmholtHalvor Knutsson OmholtElse ÅnnestadPeder Finneruds kone70
MarenSebjørnTaraldsson08.08.1706HedenstadTilhold på Mørk nordreReidar GrosvoldKnut MørkJohan Mørks koneAnders Mørks koneSøren Mørks dtr.70
KirstenAsbjørnUlebergUleberg15.08.1706EfteløtOla ØyenOla Borge nedreGunnar Tveitens koneRolf Ulebergs koneMaren Tomasdtr. Bjertnes70
IngeridAlbertskomaker15.08.1706EfteløtRasmus SommestadSimen SkullestadSvein Hovs koneKristen Aslessons koneAnne Gardsdtr., som tjener på Sommestad70
KirstenAndersMoenMoen15.08.1706EfteløtFra Komnes sognHalvor HovJørgen Rasmusson, som tjener på SkullestadGunnar Moens koneKnut Pyttes koneRandi Halvorsdtr., som tjener på Reine70
MarenPederPyttePytte22.08.1706KomnesHans GrønvoldMorten SøomRasmus Reines koneKnut Pyttes koneRandi Halvorsdtr., som tjener på Reine70
MarteAndersLandeLande29.08.1706EfteløtTorstein RøsholtLars RudEinar Hotvets koneGunnar Ånnestads koneMarte, Anders Landes søster70
AugustiniusNilsBentssonHaard05.09.1706EfteløtF. 28.08. kl 1Pål, myntsmedBernt Akselsson Brevik, præceptor i SvarstadKristen Bentsson, fra HofAnne Hammer, Thurmans 2. koneJohannes, prest i Hofs kone70
BarbaraJonJonsson07.09.1706EfteløtTilhold på SommestadnesetPeder SommestadHalvor Larsson, prestens tjenestedrengRasmus Sommestads koneSimen Skullestads koneSvein Hovs dtr.70
ÅseKristofferHostvetHostved15.09.1706EfteløtAnders HvamSolve Mattisson, soldatEinar Ulebergs koneTiman Hostvets koneEllen Olsdtr. Hostvet70
IngeborgOlaRistvetRistved15.09.1706EfteløtSøren VerpNils VålaHans Ristvets koneJørn Laugeruds koneSigne Andersdtr., som tjener på Sørby70
RolfAndersVettestadVettestad23.09.1706EfteløtPeder SommestadSimen SkullestadBent Borgersson, skredderRasmus Sommestads koneJakob Åsteruds kone70
GuriHalvorHovHoff26.09.1706EfteløtNils BøSvein Hovs sønnSvein Hovs koneSimen Skullestads koneNils Bøs stedtr.70
KarenPederGulliGulleli08.10.1706TuftKnut GulliJon FossOla Glennes koneHans Grønvolds koneLive Gulbrandsdtr. Foss70
MarenHansskomaker10.10.1706HedenstadOla TofstadHans Gravens stesønnEinar Hotvets koneJohannes Olssons koneBerte, Hans Gravens stedtr.70
MaleneHansEriksson20.10.1706HedenstadErik DalTor ReidarssonBorger Hillestads koneGisle Olssons koneJøran Sørensdtr. Mørk70
NilsDyrePederssonsoldatEvjuEvje27.10.1706EfteløtUekteHerbrand Evju østreIsak Evju VestrePeder, skredder på ÅkerNils Bøs koneAnne Sveinsdtr., som tjener hos Isak Evju70
AstridSveinmøller31.10.1706HedenstadJakob HedenstadNils Larsson, som tjener på LoftstuenJon Hedenstads koneJohan Klokkerruds koneKirsten Andersdtr., d.a Anders Sveinsson på Laugerud70
MarteMatiasFinneFinne31.10.1706HedenstadMons LandsverkKnut MørkSøren Mørks koneJon Knutssons koneGøril, som tjener hos fogden71
IngeborgGuttormBakkeBache05.11.1706KomnesAndbjørn BakkeNils BakkeRasmus Reines koneHelvig BakkeEllen Pedersdtr. på Eknes71
SørenJohanhammersmed05.11.1706TuftLorns, hammersmedTor EvjuLars EidHans PålssonRobert Foss kone71
IngeborgSigvartKløvstadKløvstad10.11.1706HedenstadTor RokstadJørgen MuggebergAnders Skrøders koneTomas Bergs koneMarte, Sigvart Kløvstads yngste søster71
HalvorIngebretÅsAas14.11.1706TuftHans VålOla TuftHans Gulliksson GravdalGullik Gravdals koneIngeborg Halvorsdtr., som tjener på Gulli71
IngeborgOlaEidEyd21.11.1706EfteløtLorns Gustavsson, hammersmed ved VittingenHans GretteLars Eids morLars Eids koneLars Eids kones søster71
OlaSimenSkullestadSkullestad28.11.1706EfteløtRasmus SommestadHans VettestadSvein Hovs sønnSvein Hovs koneHalvor Hovs kone71
AnneKristenÅsAas28.11.1706EfteløtErland ÅsNils VålaJohannes Bøs koneNils Bøs koneMarte Torsdtr. Kløvstad71
OlaSimenGunnesGunnæs05.12.1706EfteløtAnders HaugnesOla VinesMorten GunnesHalvor Øyens koneKjell Sennings kone71
KristenJonJulsson15.12.1706EfteløtFra BorreKristoffer Pedersson, klokkerOla Jonsson BråtenLars Mortensson, prestens tjenerElse Hansdtr., prestens tjenerAnne Gardsdtr., som tjener på Sommestad71
Berte KatrineLevinsersjant19.12.1706EfteløtJon HedenstadKristen ÅsOla Jakobsson HedenstadAnders Skrøders koneJakob Hedenstads kone71
MarteHansGrønvoldGrønnevold19.12.1706EfteløtGullik GravdalGunnar MoenPeder Gullis koneKjell Gullis koneLive Gulbrandsdtr. Foss71
NilsAndersRudRuud19.12.1706KongsbergPål, myntsmedVilhelm, myntsvennHenrik, myntsvennmyntmesterens koneMaria Lisken, myntmesterens dtr.71
JakobKnutsagdreng25.12.1706EfteløtHans MeskestadNils MeskestadPeder Jonsson MeskestadJon Meskestads konePeder Meskestads kone71
Johanne MarieLukasKarlssonOppjordaOpjoren26.12.1706HedenstadBorger HillestadTorstein LaugerudAnne LaugerudHans Bakstvals koneJohanne Karlsdtr. Oppjorda71
GunhildOlaBorgeBorge27.12.1706KomnesOla Borge øvreTollef Evensson, soldatNils Grans koneRolf Ulebergs koneIngeborg Rasmusdtr., som tjener på Gran71
LiveNilsMeskestadMeskestad01.01.1707EfteløtLars OmholtPeder Jonsson MeskestadHalvor Meskestads konePeder Meskestads koneRagnhild Kristensdtr., Hans Meskestads tjenestepike71
HalvorLarsKomnesKommenæs02.01.1707KomnesAndbjørn BakkeGuttorm BakkeTomas BakkeGunnar Tveitens koneJon Komnes kone71
HansSigvartNesNæs09.01.1707EfteløtPeder NesSimen GunnesHans Pedersson EvjuAnders Haugnes koneAnne Jørgensdtr. Nes71
AnnePålsundmann10.01.1707EfteløtHans VettestadOla VinesAnders Vettestads koneSteffen Vettestads koneTora, Hans Vettestads stedtr.71
TomasTorEvju